Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня. Я не хочу щоб моя минула жінка бачилась з дитиною, бо вона постійно намовляє її проти мене. Хоча дитина живе зі мною. Як можна її батьківські права обмежити? Позбавляти батьківських прав не хочу, все таки вона мати. Це РАЦС обмежує батьківські права?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #142
Доброго дня. Сімейним кодексом України встановлено, що питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з дитиною. Якщо Ви вважаєте, що особисте спілкування матері з дитиною негативно впливає на дитину та/або може нашкодити її розвитку, наполягайте на своїй присутності під час зустрічей матері з дитиною. Обмежети матір у праві на особисте спілкування з дитиною можна на підставі рішення органу опіки та піклування або в судовому порядку.
 
Консультант #71
Доброго дня. Обмеження батьківських прав в законодавстві України не передбачено, тому зробити таке неможливо. Натомість рекомендую вам обмежити вашу колишню дружину у спілкуванні з дитиною шляхом відібрання дитини. Для відібрання дитини має існувати одна з 4 підстав, передбачених статтею 170 Сімейного кодексу - обидва батьки або хтось із батьків: ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва. Якщо хоч одна з таких підстав відноситься до вашої колишньої дружини, відібрати дитину цілком реально. Для цього ви маєте подати позов до районного суду за місцем проживання вашої колишньої дружини. Рекомендую звернутись до фахового юриста або адвоката, щоб зробити все правильно.
 
Консультант #107
Такого поняття як обмеження прав не містить законодавство. Можна розглянути варіант встановлення графіку зустрічей з дитиною. Це відбувається або шляхом укладення угоди між батьками або, що вірогідніше, за рішенням органу опіки та піклування чи суду. Також законом передбачено відбирання дитини від одного з батьків без позбавлення батьківських прав, однак повинні бути серйозні підстави для цього і аж ніяк не настроювання проти вас. Також існує можливість позбавлення батьківських прав, але там підстави ще серйозніші. Думаю, що вам слід бути прикладом для дитини і максимально все для неї робити, тоді й дитина зробить висновки сама і нічого мати не зробе... чим більше заборон, тим більше хочеться...подумайте чи варто настільки втручатися у спілкування дитини з матір’ю, якщо єдине що вас турбує те, що вона каже про вас їй, просто намагайтеся жити для дитини...