image

Поїздка за кордон з інвалідом

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 108 08.07.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “У моєї мами 2 група інвалідності. Чи можу я поїхати з мамою за кордон, які потрібні документи? Чи пустять маму за кордон з небіометричним закордонним паспортом, термін дії якого минув?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

01.07.2022 16:59:11 Інвалід будь-якої групи має право перетнути кордон у супроводі близького родича. Діти інваліда відносяться до близьких родичів. Для перетину кордону необхідно мати при собі: для інваліда — довідку про присвоєння інвалідності або посвідчення інваліда, паспорт громадянина України; для вас — паспорт громадянина України, оригінал документу, який підтверджує родство з інвалідом (свідоцтво про народження). Наявність закордонного паспорту зараз не обов'язкова: у період воєнного стану громадянам України дозволено перетинати кордон по внутрішньому українському паспорту.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

02.07.2022 11:07:46 Доброго дня. Так, Ви можете супроводжувати матір при перетині кордону за наявності відмітки у військовому квитку та його заміннику про те, що Вам надана відповідні відстрочка від мобілізації на цій підставі і документів що підтверджують родинні зв'язки з матір'ю та документів що підтверджують її інвалідність.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область

02.07.2022 18:01:54 Зможете разом з мамою, за поаспорт краще питайте у прикордонців https://dpsu.gov.ua/ua/contacts/state_border_guards/. Для виїзду керуватися п.2-1 Правил перетинання держ.кордону , затв.пост.КМУ від 27.01.1995 №57 (зі змінами від 05.04.2022) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#top, там вказано: у разі введення … воєнного стану особи з інвалідністю І і ІІ групи мають право перетинати кордон у супроводі … повнолітніх сина/ доньки (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність), там же вказано перелік потрібних док-ів

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №228 Юрист Україна / Волинська область

04.07.2022 10:51:15 Доброго дня. Ви маєте право виїхати лише один раз як супроводжуюча особа людини інваліда. Вам необхідні документи, що підтверджують Вашу з мамою спорідненість (свідоцтво про народження або мамин паспорт) та довідку МСЕК про присвоєння інвалідності. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

04.07.2022 16:20:23 Маму пустять з небіометричним паспортом, мама зможе перетнути кордон і по українському, щодо протермінованості то також пустять, проте їй доведеться всеодно виготовляти інший зробити це в Україні в ЦНАПі швидше і скоріше ніж через посольство України за кордоном. Щодо документів для осіб, що супроводжують інваліда за кордон: довідка/посвідчення про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, а у разі супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - додатково документів, що підтверджують інвалідність, та документи, що підтверджують родині зв'язки. Особи з інвалідністю (незалежно від групи) Документи: один з таких – довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією; посвідчення, яке підтверджує відповідний статус; пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в якому зазначено групу та причину інвалідності; довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу