ПРОЦЕДУРА СПАДКУВАННЯ. ✅ 205 - СТАТТІ - CONSULTANT.NET.UA
image

Процедура спадкування.

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 76 14.10.2020

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня. Виникло таке питання при спадкуванні: чи могла одна людина скласти декілька заповітів на різних осіб ? Який заповід вважається дійсним? При складанні заповіту обов’язково потрібно скасовувати попередній? Яка процедура спадкування майна?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

08.10.2020 11:19:28 Кількість заповітів, які може скласти особа, законодавством не обмежується. Внаслідок складення нового заповіту відбувається втрата чинності попереднім заповітом. Тобто якщо новий заповіт повністю суперечить попередньому, то новий заповіт скасовує попередній і визначення спадкоємця (спадкоємців) і/або спадкового майна відбувається на підставі останнього заповіту. При складенні нового заповіту відбувається часткова втрата чинності попереднім. Тобто якщо новий заповіт частково суперечить попередньому, то новий заповіт тільки частково скасовує попередній і визначення спадкоємця (спадкоємців) і/або спадкового майна відбувається на підставі двох заповітів. Спадщина відкривається у день смерті спадкодавця. Протягом 6 місяців від відкриття спадщини спадкоємець подає до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Оформлення спадщини розпочинається після спливу 6 місяців. Після цього заяви про прийняття спадщини прийматись не будуть -6 місяців надається саме для подання заяв спадкоємцями

BASE (Базова) 35.1
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

08.10.2020 11:35:50 Так, одна людина могла скласти декілька заповітів на різних людей. Дійсним вважається заповіт, який складено останнім. Процедура смрад кування така: при відкритті спадщини необхідно не пізніше 6 місяців або прийняти або відмовитися від спадку. Строки прийняття спадку модна поновити, аде є нюанси і це може виявитися не простим. Треба пам’ятати що разом із правами посерлоі особи можуть відійти й зобов’язання також. Крім заповіту одо все спадкування за законом якщо заповіт не було складено.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №107 Юрист Україна / Харківська область

08.10.2020 16:06:07 Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини. Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт. Заповідач має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним. Спадкування здійснюється за законом або за заповітом за заявою про прийняття спадщини нотаріусу після смерті заповідача.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №82 Юрист Україна / Запорізька область

09.10.2020 14:25:41 ст. 1234 Цивільного кодексу (ЦК) передбачає право на заповіт, тому особа має право вчиняти заповіт багато разів і щодо необмженої кількості осіб. Інша справа в тому, що відповідно до ч. 2 ст. 1254 ЦК заповіт, якій було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю, або у тій частині, в якій він йому суперечить. Внесення змін до заповіту тощо підоягають реєстрації у Спадковому реєстрі, у якому фіксуєть дата та час складення заповіту. Одномоментно делька заповітів існувати неможуть. Таким чином, дійсним буде заповіт, що складений на користь певної особи останнім за часом реєстрації у реєстрі.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №120 Юрист Україна / Харківська область

12.10.2020 08:59:45 день добрий! так, могла. останній буде вважатись дійсний

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №121 Юрист Україна / Запорізька область

13.10.2020 10:27:30 Доброго дня.Могла. Оскільки заповіт – це особисте волевиявлення заповідача, то він має право у будь-який час скасувати заповіт та скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або в тій частині, в якій він йому суперечить. Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов’язкову частку в спадщині. Згідно ст.1241 ЦК України право на обов’язкову частку у спадщині незалежно від заповіту мають, малолітні, неповнолітні, повнолітні, непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки. Процедура. Нотаріус, дізнавшись про відкриття спадщини, повідомляє про це членів сім’ї та родичів померлого. Якщо ж у нотаріуса немає інформації про зв'язок із ними, то він просто публікує інформацію про відкриття спадщини у друкованих засобах ЗМІ.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №80 Юрист Україна / Київ

13.10.2020 11:20:06 Доброго дня. На рахунок наявності 2 (двох) заповітів питання спірне, лише в частині якщо новий заповіт який складений пізніше суперечить попередньому. Тому як, за загальним правилом, визначеним положеннями частини другої статті 1254 Цивільного кодексу України заповідач має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Отже, як вбачається із наведеної норми новий заповіт скасовує старий лише у разі якщо такі суперечать один одному як в обсязі спадкової маси так і у суб’єктному складі спадкоємців. Що стосується процедури спадкування, вона доволі об'ємна як по часу так і по документам. Тому як варіант, або ж уточніть який вид спадкування Вас саме цікавить або ж я міг би Вам вислати повний опис процедури окремо.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №122 Юрист Україна / Київ
image
image

отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image

Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.59 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.03 Топ 2
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.58 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.58 Топ 4
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Перепельченко Анатолій Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image

Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?

 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?

 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?

 • Чи ви проходите військову службу?

 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?

image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу