Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий день. Я Фоп. В мене магазин з фруктами і овочами. Недавно мені виписали штраф 17 000 грн, за те що мій продавець знаходився в павільйоні без маски. Чи можна якось оспорити штраф і не платити? Дякую”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
Штраф за порушення правил карантину оскаржується лише в адміністративному суді. Подавайте позовну заяву про оскарження - на це в вас є 10 днів від дня складення постанови про накладення штрафу. Відповідачем за позовом буде підрозділ Національної поліції, співробітником якого складено протокол. Практика розгляду судами позовів про скасування штрафів свідчить про те, що поліцейські ніяк не фіксують, що людина перебувала десь без маски. Тому в суді поліція не зможе довести, що ваш продавець дійсно був без маски, оскільки не матиме доказів на підтвердження відсутності одягнутої маски. Тож, ви зможете оскаржити штраф в суді. Раджу вам знайти адвоката чи юриста, якій має досвід у складенні потрібної вам позовної заяви. Наймати його на всю справу потреби немає, але написати позов має фахівець. Суд розгляне ваш позов у порядку спрощеного провадження (без виклику вас у суд), і скасує штраф поліції. Детально щодо оскарження штрафу в судовому порядку вас проконсультує адвокат (юрист).
 
Консультант #107
Доброго дня, законом на вас покладено обов’язок слідкувати за тим, щоб робітники носили маски, які прикривають і рот і ніс. проте на сьогодні штраф складає від 3400 до 5100 грн, адже 14.01.2021 вступили в силу зміни до закону України про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Якщо протокол складено після 14.01.2021 то звісно помилка в сумі, про що слід вказати під час судового розгляду, адже цей протокол потрапить до суду і вже суд вирішить про наявність або відсутність складу правопорушення. Загалом судова практика йде на захист осіб відносно яких склади протокол, проте слід зібрати докази, чому ви вважаєте що протокол не законний. Крім того, за загальним правилом - якщо рішення по справі не прийнято протягом 3 місяців, то вас не можна притягти до адміністративної відповідальності, в силу статті 38 кодексу України про адміністративні правопорушення чим люди дуже часто користуються
 
Консультант #142
Добрий день! Притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП починається зі складання протоколу про адміністративне правопорушення. Після оформлення протоколу та доданих до нього матеріалів протокол направляють до суду, у якому й буде розглядатись справа про адміністративне правопорушення. Розглядаючи справу суддя повинен, зокрема, з’ясувати, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та чи можна за допомогою такого протоколу й доданих до нього матеріалів встановити наявність в діях відповідної особи складу адміністративного правопорушення. Важливо, що судова практика в більшості випадків стає на бік громадян - в судах такі справи закриваються за відсутністю складу правопорушення. Раджу Вам отримати юридичну консультацію саме по складеному протоколу та обрати разом з юристом/адвокатом позицію в суді. Бажаю успіху!