Недавно нашей команде задали вопрос: "Добрый день. В компании работает беременная сотрудница. Компания переживает не лучшие времена и возможно придётся принять решение о ликвидации компании. Как поступить с беременной( можем ли мы ее уволить), какие выплаты ей полагаются. И тот же вопрос, если она уже станет матерью и будет находится в отпуске по уходу за ребенком или на больничном по родам."
Мы хотим поделиться ответами наших Консультантов:
Консультант #5
- Вітаю, ч.3, ст. 184 КЗпП визначає, що звільнення вагітних не допускається, Проте Ви можете звільнити вагітну жінку після ліквідації компанії, згідно вказаної вище статті, але Ви маєте її працевлаштувати. Оскільки у нашій країні немає, нажаль, правового механізму котрий би цю процедуру регулював, на практиці Ви можете самі пошукати їй роботу, або звернутись до центру зайнятості за допомогою. Але, якщо компанія буде ліквідована без правонаступників, теоритично Ви можете її звільнити. Теж саме стосується і жінок із дітьми жо 3х років. При ліквідації та звільненні, Ви маєте рохрахуватись із особою за весь відпрацьований нею час, від моменту отримання останньої ЗП.
Консультант #62
- Добрый день. Лучше уволить до отпуска. Увольнение возможно по инициативе работника и по соглашению сторон. В случаях окончания срочного трудового договора (п. 2 в. 36 КЗоТ), женщин увольняют также с обязательным трудоустройством. На период трудоустройства за ними сохраняется средняя заработная плата, но не более трех месяцев со дня окончания срочного трудового договора. То есть, увольнение беременной невозможно по инициативе работодателя, но по собственному желанию женщина сама уволиться может. Но в любом случае, если компания будет ликвидироваться, то все сотрудники будут в принудительном порядке уволены. Они могу после увольнения стать на учет в Центре зайнятости и там получать выплаты.
Консультант #50
- Кодекс законів про працю України в частині третій статті 184 встановлює: звільнення вагітних жінок з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (далі — роботодавець) не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.Зазначена норма встановлює абсолютну заборону на звільнення вагітної з ініціативи роботодавця, але не робить звільнення неможливим взагалі. Призначення грошової допомоги відбувається на підставі листка непрацездатності, виданого відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 року № 455. Виплата допомоги здійснюється за місцем роботи (служби) в розмірі 100% від середньої заробітної плати (грошового забезпечення) і надається відразу за весь період декретної відпустки.
Консультант #43
- Доброго дня! Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору. Таким чином, ця стаття надає можливість роботодавцю звільнити вагітну жінку в разі повної ліквідації компанії, але з обов'язковим працевлаштуванням. Звертайтесь за більш детальною інформацією.