Недавно нашей команде задали вопрос: “Одружився недавно, у мене багато нерухомості у власності, я чув що можна укласти шлюбний контракт. Це можна було тільки в момент одруження скласти такий договір чи зараз теж можна? Що він гарантує? Дякую.”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #107
Шлюбний договір угода про вирішення спірних питань життя сім’ї, це спосіб визначити майнові права та обов’язки подружжя інакше, ніж передбачено загальними правилами сімейного кодексу. Єдина умова шлюбного договору - гарантовані конституцією права людини не повинні порушуватися. Укладається такий договір у письмовій формі із обов’язковим посвідченням нотаріуса. Цей договір встановлює режим власності майна. Те, що за договором набуває спільного режиму при розлученні ділиться навпіл. Так, під час вже зареєстрованого шлюбу також можна його скласти та підписати. Шлюбний договір укладається у 3 примірниках - кожному з подружжя та нотаріусу. Майже завжди такі договори укладаються на випадок можливого розлучення, тому приписують момент поділу майна. Звісно треба морально підготувати дружину до цього, адже в нашій країні такий договір лише набирає популярності, проте ставлення до нього у кожного різне. Хай щастить
Консультант #142
Добрий день. Шлюбний договір може бути укладено особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям. Шлюбний договір регулює лише майнові відносини подружжя, укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. Для укладання шлюбного договору повинна бути згода обох з подружжя. Шлюбним договором можуть регулюватися три основних види майнових відносин: правовий режим майна (ст.97 Сімейного кодексу України); порядок користування житлом (ст.98 СК України); право на утримання (ст.99 СК України). Якщо Ви набули майно до шлюбу, то це майно є Вашою особистою приватною власністю. А майно, яке буде набуте подружжям за час шлюбу (не має різниці на кого офіційно зареєстроване майно), вважається таким, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності. Також важливим є обраний підхід, як пропонувати іншому з подружжя укласти шлюбний договір, оскільки це може зменшити довіру у відносинах. Бажаю Вам успіху!
Консультант #168
Доброго дня! Шлюбний договір договір — угода між особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям. Шлюбний договір укладається за бажанням сторін як до реєстрації шлюбу та і в будь-який час після його реєстрації подружжям. Шлюбний договір може включати низку різних питань, але в основному передбачає визначення майнових прав подружжя в разі розірвання шлюбу. Шлюбний договір не може регулювати особисті (немайнові) відносини подружжя, а також особисті (немайнові) відносини між ними та дітьми. У шлюбному договорі передбачаються майнові права та обов'язки подружжя, зокрема питання, пов'язані з правом власності на рухоме та нерухоме майно, яке придбано до шлюбу, так і під час шлюбу, на майно, отримане в дар чи успадковане одним із подружжя, питання, що пов'язані із утриманням подружжя, а також майнові права та обов'язки подружжя як батьків та інші. Подружжя окремо визначає правовий режим подружнього майна - яке майно придбане в шлюбі буде спільним, а яке роздільним.
Консультант #71
Шлюбний договір укладається з однією метою - розділити майно, яке буде належати чоловіку та дружині окремо, та яке майно буде передано ними у спільну власність для потреб сім'ї. Також в договорі можна визначити чиєю власність буде майно, подароване на весілля; кому належатиме майно, набуте подружжям за час шлюбу; яке майно буде підлягати поділу між чоловіком та дружиною при розлученні, а яке ні. Також в договорі можна визначити порядок користування квартирою, або житловим будинком, у якому буде проживати подружжя (це актуальне, якщо дружина після весілля буде проживати в будинку/квартирі чоловіка), та порядок виселення з житла при розірванні шлюбу. Які саме умови включати в шлюбний договір - залежить від рівня вашої довіри до дружини. Шлюбний договір можна укласти як до укладення шлюбу, так і після (в такому випадку договір вступає в силу з моменту його підписання чоловіком і дружиною). Шлюбний договір укладається в письмовій формі та посвідчується нотаріально (обов'язково).