Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий ранок. Підскажіть будь-ласка . Коли я перебувала у законному шлюбі зі своїм чоловіком , він мені подарував будинок по договору дарування. Зараз ми з ним подали на розлучення. І він претендує на будинок, який подарував. Будинок подарований в шлюбі вважається моєю власністю чи нерухомим майном нажитим в шлюбі? Яке майно не потребує поділу? Що підпадає під спільну сумісну власність подружжя? Який порядок та умови поділу майна подружжя?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
Будинок, подарований вам чоловіком у період шлюбу, за законом є вашою особистою приватною власністю. Тобто поділу не підлягає. Майно, яке підлягає поділу при розлученні, має бути спільно нажитим - тобто таким, на придбання якого були витрачені кошти як чоловіка, так і дружини, та яке було спільно придбано чоловіком та дружиной за час перебування у шлюбі. Отже, майно, яке належало вам до шлюбу, поділу не підлягає. Також не підлягає поділу майно, придбане вами у період шлюбу за особисті кошти. Поділ майна може бути здійснений: добровільно - шляхом укладення між чоловіком та дружиною договору поділу майна, який укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню; на підставі рішення суду, який визначить, яке майно подружжя є спільно нажитим та визначить порядок його поділу між колишнім чоловіком та дружиною. У суді доведеться доводити доказами, що спірне майно є спільно нажитим: тобто коли, ким, та за чиї кошти воно було придбане.
 
Консультант #107
Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Враховуючи що ви власник нерухомості на підставі договору дарування, то модна розгляди це своєрідною домовленістю між вами. Щодо майна, яке не не підлягає розділу - це майно, набуте до шлюбу; індивідуальні речі; спадок; компенсаційні виплати; приватизоване майно. Майно може розділено між подружжжям добровільно через договір або примусово через суд. Кожна справа індивідуальна, але загальні правила описані у сімейному та цивільному кодексах.
 
Консультант #136
Особистою приватною власністю є: майно, набуте до шлюбу; майно, набуте за час шлюбу на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте за час шлюбу за кошти, які належали їй чи йому особисто; житло, набуте за час шлюбу внаслідок його приватизації; земельна ділянка, набута за час шлюбу внаслідок приватизації; речі індивідуального користування; премії, нагороди; кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі; страхові суми; Майно, набуте за час їхнього окремого проживання. Отже, подарований будинок буде дружини, якщо він куплений чоловіком за власні кошти. Все інше підпадає під спільну сумвчну власність і як правило ділиться 50*50. Майно може бути поділено добровільно або за рішенням суду. Неподільні речі присуджуються одному, а іншому компенсація.