image

Пеня по комуналці

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 32 06.07.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня. Можна скасувати чи оскаржити пені які нарахував Водоканал? Якщо іде уже відрахування із ЗП через виконавчу службу. Виконавче провадження відкрито на підставі рішення суду. Борг 15 тис пені 8 тис. Чи можна сплатити борг і принести довідку виконавцю про відсутність заборгованоств чи закриє ВП? Якщо можна щось тут зробити які дії повинна виконати. Дякую.”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

29.06.2022 13:01:19 Доброго Дня З ефективних та найбільш правильних заходів для ВАС це або переглянути судове рішення про стягнення заборгованості, або узгодити суму боргу з Водоканалом, а саме по сумі видно, що у Вас штрафні санкції у вигляді пені завеликі. Тобто ви маєте звернутися до юриста та переглянути судове рішення, або зв'яжиться з представниками водоканалу, як представниками стягувача та поговоріть про можливість сплати основного боргу, та видачі від них документу про відсутність претензій. Ст. 551 Цивільного кодексу України: розмір неустойки (штраф, пеня) може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення. Закон не визначає ані максимального розміру, на який суди можуть зменшити нараховані відповідно до договору штрафні санкції, ані будь-який алгоритм такого зменшення, про що зазначають і самі суди (Постанова Верховного Суду від 07 листопада 2019 р.).

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

29.06.2022 13:40:09 Якщо рішення вже на примусовому виконанні, то воно давно набрало законної сили і навряд чи апеляційний суд через значний проміжок часу поновить сток на перегляд, якщо тільки не знайти поважні причини пропуску строку на оскарження типу того, що дізнались про це рішення тільки після здійснення відрахувань виконавчою службою, а до цього участь у справі не приймали в першій інстанції. Так, зараз можна сплатити борг і принести довідку виконавцю про відсутність заборгованоств, він закриє ВП. Пеню можна було б зменшити, подавши в суд під час розгляду справи клопотання, пославшись на важкий фінасновий стан і необгрунтовано завищений її розмір в порівнянні з сумою боргу, або просити її відмовити у стягненні, якщо пеня була нарахована невірно. Отже, наразі або досягти апеляційного перегляду рішення суду першої інстанції і там це пробувати зробити стосовно пені, або іншого способу наразі вже немає

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №228 Юрист Україна / Волинська область

29.06.2022 14:14:47 Доброго дня. Нажаль Вам доведеться сплатити не лише борг, а й пеню. Окрім нарахування штрафних санкцій за протерміновану проплату, новий закон дозволяє комунальним підприємствам обмежувати споживачам-боржникам надання послуги або взагалі від неї відключати. При цьому сума боргу значення не має. Так що навіть за несплату пені, Вас можуть відключити від комунальної послуги.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

30.06.2022 11:45:25 Доброго дня. Ви можете сплатити свій борг повністю по рішенню суду та віднести підтвержуючі документи виконавцю, на підставі чого він повинен буде закрити провадження та припинити відрахування із заробітної плати. Відповідно до ст. 39 ЗУ "Про виконавче провадження", Виконавче провадження підлягає закінченню у разі: 9) фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом; Бажаю успіхів. З повагою, Олександр Комаса.

PRO 48.46
Реклама
Олександр Володимирович
Олександр Володимирович Юрист Україна / Київ
Олександр Володимирович
Вартість: 0 грн/год Детальніше

01.07.2022 10:54:21 Оскаржувати пеню мало сенс на етапі судового розгляду, а зараз вже пізно. Є варіант подати апеляційну скаргу на рішення суду та спробувати оскаржити розмір пені в апеляційному суді, але подати апеляцію потрібно протягом 30 днів з дня проголошення судом рішення. Якщо минуло більше 30 днів - ймовірність прийняття апеляції судом малоймовірна. Ви можете погасити заборгованість за комунальні послуги у будь-який момент, незважаючи на відкрите виконавче провадження. Довідки про відсутність заборгованості, виданої водоканалом, вистачить для закінчення виконавцем виконавчого провадження у зв'язку з добровільним виконанням.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

02.07.2022 11:02:17 Доброго дня. Радив би домовлятися з водоканалом, сплатити їм лише борг, а вони у свою чергу відкличуть виконавчий лист із виконавчої служби. Тому що, якщо сплатите лише борг без пені і принесете виконавцю довідку, він виконавчого провадження всерівно не закриє, оскільки у нього є на виконанні виконавчий лист із суду, де прописана також і пеня, і він мусить виконати все повністю.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу