Недавно нашей команде задали вопрос: “У меня ампутация левой ноги выше колена, полиция ко мне в больницу не приезжала , после протезирования дали третью рабочую группу инвалидности. Как мне в этой ситуации себя вести.”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #54
відповідний орган поліції мав зареєструвати в єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінальне провадження за ст.271 КК України. (Порушення вимог законодавства про охорону праці) та шляхом проведення слідчих дій встановити всі обставини отримання травми. У разі отримання травми з вини роботодавця (компанії) ви маєте право на відшкодування завданої вам шкоди (шляхом позову в рамках кримінального провадження або в окремому провадженні). При цьому винних осіб правоохоронні органи зобовязані притягнути до кримінальної відповідальності. Для більш детальної інформації необхідно знати всі обставини отримання травми.
 
Консультант #13
Добрий вечір, уточність будьласка Ваше питання. Що саме Вас цікавить?
 
Консультант #107
Доброго дня. Поліція могла не приїжджати у випадку, якщо ви по лікарні пройшли із побутовою травмою. Якщо поліція не повідомлена про подію, ви можете самостійно спрямувати відповідну заяву до відділку поліції або прокуратури. Із практики скажу що дієвіше спрямовувати заяву до прокуратури. Після розпочату досудового розслідування за цим фактом, роботодавець намагиметься домовитися з вами. Крім того, про цю подію можна повідомити відділ держпраці
 
Консультант #22
Обратиться к адвокату.
 
Консультант #94
Питання не досить визначене. Якшо Вас хвилює саме питання кримінальної справи по Вашому випадку, то для початку потрібно звернутись до відділу поліції по місцю, де стався нещасний випадок, та дізнатись надходили до них повідомлення про цей випадок, чи ні. Якщо надходили - то дізнатись номер кримінального провадження (ЄРДР) та хто проводить досудове слідство. Після чого вже спілкуватись з цією особою та встановлювати на якій стадії кримінальне провадження і чому вас не допитували. Якщо ж в органі поліції відсутні відомості про ваш нещасний випадок, то необхідно написати заяву про це кримінальне правопорушення. При цьому я б радив зробити ще запити до лікарні, в яку вас доставили після травмування, з проханням надати інформацію чи повідомляли вони правоохоронні органи про доставлення вас до лікарні, і надати цьому підтвердження. Для поліції вже збирайте всі необхідні документи (Акт розслідування з матеріалами на підприємстві, форму Н-1, медичні документи з лікарні, висновок МСЕК, та ін.
 
Консультант #3
Інвалідність як міра втрати здоров’я визначається шляхом експертного обстеження в органах медико-соціальної експертизи Міністерства охорони здоров’я України. Огляд осіб, котрі звертаються для встановлення інвалідності, проводиться на підставі Положення про медико-соціальну експертизу. Для встановлення інвалідності подаються документи, перелік яких чітко визначений: заповнена форма направлення, підписана Головою ЛКК, членами комісії та печаткою лікувального закладу (форма 088/о); паспорт та копія паспорта; карта хворого; трудова книжку та копія трудової книжки, засвідчена у визначеному порядку спеціалістами відділу кадрів з останнього місця роботи або нотаріусом; оригінали всіх документів, які вписані в форму 088/с, а саме: довідка про стан здоров’я від хірурга, невропатолога, терапевта та інших спеціалістів, зокрема фахівців з хвороби за якою хворий очікує отримати стан інвалідності, оригінали рентгенологічного обстеження, та лабораторні аналізи.