Опікунство за бабусею
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня, підскажіть будь-ласка, чи можу я оформити опікунство за бабусею в період мобілізації?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
27.02.2023 11:39:16 Так, можна оформити офікунство (повязане з позбавленням бабусі дієздатності, робиться через суд, по часу - близько 6 місяців). А можна оформити постійний догляд (не повязано з позбавленням бабусі дієздатності, робиться без суду (через лікаря і УПСЗН), по часу 1-2 місяці). І перше і друге є підставою для відстрочки від мобілізації.
27.02.2023 11:42:45 Наразі діюче законодавство України не забороняє встановлення опіки я з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки.
27.02.2023 11:55:44 Доброго дня! Відстрочку від мобілізації мають особи, що є опікунами особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Тобто для того, щоб оформити опіку за умови наявності групи інвалідності у бабусі, слід звертатися в суд за визнанням бабусі недієздатною (мають бути для цього підстави) та призначення Вас її опікуном. Якщо у бабусі немає інвалідності, спробуйте оформити над бабусею постійний догляд, якщо вона цього потребує за висновком МСЕК чи ЛКК, і якщо немає інших близьких родичів що можуть здійснювати догляд, ви можете отримати відстрочку від мобілізації.
27.02.2023 12:22:32 Опікунство можна оформити на недієздатну особу. Зазвичай - це з психічними розладами. Мабуть ви мали на увазі постійний догляд. Можете оформити, якщо у бабусі є потреба в постіному догляді. Розпочати треба з відповідної довідки ЛКК.
27.02.2023 12:28:12 Оформлення постійного догляду за літніми людьми, які за станом здоров'я самостійно не можуть захищати свої права і виконувати свої обов'язки, може відбуватися тільки на прохання цих осіб. Якщо особа похилого віку дієздатна і не страждає психічними розладами, цілком може себе забезпечити, над нею встановлюється постійний догляд (або як часто кажуть піклування у формі патронажу). Варто зазначити, що визначення поняття "патронаж" в законодавстві не закріплено, а відтак воно є лише доктринальною категорією. Процедура щодо встановлення постійного догляду оформляється досить просто, адже немає необхідності визнавати людину обмежено дієздатною або недієздатною у судовому порядку. Для цього необхідна, зокрема, заява від пенсіонера, в якій є прохання про призначення йому піклувальника (особи, яка буде здійснювати догляд).
27.02.2023 12:33:42 Доброго дня. Звісно Ви маєте на це право. Звертайтесь до Департаменту соціального захисту населення за більш детальною інформацією. Дякую.
27.02.2023 17:51:07 Добрый вечер что бы оформить опекунство вам нужно получить ее согласие,и составить документ у нотариуса который позволяет вам стать опекуном вашей бабушки.
28.02.2023 07:36:20 Вітаю. Так, можете, якщо бабуся має саме психічні проблеми зі здоров'ям. У протилежному випадку Ви повинні оформити не опіку, а постійний догляд.
28.02.2023 11:48:53 Добрий день. Так, можна. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності.
28.02.2023 12:16:13 Важливо зазначити, якщо дієздатність літньої людини обмежена, призначається піклувальник, а якщо особа визнається повністю недієздатною – опікун. Опікунство над людиною оформлюється тільки через суд. Справи про визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. Що стосується документів, за наявності яких органи опіки і піклування призначають піклувальника, то мають бути: -заява громадянина (громадян); -рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною; -медичний висновок про стан здоров'я особи, що потребує піклування; -довідка про місце проживання особи, що потребує піклування; -заява майбутнього піклувальника про прийняття на себе обов'язків щодо піклування. Тобто, для оформлення піклування над людиною похилого віку необхідно, зокрема, рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною.
28.02.2023 12:20:06 Дорого дня!Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який зі свого боку збере докази і передасть заяву в суд. Акт про визнання недієздатності літньої людини набирає сили через місяць після прийняття. До цього моменту рішення можна оскаржити
28.02.2023 18:02:50 Доброго дня, наразі опікунство можна оформити через суд, проте це доволі затяжний процес. Рішеннч суду за яким вас призначено опікуном над недієздатною особою дає можливість виїхати за межі України. Така заява може бути подана до суду за місцем реєстрації особи, яку визнають недієздатною членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання. В обов’язковому порядку залучається орган опіки і піклування, який має надати свій висновок (подання). Та при визнанні фізичної особи недієздатною призначається проведення судово-психіатричної експертизи. Людина, яка хоче оформити опікунство повинна піклуватися про забезпечення особи необхідними ліками та медичним доглядом, створювати належні умови життя, представляти її інтереси.
05.03.2023 12:39:15 Доброго дня! Законодавство України не забороняє встановлювати опіку над особою в період мобілізації. Відповідно до Цивільного кодексу України опіка встановлюється над недієздатною особою, тобто особою, яка внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Для визнання особи недієздатною потрібно звертатися до суду. Суд призначає судово-психіатричну експертизу, яка визначає чи дійсно особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та/або керувати ними, для того щоб визначити чи є особа недієздатною, над якою можна встановити опіку.
06.03.2023 07:44:46 Доброго дня. Так можете, якщо ви ще не мобілізовані. Якщо вже мобілізовані, то це вас не звільнить від служби до моменту демобілізації.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470