image

Не явка по повістці в віцськомат

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 166 05.07.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня,підскажіть будь-ласка якщо мені вручили повістку для проходження мед комісії або уточнення документів і я не прийду в воєнкомат що за це може бути? І які є варіанти не з'явитись в воєнкомат і що би не було серйозних наслідків. У мене є тимчасове посвідчення військовозобов'язаного в ньому вказано що я не придатний по стану здоров'я у мирний час. Дякую”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

28.06.2022 16:14:29 Доброго дня. Згідно зі ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України, за нез’явлення за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 3400−5100 грн з подальшим доставлянням особи до ТЦК. Згідно зі ст. 336 Кримінального кодексу України у випадку подальшого ухилення військовозобов’язаним від виконання мобілізаційного розпорядження про направлення на проходження військової служби (зокрема після проходження медкомісії) — особу може бути притягнуто до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

28.06.2022 17:59:39 Наявність у вас тимч. посвідчення з відміткою про не придатність по стану здоров'я у мирний час не убереже Вас від повторного ВЛК та можливої мобілізації так як зараз придатність/не придатність має визначатися під час воєнного стану. Щодо повістки Чинне законодавство передбачає адміністративну відповідальність за порушення законодавства про військовий облік. Згідно ст. 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою накладення штрафу. Тобто військовозобов’язаний, що не став на облік у «військоматі» за своїм поточним місцезнаходженням може бути оштрафованим на суму до 1 700 грн. Згідно ст. 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення вимог законодавства про мобілізацію передбачено штраф. Тобто особа, яка отримала повістку, але не з’явилася до «військомату» може бути оштрафована на суму до 5 100 грн.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

28.06.2022 21:26:09 Якщо не піти, то може бути спершу адмін. відповідальність за порушення норм про мобілізацію (ст.210 КУпАП штраф 85-119грн.), потім крим. відповідальність по ч.1 ст.337 КК за ухилення після попередження керівника військкомату (штраф 5100-8500грн. або виправ.роботи до 1 року). Поважними причинами неприбуття , які підтверджені відповідними документами, по ч.11 ст.15 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк; смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини. Тобто, ці причини треба документально підтвердити, щоб убезпечитися краще на ел.пошту військомата (шукайте тут https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati.html) повідомити про причину неявки

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №228 Юрист Україна / Волинська область

30.06.2022 12:00:46 Доброго дня. Якщо Вам вручили повістку і Ви її проігноруєте, то Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП України, Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн.) штрафу. Щоб уникнути відповідальності законно за неприбуття по повістці, можливий варіант перебачений постановою КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 28 липня 2010 р. N 673, а саме, по хворобі. Іншими словами, оформити лікарняний або виклкати швидку безпосередньо в день, коли необхідно з'явитися по повістці в військомат. З повагою, Олександр Комаса.

PRO 48.27
Реклама
Олександр Володимирович
Олександр Володимирович Юрист Україна / Київ
Олександр Володимирович
Вартість: 0 грн/год Детальніше

30.06.2022 18:03:57 За неявку в воєнкомат після отримання повістки встановлений штраф у сумі від 3400 до 5100 гривень. Також керівництво воєнкомату має право залучити службовців поліції та доставити до воєнкомату примусово. Варіантів законно не з'явитись в воєнкомат після отримання повістки у вас лише один - якщо ви не розписались за отримання повістки і воєнкомат не має підтвердження, що повістка дійшла до вас. Якщо розписались - то є підтвердження отримання вами повістки, та ви зобов'язані з'явитись до воєнкомату у день та час, вказані у повістці. Непридатність до військової служби за станом здоров'я у мирний час не звільняє вас від відвідування воєнкомату, тому що зараз введений воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. В умовах воєнного стану громадянин, який є непридатним до військової служби у мирний час, може бути частково придатним до військової служби.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

02.07.2022 10:58:37 Доброго дня, якщо отримали повістку то потрібно з'явитися за викликом. В іншому разі стосовно Вас буде складено протокол про адміністративне правопорушення та може бути піддано приводу за допомогою Національної поліції. Те що Ви не придатний до військової служби у мирний час, ні про що не говорить, оскільки наразі в державі введено воєнний стан. Однак на наявні у Вас проблеми зі здоров'ям потрібно буде наголошувати при проведенні стосовно Вас ВЛК і підтверджувати наявні захворювання чи вади належними документами. Тому раджу перед тим як йти за викликом у військомат та проходженням ВЛК подбати про всі необхідні документи, щоб потім пізно не було.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.56 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу