image

Могу ли я вернуть денги за покупку квартиры?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 49 15.11.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Здравствуйте. Я впервые купит жильё в ноябре 2019 года, знакомые говорят я могу вернуть один процент стоимости квартиры. Если это правда, то куда мне с этим обращаться? Какие документы мне могут понадобится? И решаются ли такие дела в суде?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
11.11.2021 10:08:05
Якщо Ви купили житло вперше, Ви маєте право повернути збір, який був сплачений до ПФУ. Для цього Вам потрібно звернутися до територіального управління ПФУ із заявою про повернення помилково сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1% від вартості об’єкту нерухомого майна при нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу житла, із зазначенням реквізитів рахунку, на який повернути кошти. До заяви додається копія паспорта, коду, квитанції про сплату збору, інформація з Державного реєстра речових прав на нерухоме майно. Протягом 30 днів ПФУ надасть письмову відмову у поверненні коштів. Після отримання відмови протягом 6 місяців потрібно звернутися до адміністративного суду з позовом щодо повернення сплаченого збору. При поданні позову сплачується судовий збір у розмірі 1% ціни позову, але не менше 908.00грн (у 2021 році). Після задоволення позову ПФУ подає до Державної казначейської служби України подання про повернення сплаченого збору.
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №212 Юрист Україна / Запорізька область

09.11.2021 16:06:53 Если Вы оплатили определенную сумму пенсионного сбора, подписали договор купли-продажи– фактически совершило сделку по покупке жилья впервые. В обязательном порядке нужно обратиться в территориальное управление Пенсионного фонда Украины с Заявлением о возврате ошибочно уплаченных денежных средств (пенсионного сбора). В заявлении нужно описать операцию по покупке жилья (добавить Договор купли продажи), подтвердить факт уплаты пенсионного сбора (приложить копию квитанции), добавить информационную справку из Государственного реестра вещных прав на недвижимое имущество, которая подтверждает, что приобретенное жилье является первым недвижимым имуществом указанной категории. Как свидетельствует практика, в течение 25-35 кал. дн. Вам поступит ответ с отказом в возврате средств. В таком случае нужно обращаться с иском в административный суд (срок исковой давности составляет 6 м. от момента получения отказа). На этой стадии советую обратиться к юристам, которые помогут в составлении иска.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

09.11.2021 18:19:15 Повернення 1% пенсійного збору при купівлі житла вперше.За наявності документу, що підтверджує сплату збору, потрібно звернутися до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявою про повернення коштів та отримати відповідь на таке звернення, яке зазвичай, характеризується відмовою. Саме відмова про повернення сплаченого 1% «пенсійного збору» є підставою для звернення до суду. Як правило, такі позови розглядаються в спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.Витрати, які понесе позивач при вирішенні справи, це і судовий збір і витрати на правову допомогу, також суди, як правило, повертають . Не зайвим є відмітити і те, що у Відповідача (Пенсійного фонду України) база або інформаційний реєстр в якому б відображалась інформація про придбання житла Позивачем вперше як така відсутня, тому фактично вказану інформацію перевірити неможливо. Обов'язково доводити той факт, що житло купувалося вперше чи вдруге покладається на Відповідача на загальних підставах доказування.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №211 Юрист Україна / Запорізька область

09.11.2021 19:04:31 Здравствуйте.Если лицо оплатило определенную сумму пенсионного сбора, подписало договор купли-продажи (и соответствующие сведения были внесены в Государственный реестр вещных прав на недвижимое имущество) – фактически совершило сделку по покупке жилья впервые. В обязательном порядке нужно обратиться в территориальное управление Пенсионного фонда Украины с Заявлением о возврате ошибочно уплаченных денежных средств (пенсионного сбора). В заявлении нужно описать операцию по покупке жилья (добавить Договор купли продажи), подтвердить факт уплаты пенсионного сбора (приложить копию квитанции), добавить информационную справку из Государственного реестра вещных прав на недвижимое имущество, которая подтверждает, что приобретенное жилье является первым недвижимым имуществом указанной категории, которое приобретает лицо.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №214 Юрист Україна / Львівська область

09.11.2021 19:27:25 Якщо ви купуєте квартиру або іншу нерухомість, то зобов'язані сплатити 1% від вартості угоди до Пенсійного фонду. Покупці нерухомого майна зобов'язані платити збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Платниками збору є підприємства, установи, організації та фізичні особи. Платити збір повинні покупці первинного і вторинного житла. Розмір пенсійного збору при купівлі нерухомого майна становить 1% від його вартості, зазначеної в договорі.Уточнення: формулювання "особа не має та не набувала права власності на житло" означає, що особа не тільки не купувала житло, а й не приватизовувала, не успадковувала, не отримувала в дар і не купувала його як частку в спільному майні подружжя. Необхідно звернутися до територіального управління Пенсійного фонду і написати заяву в довільній формі, описати операцію з купівлі житла (додати договір купівлі-продажу), підтвердити факт сплати пенсійного внеску (квитанцію)+Державного реєстру речових прав.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу