image

Міграція до Німеччини

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 108 27.03.2022

Німеччина

Чи існують спеціальні умови в’їзду та допомоги тимчасово переміщеним громадянам України, які залишають країну через війну?

Перетин державного кордону може здійснюватися громадянами України в пунктах пропуску через державний кордон з Республікою Польща та подальший в’їзд до Німеччини (подальше перебування у ФРН), та пунктах контролю на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон або паспорта громадянина, а також дітьми на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон або, у випадку перетину українсько-польського кордону, свідоцтва про народження дитини.

Громадянам України, які в’їхали до Німеччини, користуючись безвізовим режимом, після завершення перших 90 днів (у федеральній землі Берлін можна перебувати до 31 травня 2022 року) право на перебування буде продовжено ще на 90 днів. Для цього слід звертатись у Відділ реєстрації іноземних громадян (Ausländerbehörde) за місцем Вашого перебування.


Інформація про центри допомоги тимчасово переміщеним громадянам України

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/DE/themen/ministerium/ukraine-krieg/faq-ukraine-artikel.htmlhttps://www.berlin.de/ukraine, https://berlin-hilft.com  (інформація доступна українською, німецькою)


Соціальне забезпечення тимчасово переміщених громадян України

Якщо ви потребуюча особа, вам слід спочатку зареєструватися в одному з пунктів первинного прийому. Зареєструватися можна у будь-якій федеральній землі, у відомствах у справах іноземців або у Федеральній поліції. Після реєстрації вам буде видане підтвердження про первинну реєстрацію (Ankunftsnachweis), цей документ є підставою для подання заяви до місцевого відділу соціального захисту для отримання пільг відповідно до Закону про надання пільг особам, що подали заяву на отримання політичного притулку (AsylbLG).

Якщо ви подаєте заяву на отримання дозволу на проживання відповідно до § 24 абзацу 1 Закону про перебування (AufenthG) до відомства у справах іноземців за місцем вашого проживання або там, де ви на даний момент перебуваєте, ви також маєте право на пільги відповідно до Закону про надання пільг особам, що подали заяву на отримання політичного притулку. Якщо посвідку на проживання відповідно до § 24, абзацу 1 Закону про перебування (AufenthG) неможливо отримати негайно, вам спочатку видадуть тимчасову посвідку (Fiktionsbescheinigung), яка вже дає вам право отримувати допомогу відповідно до Закону про надання пільг особам, що подали заяву на отримання політичного притулку (AsylbLG). Ви можете подати заявку на отримання допомоги до відповідного відділу соціального захисту, якщо ви маєте дозвіл на проживання відповідно до розділу § 24 абзацу 1 Закону про перебування (AufenthG) або тимчасову посвідку (Fiktionsbescheinigung).

Подання офіційної заяви про надання політичного притулку до Федерального управління з питань міграції та біженців (BAMF) теж дає право на отримання допомоги відповідно до Закону про надання пільг особам, що подали заяву на отримання політичного притулку (AsylbLG). Проте біженцям з України не обов’язково подавати заяву про надання притулку для того, щоб отримати право на проживання або отримати соціальні пільги.


Медична допомога

Допомога згідно Закону про надання пільг особам, що подали заяву на отримання політичного притулку (AsylbLG) включає в себе медичну допомогу. Медична допомога включає: допомогу у випадку гострого захворювання і сильних болей, необхідне лікування, в тому числі стоматологічне, ліки та перев’язувальні матеріали, а також інші послуги, необхідні для одужання, покращення або полегшення захворювань та наслідків хворіб.

Крім того, для профілактики та раннього виявлення захворювань або наслідків захворювань передбачені офіційно рекомендовані щеплення та планові медичні огляди. Майбутні матері та породіллі мають право на медичну та сестринську допомогу та догляд, допомогу акушерки, ліки, перев’язувальні засоби та лікувальні засоби.

В окремих випадках об’єм медичної допомоги може бути збільшено, якщо це необхідно для збереження здоров’я. Особи, які мають дозвіл на проживання для тимчасового захисту відповідно до § 24, абзацу 1 Закону про проживання та отримали право на отримання допомоги можуть отримати необхідну медичну чи іншу допомогу, якщо у них є особливі потреби (наприклад, важкі психічні і фізичні травми).


Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України

Громадяни України, які в’їхали до Німеччини без візи для короткострокового перебування, можуть також отримати дозвіл на проживання для подальшого перебування. Переміщені з України особи можуть подати заяву на отримання дозволу на перебування до Відділу реєстрації іноземних громадян за місцем проживання або перебування без необхідності попереднього отримання візи за межами Німеччини.

Тому, щоб уникнути несанкціонованого перебування, ви можете спочатку подати заяву на отримання дозволу на перебування в неофіційній письмовій формі у відповідальний Відділ реєстрації іноземних громадян за місцем вашого проживання або перебування, вказавши свої особисті дані (бажано копію сторінки паспорту з паспортними даними) та причину вашого перебування (військова ситуація в Україні та, якщо це застосується, інші причини), а також дату вашого першого в’їзду до ЄС.

Для подання заяви, будь ласка, зверніться до відповідального Відділу реєстрації іноземних громадян.

Як правило, за це відповідає Відділ реєстрації іноземних громадян того міста, де ви зазвичай проживаєте, тобто де ви збираєтеся залишитися хоча б на кілька тижнів чи місяців. Тому, якщо ви зупинилися лише на короткий час і хочете переїхати за кілька тижнів, будь ласка, спочатку подайте свою заяву в орган влади того міста, куди ви прибули спочатку. Після подання заяви ви можете переїхати, якщо вам не повідомили про так звану вимогу проживання в певному місці. Ваше право на отримання соціальної допомоги не припиняється завдяки переїзду. Однак, якщо ви подали заяву до Відділу реєстрації іноземних громадян, будь ласка, повідомте йому свою нову адресу. Будь ласка, ознайомтесь із інформацією на сайті відповідного Відділу реєстрації іноземних громадян (https://www.bmi.bund.de/).


Чи слід клопотати про офіційний статус біженців?

Ні, у цьому немає потреби. Необхідний захист надається в рамках іншої, швидшої процедури. Тому громадянам України рекомендується не звертатися за наданням статусу біженця. Однак право на подання клопотання про надання статусу біженця на пізнішому етапі зберігається незалежно від цього.

У результаті рішення про прийняття переміщених осіб відповідно до статті 5 абзацу 1 Директиви Ради 2001/55/EG від 20 липня 2001 року про мінімальні стандарти надання тимчасового захисту, дозвіл на проживання відповідно до § 24 Закону про перебування (AufenthaltsG – надання дозволу на перебування для тимчасового захисту) буде з негайною дією надано групі охоплених осіб за заявою. Цей дозвіл на проживання автоматично дає право займатися індивідуальною трудовою діяльністю або працювати за наймом. Відділ реєстрації іноземних громадян повинен дозволити роботу по найму на момент видачі дозволу на перебування. При видачі дозволу на перебування, навіть якщо у перспективі немає конкретних трудових відносин, до титулу резидента буде внесено, що оплачувана робота дозволена. Це означає, що додатковий дозвіл на роботу від іншого органу влади не потрібний.

З цих причин немає необхідності подавати клопотання про отримання статусу біженця, щоб забезпечити право на проживання або претендувати на соціальну допомогу.


Які обмеження на в’їзд діють у зв’язку з коронавірусом COVID-19 та які документи необхідно пред’явити?

Відповідно до Положення про в’їзд в умовах коронавірусу існує лише загальна вимога тестування перед в’їздом до Німеччини, при цьому вимоги про карантин та реєстрацію скасовані, оскільки з 27 лютого 2022 року Україна більше не класифікується як зона підвищеного ризику. Незалежно від цього, необхідно завжди дотримуватись вимог Положення про в’їзд в умовах коронавірусу (CoronaEinreiseV).

Федеральна поліція прагматично підходитиме до ситуації у разі військових біженців та переміщених осіб. Серед іншого на кордоні при в’їзді пропонуватимуться добровільні тести. У разі появи симптомів ковіда проводитиметься консультація з медичними фахівцями.


Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта – так чи ні?

Оскільки повітряне сполучення з України наразі призупинено, громадяни України не можуть в’їжджати до Федеративної Республіки Німеччина безпосередньо. Яким чином здійснюватиметься в’їзд до Шенгенської зони через державу-член Європейського Союзу, що межує з Україною, залежить від конкретної держави-члена.

