Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий вечір, чи можу я залишити заповіт на 15 людей? Деякі з них друзі, деякі інші близькі люди не з моєї родини. Чи можна щоб ніхто після смерті не дізнався про те кому я заповів і що, а всі тільки отримала свої частини? Дякую Вам!”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #107
Заповіт - це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Право на заповіт здійснюється особисто фізичною особою з повною цивільною дієздатністю. Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин. Заповідач також може позбавити права на спадкування будь-кого із спадкоємців без зазначення на це причин. Проте, він не має права позбавити прав на спадкування тих своїх спадкоємців, які згідно із законодавством мають право на обов’язкову частку у спадщині. Цими особами є: малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатні вдова (вдівець) та непрацездатні батьки, які успадковують незалежно від змісту заповіту половину частки, яка належала би кожному з них у разі спадкування за законом. Нотаріус визначає день оголошення заповіту, запрошує всіх заінтересованих осіб та 2 свідків та зачитує заповіт, після складається протокол
 
Консультант #168
Доброго дня! Відповідно до ч. 1 ст. 1235 Цивільного кодексу України, заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин У будь-якому випадку усі спадкоємці будуть присутні під час оголошення заповіту, проте можна заповіт зробити секретним Секретним є заповіт, який посвідчується нотаріусом без ознайомлення з його змістом Особа, яка склала секретний заповіт, подає його в заклеєному конверті нотаріусові. На конверті має бути підпис заповідача Нотаріус ставить на конверті свій посвідчувальний напис, скріплює печаткою і в присутності заповідача поміщає його в інший конверт та опечатує Потім, одержавши інформацію про відкриття спадщини, нотаріус призначає день оголошення змісту заповіту У присутності заінтересованих осіб та двох свідків нотаріус відкриває конверт, у якому зберігався заповіт, та оголошує його зміст Дякую!
 
Консультант #136
Зверніться до нотаріуса, саме вони оформляються заповіти. Обмежень щодо кількості спадкоємців немає, а щодо того щоб ніхто нічого не дізнався це навряд чи, адже оголошення заповіту відбувається за участю всіх спадкоємців. Проте всі ці питання вам врегулює нотаріус при складанні заповіту. Ще важливо знати що будь коли заповіт можна змінити чи переписати, останній і є діючим. Якщо хочете щоб ніхто нічого не дізнався, то проконтролюйте це і найкращий варіант це не заповіт а дарування, тобто подарувати кожному що ви бажаєте за Договором дарування, який теж оформляється у нотаріуса.
 
Консультант #71
Пункт 1 статті 1235 Цивільного кодексу України дозволяє вам призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Тобто, ви можете призначити спадкоємцями необмежену кількість осіб, у тому числі тих, хто не є вашими родичами. В будь-якому випадку, навіть при наявності заповіту, право на частку у вашу спадку матимуть малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки (це передбачено статтею 1241 Цивільного кодексу). Приховати зміст заповіту від всіх спадкоємців за законом неможливо. Проте ви можете оформити секретний заповіт, про зміст якого не буде знати ніхто, у тому числі нотаріус (до моменту відкриття та оголошення заповіту). Секретний заповіт подається вами нотаріусу в запечатаному конверті, підписаному вами. Нотаріус опечатує секретний заповіт у вашій присутності та поміщає його на зберігання.
 
Консультант #120
не можна. заповіт складається один, і кожен зі спадкоємців буде мати можливість з ним ознайомитись в цілому, а тому і дізнатися хто і що отримав у спадщину за цим заповітом.
 
Консультант #82
Заповіт - це ваше письмове волевиявлення. Про складення та зміст заповіту ви може сповістити своїх спадкоємців чи інших зацікавлених осіб, а можете не знайомити їх із своєю останньою волею, що ніяк не впливає на дійсність заповіту. Можете оформити «Секретний заповіт» – заповіт, із змістом якого не має право ознайомитися навіть нотаріус.