НУЖНО ЛИ ПЛАТИТЬ НАЛОГ ПРИ ПОКУПКЕ КВАРТИРЫ? ✅ 626 - СТАТТІ - consultant.net.ua
image

Нужно ли платить налог при покупке квартиры?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 70 04.11.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Здравствуйте. Я хочу купить квартиру, мне сказали что нужно будет заплатить в государство налог 10% от стоимости недвижимости. Если это правда, то где это указано? И в каком размере нужно платить налог?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
04.11.2021 11:09:59
При укладенні договору купівлі-продажу обовязково сплачується 1% від вартості квартири держмито та 1% до Пенсійного фонду України. Також додатково може сплачуватися податок з доходу фізичних осіб (далі - ПДФО) у розмірі 5 % та військовий збір у розмірі 1,5%. ПДФО та військовий збір сплачуються лише у разі, якщо власник володіє квартирою менше 3 років, або якщо це не перша угода за рік. Тобто загальна сума може скласти 8,5% вартості квартири. При цьому ціна квартири, яка зазначена в договорі купівлі-продажу, не може бути нижче оціночної вартості. Оціночну вартість майна здійснює експерт за грошову винагороду. Окрім послуг експерта також додатково оплачуються послуги нотаріуса. ПДФО, військовий збір сплачує продавець, держмито – за домовленістю між покупцем і продавцем, покупець – збір до Пенсійного фонду. Хто за що платить при укладенні договору – це домовленість сторін. Але здійснюються такі оплати все одно від вищевказаних платників, визначених законом.
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №212 Юрист Україна / Запорізька область

30.10.2021 16:46:44 При купівлі нерухомого майна покупець сплачує збір до Пенсійного фонду України у розмірі 1 % від вартості житла, що передбачено Законом України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування".

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №211 Юрист Україна / Запорізька область

30.10.2021 19:39:07 податок з доходів фізичних осіб (коротко «ПДФО») – 5%; військовий збір – 1,5%; держмито – 1%; збір до Пенсійного фонду – 1%; послуги нотаріуса – за домовленістю.ПДФО, військовий збір сплачує продавець, держмито – за домовленістю між покупцем і продавцем, покупець – збір до Пенсійного фонду. Хто за що платить при укладенні договору – це «внутрішня» домовленість сторін. Але здійснюються такі оплати все одно від вищевказаних платників, визначених законом. Сума, від якої сплачується податок – це сума доходу, отриманого від продажу. Дохід визначається з огляду на ціну, яка зазначена в договорі купівлі-продажу, тобто суми, яку покупець передає продавцеві за нерухоме майно, але не нижче оціночної вартості.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

31.10.2021 15:33:29 Оформление договора купли-продажи, согласно законодательству Украины, облагается и налогами, и пошлинами. Естественно, сделка оформляется у нотариуса, который вносит ее в реестр прав на недвижимое имущество. Соответственно, покупатель обязан уплатить все необходимые налоги.Первое и самое главное, что вам придется оплатить – это услуги самого нотариуса.После того, как вы оформите договор купли-продажи, вам необходимо будет оплатить сбор в Пенсионный фонд. Размер сбора – 1% от стоимости квартиры. Т.е. если вы, например, покупаете квартиру за 20 тыс. долларов, то в Пенсионный фонд придется отдать еще 200 долларов. Только после того, как вы принесете нотариусу документ, который подтверждает оплату – он внесет данные в Государственный реестр. Помимо пенсионного сбора вам придется оплатить еще 1% госпошлины за то, что нотариус заверил проведение сделки купли-продажи. Обратите внимание на то, что оплату госпошлин и услуг нотариуса можно поделить между продавцом и покупателем напополам.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

01.11.2021 16:28:32 Доброго дня. Сплата податків при купівлі - продажу квартири відбувається за домовленістю сторін (або 50/50, або усі податки сплачує покупець, або кожен сплачує свої податки згідно законодавства). Покупець згідно п. 15-1 постанови Кабміну № 1740 від 03.11.1998 року сплачує збір до Пенсійного фонду 1% (вартість визначається відповідно до оцінки майна та вказується у договорі). Якщо Ви купуєте житло вперше, то маєте право потім через суд повернути 1% сплаченого збору (ст. 166 Податкового кодексу). Послуги нотаріуса та держмито 1% сплачуються у нотаріуса за домоленістю. Продавець сплачує ПДФО (податок з доходів фізичних осіб) 5% та військовий збір 1,5%, якщо квартира перебуває у його власності до 3 років. Врахувайте, скільки років перебуває квартира у власності Продавця. Можливо, що Продавець продає нерухомість на умовах, що усі податки сплачує Покупець. А отже, десь 10 % від вартості квартири тоді і набігає.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №142 Юрист Україна / Київ
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.28 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.63 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.33 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу