ПОНОВЛЕННЯ СТРОКІВ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ ✅ 390 - СТАТТІ - CONSULTANT.NET.UA
image

Поновлення строків для прийняття спадщини

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 128 12.04.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день. У мене померла бабуся, про її смерть я дізнався через 8 місяців, прийшов в нотаріус відразу щоб успадкувати, а нотаріус сказав що у мене було лише 6 місяців щоб це зробити. Як тепер забрати спадщину, я єдиний внук. Дякую!”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
11.04.2021 14:13:22
Доброго дня. Приношу свої глибокі співчуття. Для поновлення строків подачі заяви про прийняття спадщини необхідно подати відповідну позовну заяву до суду. Задоволення такої залежить від поважності причин пропуску 6-ти місячного строку. Разом з тим, відповідно до актуальної практики Верховного Суду поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема: 1) тривала хвороба спадкоємців; 2) велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна; 3) складні умови праці, які, зокрема, пов'язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними; 4) перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України; 5) необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо. Водночас використання тієї чи іншої підстави для поновлення залежить від конкретних обставин справи. А відтак, для можливого підбору необхідної підстави (причини) слід ознайомитися з Вашою справою детальніше.
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №57 Юрист Україна / Київ

08.04.2021 15:32:21 Добрий день. Для прийняття спадщини встановлюється строк у 6 місяців, який починається з дати смерті спадкодавця. У Вашому випадку єдиним варіантом для поновлення строку для прийняття спадщини є звернення до суду із позовом про поновлення строку для прийняття спадщини, призначення додаткового строку. Позов подається в місцевий загальний суд за місцезнаходженням майна. Однак, Вам необхідно довести поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини та надати підтвердження письмовими документами. Суд визнає поважними причини такі, наприклад, як тривала хвороба, перебування на строковій службі, перебування тривалий час за межами Ураїни та інше. Судова практика з цього питання дуже різниться, тому не можна однозначно дати відповідь, чи вдасться Вам поновити строк для прийняття спадщини. Отже, раджу Вам звернутися до фахового юриста/адвоката, який спеціалізується на спадковому праві, та допоможе Вам скласти позовну заяву. Бажаю успіху!

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №142 Юрист Україна / Київ

08.04.2021 20:40:54 Доброго вечора. Насамперед виникає питання про ваше місце реєстрації і якщо воно співпадає с місцем реєстрації бабусі, то ви фактично приймаєте спадщину без будь-яких обмежень у часі. По-друге, треба впевнитись у тому, що іншими особами не була заведена спадкова справа після вашої бабусі. Якщо справа не заведена, потрібно звернутись до суду із позовної заявою про поновлення строку для прийняття спадщини. Потрібно обсудити , із-за якої саме причини ви пропустили термін для прийняття спадщини і тоді можна буде спрогнозувати ваші шанси щодо задоволення позову. Якщо позов буде задоволене, то ви зможете отримати спадщину.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №172 Юрист Україна / Донецька область

08.04.2021 21:49:50 При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених у законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості. Слід зазначити, що цивільне законодавство встановлює п’ять черг спадкоємців за законом. Онуки (правнуки) спадкодавця не включаються до складу жодної з черг спадкоємців за законом, вони є спадкоємцями за законом, якщо на момент відкриття спадщини немає в живих того родича, який був би спадкоємцем і спадкують ту частку, яка б йому належала, якби він був живий. Таке спадкування є спадкуванням по праву представлення. Вам слід отримати письмову відмову у нотаріуса за місцем відкриття спадщини та подати позов до суду. Відповідно до ч. 3 ст.1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. До позовної заяви долучіть відмову і докази чому вами пропущено строк з поважних причин. Не знав - не досить поважна причина

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №107 Юрист Україна / Харківська область

09.04.2021 00:56:39 Доброго дня! Якщо спадкоємець протягом встановленого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. У разі пропущення шестимісячного строку для прийняття спадщини, може бути встановлено додатковий строк для її прийняття з наступних підстав: за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину; на підставі судового рішення про встановлення додаткового строку, достатнього для подання ним заяви про прийняття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. На позови спадкоємця про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини поширюються правила виключної підсудності і вони пред'являються за місцем знаходження майна або основної його частини, якщо такі позови виникають із приводу нерухомого майна. Дякую!

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

11.04.2021 17:50:41 Сучасним законодавством надано 6 місяців від дня смерті спадкодавця для звернення до нотаріуса за прийняттям спадщини. Пропущений строк на прийняття спадщини поновлюється виключно рішенням суду. Подавайте позов до суду про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини. У позові вкажіть причини, чому не змогли прийняти спадщину протягом 6 місяців. Такими причинами, для прикладу, можуть бути: тривала хвороба; велика відстань між місцем вашого постійного проживання і місцем знаходження спадкового майна; складні умови праці, які, зокрема, пов'язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними; перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України; юридична необізнаність щодо строку та порядку прийняття спадщини чи необізнаність про наявність у померлого родича спадкового майна. У вас можуть існувати інші поважні причини, які завадили прийняти спадщину. Щоб скласти позов без помилок, рекомендую вам звернутись за правовою допомогою до адвоката.

BASE (Базова) 35.1
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
image
image

отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image

Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.59 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.03 Топ 2
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.58 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.58 Топ 4
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Перепельченко Анатолій Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image

Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?

 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?

 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?

 • Чи ви проходите військову службу?

 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?

image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу