Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго ранку шановні юристи. Працюю на заводі, виробляємо металочерепицю. Нещодавно під час роботи мені на ногу впав один лист металочерепиці та відсік два пальці, бо я був у шльопанцях. Директор мені зовсім нічого не заплатив, а родичі підказали що це виробнича травма і за неї має бути відшкодування. Як забрати відшкодування за виробничу травму?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
Нещасний випадок, що стався з вами, дійсно відноситься до виробничих травм. Оскільки роботодавець не заплатив вам добровільно, ви маєте звернутись до суду за стягненням компенсації за виробничу травму. Для позову вам потрібно зібрати документи, які підтвердять, що в день травмування ви знаходились на роботі. Цими документами можуть бути табелі обліку робочого часу, якщо на підприємсті є система, яка фіксує час приходу працівника - то відомості з цієї системи, також письмові свідчення працівників, які працювали в один день з вами, та можуть підтвердити ваше перебування на роботі. Також потрібно взяти довідку з медичної установи, куди ви поступили після травми, у який буде вказано, за яких підстав ви опинились у лікарні, та що швидка допомога забрала вас з місця роботи. Майте на увазі, що роботодавець буде перешкоджати вашим спробам отримати документи, тому звертайтесь до адвоката та дійте за його вказівками. З допомогою адвоката ви швидше зберете документи та прискорите подання позову.
 
Консультант #136
Ймовірно директор керувався тим, що було порушено правила безпеки на виробництві (у шльопанцях не можна), але це десь має бути передбачено на підприємстві мають діяти правила індивідуального захисту працівників та умови праці і безпеки з якими вас мали ознайомити. Якщо цього немає або не було зроблено все як треба, то відмову директора щодо відшкодування шкоди можна розцінювати як необгрунтовану. Зверніться до адвоката, він зробить кілька запитів на підприємство і з огляду на відповідь можна буде зрозуміти підстави доя того щоб судитися з підприємством з метою отримання відшкодування. При цьому, вам слід знайти, відновити чи оформити всі витрати - квитанції, чеки, акти чи платні консультації лікарів все що у вас є. Також можна заявити моральну шкоду. Витрати на адвоката та на судовий збір можна буде відшкодувати через суд у випадку виграшу справи.
 
Консультант #107
Доброго дня. Нажаль у вашій заяві замало вихідних даних для надання гарної консультації. Невідомо чи вас було проінструктовано перед роботою, чи є формений одяг, чи за контрактом ви працюєте, як ваша травма зафіксована в медичному закладі.... особисто я вбачаю й вашу недбалість через «шльопанці»...Тому розповім в загальних рисах - ваша ситуація ймовірно може мати ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст.271 кримінального кодекс у України. Втім для початку я б радив поговорити з роботодавцем про ваш намір повідомити про цю подію орган держпраці та правопорядку (поліція, прокуратура). Санкції за таку подію досить суттєві для того або мирно вирішити питання. Втім, як я вже казав, ваш розказ не містить важливої інформації, тому запишіться на консультацію до фахівця та візьміть із собою документи з роботи, лікарні