З 2017 року громадяни України з біометричними паспортами можуть в’їжджати до ЄС без візи для короткострокового перебування відповідно до законодавства ЄС. Громадянам України з небіометричним паспортом для в’їзду до ЄС, як правило, потрібна віза. Однак держава-член може зробити виняток для в’їзду на свою територію з гуманітарних міркувань.

Німеччина зробила це за допомогою постанови, яка також звільняє громадян України, що не мають біометричного паспорта, від вимоги наявності візи для в’їзду та перебування на федеральній території.


Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

В умовах війни виготовлення закордонних паспортів тимчасово призупинено. Тому дипломатичні представництва та консульські установи не можуть у цей час оформити Вам новий закордонний паспорт.

У разі, якщо у Вас у найближчі три місяці завершується термін дії паспорта, Вам потрібно звернутися до однієї з закордонних дипломатичних установ України у ФРН для продовження наявного в Вас біометричного паспорту.

Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина

Адреса: Albrechtstrasse 26, 10117 Berlin

Посилання на сайт ЗДУ: http://germany.mfa.gov.ua

Генеральне консульство України в Гамбурзі

Адреса: Mundsburger Damm 1, 22087 Hamburg

Посилання на сайт ЗДУ: http://hamburg.mfa.gov.ua

Генеральне консульство України в Мюнхені

Адреса: Lessing Strasse, 14, 80336 München

Посилання на сайт ЗДУ: http://munich.mfa.gov.ua

Генеральне консульство України у Дюссельдорфі

Адреса: Immermannstraße 50, 40210 Düsseldorf

Електронна адреса: emb_de2@mfa.gov.ua

Генеральне консульство України у Франкфурті-на-Майні

Адреса: Vilbeler Strasse 29, 60313 Frankfurt am Main

Посилання на сайт ЗДУ: http://frankfurt.mfa.gov.ua


Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

З 28 лютого 2022 року Урядом України запроваджено спеціальний порядок, яким передбачено вписання до закордонного паспорта батька/матері чи іншого законного представника інформації про дитину.

У разі, якщо в дитини, що не досягла 16 років, відсутній паспортний документ, інформація про дитину (а саме, фотографія, ім’я та прізвище, дата народження та унікальний номер (за наявності) може бути внесена до закордонного паспорта батька/матері або законного представника.

Внесення інформації про дитину до паспорта матері/батька або іншого законного представника здійснюється БЕЗКОШТОВНО в день звернення.

Законними представниками не можуть бути бабусі, дідусі й інші родичі,

незважаючи на те, що вони проживають разом з неповнолітніми або малолітніми,

виховують їх тощо (якщо тільки вони не є опікунами).


Перетин кордону з домашніми тваринами

У Європейському Союзі (ЄС) для собак, кішок і домашніх тхорів (фреток), що потрапляють до ЄС із третіх країн (України), існують правові приписи ветеринарної епідеміології для захисту від сказу. Біженці, які мають із собою тварин зазначених видів, зобов’язані звернутися до відповідних ветеринарних установ. У Берліні це – районні управління ветеринарного і продовольчого нагляду (VetLeb). Берлінські ветеринарні управління можна знайти за посиланням: https://service.berlin.de/veterinaer-lebensmittelaufsichtsaemter/.

Слід мати посвідчення/ закордонний паспорт і по можливості паспорт на тварину. Забезпечується переклад на місці.

Притулок для тварин м. Берлін (Tierheim Berlin) надає підтримку у вигляді забезпечення речами для тварин першої необхідності, наприклад, повідка, ковдри, ліжка для собаки/кішки, корму, мисочки. Також у медпункті притулку для тварин можна отримати безкоштовне ветеринарне обслуговування (зокрема, щеплення, мікрочип тощо). У разі необхідності буде надано підтримку в пошуку притулку.

Ветеринарне обслуговування:

Коли: щодня з 13.00 до 16.00 год. за попереднім записом

Де: Притулок для тварин м. Берлін, Hausvaterweg 39, 13057 м. Берлін

Контакт: helfen@tierschutz-berlin.de

Особи, які прибули з України до Берліна як біженці з домашньою твариною, у закладі Berliner Tiertafel отримають корм, комплект для тварин (поводок, мисочки, ліжко тощо) або ветеринарне обслуговування або обстеження (щеплення, мікрочип тощо). Обслуговування в Berliner Tiertafel e.V. безкоштовне.

Час роботи: кожна друга субота з 11.00 до 15.00 год.

Дні: 19.03, 02.04, 30.04, 14.05, 28.05, 11.06, 25.06. Адреса: Wustrower Str. 18, 13051 м. Берлін. Контакт: https://www.tiertafel.org/


Посилання на офіційні інформаційні джерела для тимчасово переміщених осіб з України

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/DE/themen/ministerium/ukraine-krieg/faq-ukraine-artikel.htmlhttps://www.berlin.de/ukraine, https://berlin-hilft.com  (інформація доступна українською, німецькою)


Контакти

Посольство України в Федеративній Республіці Німеччина (федеральні землі Берлін, Бранденбург, Саксонія-Ангальт, Саксонія, Тюрінгія, Мекленбург-Передня Померанія)

Адреса: Albrechtstrasse 26, 10117 Berlin

Телефон: +49 3028887128

Гаряча лінія: +49 3028887116

Email: emb_de@mfa.gov.ua

uaembassyde@gmail.com

Сайт: https://germany.mfa.gov.ua

Години роботи: пн-пт 8.00 – 20.00

 

Генеральне консульство України у Гамбурзі (федеральні землі Шлезвіг-Гольштейн, Гамбург, Бремен, Нижня Саксонія)

Адреса: Mundsburger Damm 1, 22087 Hamburg

Телефон: +49 4022949810

Гаряча лінія: +49 15219077502

Email: gc_deg@mfa.gov.ua

hamburg.gku@gmail.com

Сайт: https://hamburg.mfa.gov.ua/

Години роботи: пн-пт 8.00 – 20.00

 

Генеральне консульство України у Мюнхені (федеральні землі Баварія, Баден-Вюртемберг)

Адреса:  Lessingstrasse, 14, 80336 München

Телефон: +49 8955273718

Гаряча лінія: +49 8955273724

Email: gc_dem@mfa.gov.ua

gkumhotline@gmail.com

Сайт: https://munich.mfa.gov.ua/

Години роботи: пн-пт 8.00 – 20.00

 

Генеральне консульство України в Дюссельдорфі (федеральна земля Північний Рейн-Вестфалія)

Адреса:  Immermannstraße 50, 40210 Düsseldorf

Телефон: +49 21193654211

Гаряча лінія: +49 17627276043

Email: nrwukr@gmail.com

Сайт: https://duesseldorf.mfa.gov.ua/

Години роботи: пн-пт 8.00 – 20.00

 

Генерального консульства України у Франкфурті на Майні (федеральні землі Гессен, Рейнланд-Пфальц, Саар)

Адреса: Vilbeler Strasse 29, 60313 Frankfurt am Main, .

Телефон: +49 6929720920

Гаряча лінія: +49 17623228951

Email: gc_def@mfa.gov.ua

61224calendar@gmail.com

Сайт: https://frankfurt.mfa.gov.ua/

Години роботи: пн-нд 8:30 – 20:30


Останнє оновлення 25.03.2022

Джерело https://tripadvisor.mfa.gov.ua/

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • ВР
    Володя Ралець

    Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

  • ММ
    Макс Миловский

    Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

  • ЯЛ
    Янош Лоренц

    Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

  • НІ
    Наталія Іващенко

    Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

  • RB
    RB28

    Чудовий додаток. Дуже допомогли)

  • АД
    Анна Д.

    Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

  • БА
    Барин

    Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

  • AR
    Archi_B

    Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

  • AN
    And1kekkk

    Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

  • AL
    albina309

    Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

  • SI
    Simpldimpl2

    Через додаток вирішив своє питання! Дякую

  • LY
    L.Yaro

    Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

  • ГЕ
    Герцог235689

    Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

  • ДЛ
    Добрі люди

    Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

  • ДД
    Даніїл Діхтяренко

    Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.97 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.22 Топ 2
    image

    Грицай Микола

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 58.72 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київська область
    і
  • PREMIUM 53.07 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Адвокат Україна / Харківська область
    і
  • PREMIUM 52.28 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 45.58 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Адвокат Україна / Полтавська область
    і
  • PREMIUM 37.65 Топ 7
    image

    Миколаєнко Олена

    Адвокат Україна / Київська область
    і
  • PREMIUM 37.58 Топ 8
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 34.75 Топ 9
    image

    Андреєва Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 34.35 Топ 10
    image

    Приходько Андрій Анатолійович

    Адвокат Україна / Київ
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Чи Ваше питання термінове?
  • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Чи ви проходите військову службу?
  • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.