image

Можно ли продавать в интернете товар лицам до 18?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 1751 16.11.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Здравствуйте. Я продаю в интернет-магазине дорогие колонки и разную технику. Часто мне пишут несовершеннолетние дети, хотят купить что-то. Колонки стоят больше 3000 гривен. Иногда родители начинают возмущаться и просят чтобы я отменила заказ. И возникает вопрос, можно ли продавать несовершеннолетним ?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

09.11.2021 23:43:34 Згідно з нормами ЦК України такий правочин може бути визнано недійсним у таких випадках: вихід неповнолітньою особою за межі цивільної дієздатності; відсутня попередня згода або наступне схвалення батьків (усиновителів) чи піклувальників на вчинення такого правочину; подано заяву законних представників до суду про визнання правочину недійсним. При цьому для визнання правочину недійсним достатньо, щоб лише однією стороною був неповнолітній, котрий вчинив правочин, що виходить за межі його дієздатності, без згоди батьків (усиновителів) чи піклувальників, а іншою стороною може бути особа повністю дієздатна (хоча не виключається вчинення правочину й двома неповнолітніми, один з яких вчинив її без згоди батьків (усиновителів) чи піклувальників). Правочин, вчинений неповнолітнім за межами його цивільної дієздатності, можна визнати недійсним:у разі, коли буде доведено, що цей «вихід за межі дієздатності» було здійснено, тобто правочин не підпадає під коло «дозволених» правочинів

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

10.11.2021 00:22:01 В соответствии с нормами ст.32 ГК, несовершеннолетние подростки в возрасте от 14 до 18 лет обладают неполной гражданской дееспособностью. Тем не менее, они могут самостоятельно совершать не только мелкие бытовые сделки (покупки) , но и распоряжаться своим заработком или стипендией, и другими доходами, а также осуществлять свои авторские и изобретательские права, самостоятельно заключать договор банковского вклада и распоряжаться вкладами, внесенными ими на свое имя. Иные сделки, например, с куплей-продажей транспортного средства или недвижимости, можно заключать только с письменного согласия родителей (усыновителей) или попечителей, которое должно быть нотариально удостоверено. Приобретение мобильного телефона в этот перечень не входит. Это значит, что нарушений со стороны продавца, продавшему несовершеннолетнему подростку дорогой телефон без взрослых, нет.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №211 Юрист Україна / Запорізька область

10.11.2021 09:38:17 Добрый день. Итак, продавать несовершеннолетним запрещается: все алкогольные и слабоалкогольные напитки, включая пиво, сидр и медовуху; интимные товары некоторых категорий; табачные изделия, включая вейпы, курительные смеси, трубки и прочие девайсы; лицам до 16 лет нельзя продавать пиротехнические изделия: петарды, новогодние фейерверки и прочее; сильнодействующие лекарственные средства, наркотические препараты. Вся остальная категория товара под запрет не подлежит. Требуйте предоплату, что бы обезопасить себя. Спасибо.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

11.11.2021 10:27:32 Згідно ст.31, 32 Цивільного кодексу України малолітня (до 14років) та неповнолітня (14-18років) особи мають право самостійно вчиняти дрібні побутові правочини, тобто правочини, які задовольняють побутові потреби, відповідають її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість. Якщо вартість товару висока, потрібна обов'язкова згода батьків. Однак неповнолітні можуть самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами. Тобто якщо купівля товару високої вартості здійснюється особою до 14 років, згода батьків є обов'язковою у будь-якому випадку, якщо особою у віці 14-18 років, згода батьків не потрібна лише у випадку, якщо особа купує товар за власні кошти (стипендія, зарплата тощо). Якщо товар всеодно був проданий без згоди батьків, і батьки вимагають повернути кошти, то згідно ст. 216 ЦКУ Ви маєте повернути кошти, а батьки товар у належному стані.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №212 Юрист Україна / Запорізька область

15.11.2021 22:22:49 Несовершеннолетние дети - это дети в возрасте от 14 до 18 лет. Они имеют право самостоятельно распоряжаться своей заработной платой, стипендией и прочими доходами (согласно пункту 1 статьи 32 Гражданского кодекса Украины). Если несовершеннолетний приобретает у вас колонку за 3000 гривен - можете смело продать ему ее, и не реагировать на претензии родителей. Другое дело - продажа товара малолетним детям, то есть детям в возрасте до 14 лет. Малолетний ребёнок имеет право самостоятельно совершать только мелкие бытовые сделки, а именно - приобретать товары невысокой стоимости. Законодательство Украины не уточняет, какая именно сумма относится к невысокой стоимости (этот вопрос решается, исходя из общего дохода семьи ребёнка в каждом конкретном случае). Таким образом, если товар у вас покупает ребёнок в возрасте от 14 до 18 лет - продавайте свободно, и не отменяйте заказ по просьбе родителей. В этом случае вы не нарушаете закон. Продавать дорогие товары детям младше 14 лет не рекомендую.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • ВР
    Володя Ралець

    Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

  • ММ
    Макс Миловский

    Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

  • ЯЛ
    Янош Лоренц

    Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

  • НІ
    Наталія Іващенко

    Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

  • RB
    RB28

    Чудовий додаток. Дуже допомогли)

  • АД
    Анна Д.

    Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

  • БА
    Барин

    Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

  • AR
    Archi_B

    Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

  • AN
    And1kekkk

    Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

  • AL
    albina309

    Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

  • SI
    Simpldimpl2

    Через додаток вирішив своє питання! Дякую

  • LY
    L.Yaro

    Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

  • ГЕ
    Герцог235689

    Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

  • ДЛ
    Добрі люди

    Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

  • ДД
    Даніїл Діхтяренко

    Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 68.27 Топ 1
    image

    Грицай Микола

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 35.58 Топ 2
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 34.53 Топ 3
    image

    Бараненко Леонід Олександрович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 34.34 Топ 4
    image

    Приходько Андрій Анатолійович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 16 Топ 5
    image

    Мірошниченко Тарас Васильович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 6
    image

    Галь Андрій Михайлович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 7
    image

    Ан Ирина Миколаївна

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 8
    image

    Петрик Тетяна Олександрівна

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 9
    image

    Мазур Єлизавета

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 0 Топ 10
    image

    Колганов Іван Володимирович

    Юрист Україна / Київ
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Чи Ваше питання термінове?
  • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Чи ви проходите військову службу?
  • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу