Недавно нашей команде задали вопрос: “ На маму сделали дарственную на жилой дом,а на меня доверенность, может ли сестра претендовать на дом или нет?"
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #7
Если речь идет о завещании то да. Мать на данный момент собственник. Дети находятся в одной линии наследствия. После смерти матери, дети получат по 50 проц. если не будет завещания или если сестра добровольно не напишет нотариальный отказ. Если же во время жизни матери Вы по доверенности переоформите имущество на кого-то другого, то сестра никаких прав иметь не будет.
Консультант #78
Відповідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Отже, якщо сестра рідна - то вона спадкуватиме половину від всього спадкового майна, у випадку, якщо спадкоємців буде двоє. Якщо мати заповість все належне їй майно Вам (заповіт), то сестра не матиме права на спадкування.
Консультант #69
Згідно П. 1, СТ. 1223 ЦКУ, право на спадкування мають особи визначені у заповіті. Слід зазначити, у П. 2, СТ. 1223 ЦКУ йдеться, що у разі відсутності заповіту у, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦКУ. Таким чином, якщо за заповітом право власності на будинок переходить лише до Вашої матері, сестра не може претендувати на предмет заповіту, у даному випадку на житло (Якщо особа дієздатна). Проте є випадки коли заповіт може бути оскаржений, а саме: коли особа під час складання заповіту не усвідомлювала своїх дій, або складала його проти своєї волі, під психічним або фізичним тиском. Проте як свідчить судова практика оскаржити може особа чиї права порушені за заповітом. Чи були порушення при складанні заповіту? Сестра має намір оскаржити? Сестра дієздатна?
Консультант #9
Так, оскільки довіреність не надає Вам право власності на майно. Ви спадкуватимете із сестрою майно у рівних частках (за відсутності заповіту).
Консультант #61
Доброго дня! Відповідно до статті 1223 Цивільного кодексу України у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, що належать до одноєї з черг спадкоємців, що визначені у ст.ст. 1261-1265 ЦК України. Відповідно до статті 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають, в тому числі, діти спадкодавця.Звертайтесь за більш детальною інформацією.