image

Що робити, при затоплені квартири?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 373 24.10.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий вечір. Я проживаю на 6 поверсі, коли я прийшла додому та відкрила двері, я побачила, що мене затопили. Сусідів зверху немає вдома, на телефоні дзвінки вони не відповідають. Що робити? Хто відшкодує мені ремонті витрати?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

18.10.2021 08:38:55 Факт затоплення можна підтвердити в акті огляду квартири з такими очевидцями: балансоутримувач, винний у потопі сусід та інші свідки, які мають у документі поставити підпис. Інформація, яка має бути в акті огляду квартири: дата і місце оформлення; ПІБ членів комісії, які оформлювати акт; адреса, де відбулося затоплення; список пошкодженого майна з інформуванням про види та обсяги пошкодження; причина затоплення. Необхідно зробити експертизу для встановлення збитків. Не поспішайте з ремонтом, адже є ймовірність того, що потрібно буде провести експертизу для встановлення дійсних збитків. Вона здійснюється для фіксації шкоди, яка виникла внаслідок затоплення, розрахунку суми та обсягу остаточної майнової шкоди. Якщо потоп пошкодив тільки ремонт, потрібно здійснити будівельно-технічну (оціночно-будівельну) експертизу.Дякую. А потім через суд вимагати з сусідів компенсації.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

18.10.2021 09:28:03 Відповідно до ч.1 ст. 22 ЦК України фізична особа, яка отримала збиток внаслідок порушення її цивільного права, має право на відшкодування таких збитків. Слід зафіксувати факт затоплення шляхом детальної фото- та відеозйомки. Про факт залиття квартири,засвідчити головний документ – акт. Необхідно відразу звернутися із заявою в довільній формі до ЖЕКу чи створеного ОСББ про складення акту про залиття квартири.Акт підписується членами відповідної комісії та з його змістом мають бути ознайомлені мешканці квартир, які мають відношення до цієї події.Після усіх цих процедур необхідно підрахувати суму завданих збитків.Ст 1166 СА України передбачено, що майнова шкода, яка була заподіяна внаслідок неправомірних рішень, дій чи бездіяльності особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, що була заподіяна майну фізичної чи юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її спричинила. Далі мирне (добровільне відшкодування) або подача позову до суду.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

18.10.2021 18:16:33 Добрий день. Перш за все викличіть сантехніка, щоб він перекрив воду по стояку. Далі зверніться до ЖЕКу чи ОСББ (дивлячись, хто обслуговує будинок) щоб скласти акт про залиття. Акт складається з повним описанням залиття по всій квартирі детально та підписується членами комісії ЖЕКу чи ОСББ. Самостійно акт не складайте. При огляді під час складання акту запросіть декілька свідків. Після цього необхідно скласти позов про відшкодування шкоди до суду. Відповідачами будуть сусіди, що залили. Для цього краще звернутися до адвоката чи юриста

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №180 Юрист Україна / Київ

20.10.2021 19:48:11 Якщо місце аварії у квартирі сусідів, а їх немає вдома, варто звернутися до голови ОСББ та виконавця домової служби, які мають доступ до приміщень, будинків і споруд для ліквідації аварій. Згідно ст. 8 закону “Про житлово-комунальні послуги” ці люди можуть допомогти усунути неполадки та перекрити воду. Необхідно зафіксувати факт затоплення (фото- та відеофіксація) та зібрати необхідні документи. Для того, щоб отримати компенсацію від наслідків потопу, потрібно зафіксувати факт затоплення та розмір майнової шкоди.Згідно ст. 1166 діє презумпція вини. Тобто саме відповідач буде змушений доводити свою непричетність до завданої шкоди. Потерпіла сторона може вимагати моральну шкоду і компенсацію за судовий збір, послуги юриста й адвоката.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №211 Юрист Україна / Запорізька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу