
Спадок
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Троюрідна тітка хоче записати на мене через заповіт в спадок квартиру, вона єдина власниця. Дітей немає. Є лише рідні племінниці з якими вони не контактували все життя.
Тітка одружена, чоловік приписаний в квартирі і від першого шлюбу має сина який з за кордоном із першою дружиною.
Чи має він (син чоловіка) та рідні племінниці право на спадок тієї квартири і чи зможуть через суд відсудити частку чи повністю квартиру не зважаючи на заповіт?
Чи потрібно заяву на відмову спадку від чоловіка?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
07.02.2024 18:18:35 Я не є юристом, але можу надати загальну інформацію. Відповіді на ваші питання можуть залежати від конкретних правових норм вашої країни. Зазвичай, якщо троюрідна тітка хоче записати вас через заповіт на квартиру, вона має право це зробити, оскільки вона єдиний власник і не має дітей. Однак, якщо чоловік тетки також прописаний у квартирі і має сина від першого шлюбу, то його син може мати право на спадок. У багатьох юрисдикціях спадкоємцями за законом є декілька родичів у певному порядку. Якщо троюрідна тетка не залишить заповіту, то зазвичай спадкоємцями будуть першим чоловік (якщо квартира була отримана покупкою або подарунком поза шлюбом) і потенційно його син (якщо цей син є законним спадкоємцем). Щодо рідних племінниць, якщо вони не контактували з троюрідною тіткою все життя, то їхнє право на спадок може бути обмеженим. Однак, це залежатиме від конкретних правил вашої країни. У багатьох юрисдикціях також можуть бути правила щодо відмови від спадку. Якщо чоловік не бажає приймати спадок, йому можна подати заяву на відмову спадку. Проте, я рекомендую звернутися до місцевого юриста або нотаріуса для отримання точної інформації про правовий статус та процедуру в вашому конкретному випадку.
07.02.2024 18:34:04 Ваша тітка має право заповісти Вам квартиру. При цьому заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов’язкову частку в спадщині. Згідно ст.1241 ЦК України право на обов’язкову частку у спадщині незалежно від заповіту мають, малолітні, неповнолітні, повнолітні, непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки.
07.02.2024 18:46:08 Доброго дня, заповіту буде достатньо, щоб захистити себе, від посягання на нього зі сторони інших родичів. Оскаржити заповіт у судовому порядку дуже складно.
07.02.2024 19:31:32 В разі наявності заповіту спадкоємці відповідної черги по закону (чоловік, діти, племінники та інші) мають право в разі якщо є неповнолітніми пенсіонерами по віку, інвалідами на частину спадку, що складає 50 відсотків частини якщо спадкування відбувалося б по закону


В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470