image

Умови в`їзду в Польщу

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 36 27.03.2022

Польща

Чи існують спеціальні умови в’їзду та допомоги тимчасово переміщеним громадянам України, які залишають країну через війну?

Республіка Польща продовжує приймати громадян України.

Що я маю робити після перетину кордону

Якщо не потребуєте термінової допомоги та маєте місце для тимчасового перебування, тоді не потрібно реєструватися в приймальному (рецепційному) пункті або де-небудь ще. Ви можете відразу їхати до свого місця призначення по усій території Польщі.

Чи потрібно мені звертатися до Посольства/Консульства? Чи потрібно мені реєструватися в Посольстві/Консульстві?

Ви маєте право звернутися до Консульства у разі потреби, але Ви не зобов’язані звертатися чи реєструватися у Консульстві.

З яких питань мені потрібно звернутися до консульскої установи?

 1. продовжити термін дії закордонного паспорта на термін до 5 років у разі його закінчення (для дітей термін дії закордонного паспорта може бути продовжено на 4 роки);
 2. внести відомості про дітей/дитину до паспорта одного з батьків;
 3. у випадку, якщо у Вас є лише внутрішній паспорт (старого взірця у вигляді книжечки), де відсутні записи латиницею, Ви можете оформити Свідоцтво про підтвердження особи, де Ваші персональні дані будуть зазначені польською та українською мовами.


Інформація про центри допомоги тимчасово переміщеним громадянам України

На яку допомогу в Польщі я можу розраховувати

Інформація про те, на яку допомогу можна розраховувати у Польщі Ви можете знайти за посиланням на офіційній сторінці Уряду цієї країни https://www.gov.pl/web/ua

Громадяни України, які прибули після 24.02.2022 мають право безкоштовного проїзду територією Польщі потягами, право на працю, на безкоштовне медичне лікування та на безкоштовне навчання своїх дітей в школах, дитсадках та ліцеях.


Куди звертатися якщо немає де проживати

Якщо потребуєте тимчасового розміщення, харчування слід звертатися до приймальних пунктів, які знаходяться у прикордонній зоні та у містах Польщі. Вони розташовані на всіх пунктах перетину українсько-польського кордону та вокзалах (dworzec). Як правило, інформаційні афіші про такі пункти виконані на тлі кольорів українського прапора і його назва зазначена українською та польською мовами. У таких пунктах Вас можуть направити до Центрів з прийняття українців у потребі, де Вам нададуть можливість перепочити, їжу, можливість заночувати у теплому місці (на добу або більший строк). Їх перелік знаходиться тут https://www.gov.pl/web/ua/-2. Звертаємо увагу, що цей перелік не є вичерпний. Їх може бути більше, враховуючи пункти, відкриті владою міст. Про них Ви можете дізнатися на офіційному сайті міста де Ви перебуваєте (як правило, сайт міста виглядає так: «назва міста».pl).


Соціальне забезпечення тимчасово переміщених громадян України

На яку допомогу в Польщі я можу розраховувати

Інформація про те, на яку допомогу можна розраховувати у Польщі Ви можете знайти за посиланням на офіційній сторінці Уряду цієї країни https://www.gov.pl/web/ua

Громадяни України, які прибули після 24.02.2022 мають право безкоштовного проїзду територією Польщі потягами, право на працю, на безкоштовне медичне лікування та на безкоштовне навчання своїх дітей в школах, дитсадках та ліцеях.

Медична допомога:

У Вас є доступ до польської медичної системи на тих самих умовах, що й у громадян РП без додаткових страхувань та плати. Україномовна інфолінія для пацієнтів: +48 800190590.

Онкохворі:

Онкохворі можуть продовжити лікування у Польщі.

Отримати інформацію, у тому числі й українською мовою, можна за цілодобовою безкоштовною гарячою лінією Національного Фонду Здоров’я: 800 190 590

Гаряча лінія працює цілодобово, 7 днів на тиждень, а також у святкові дні. Гаряча лінія обслуговує пацієнтів польською, англійською, українською та російською мовами.

Інформацію також можна отримати електронною поштою, через чат [спілкування в інтернеті] або відеозв’язок з участю сурдоперекладача.

Задзвонивши на цей номер пацієнт зможе повідомити про необхідність продовження онкологічного лікування у Польщі. Все, що потрібно зробити пацієнтові – це залишити свої контактні дані.

Дані буде передано до центру, що візьме на себе організацію подальшого лікування.

Центр зв’яжеться з пацієнтом протягом 2 робочих днів, щоб отримати детальну інформацію про пацієнта та перебіг попереднього лікування.

У кожному воєводстві є щонайменш одна онкологічна лікарня, яка готова прийняти пацієнтів з України.

Освіта:

Діти віком 7-18 років мають право на безкоштовне навчання в польських школах. За деталями слід звертатися за номер телефону: +48 2234 74 708 або e-mail: ukraina-szkola@mein.gov.pl

Працевлаштування:

Де можна отримати допомогу в пошуку роботи?

Ви можете скористатися безкоштовною допомогою повітового відділу служби зайнятості (340 відділів) або воєводського відділу ринку праці (16 відділів), що включає підтримку у пошуку роботи, головним чином працевлаштування та надання консультацій з питань професійної орієнтації.

https://www.gov.pl/…/informacja-dla-obywateli-ukrainy-1

Зателефонуйте до відділу служби зайнятості або на інфолінію 19524 або до найближчої служби зайнятості, де консультант з питань зайнятості або агент з працевлаштування проведе з вами розмову, щоб оцінити вашу ситуацію та визначити потреби. Він розпитає вас про професійну кваліфікацію, досвід, дізнається яка робота вас цікавить, яка професія тощо.

У разі наявності Ви можете взяти на зустріч документи, що стосуються вашої професійної кваліфікації та досвіду роботи.

Ви можете самостійно користуватися центральною базою вакансій, не відвідуючи службу зайнятості за допомогою комп’ютера, телефону чи інших мобільних пристроїв з доступом до Інтернету (http://oferty.praca.gov.pl). Пошук пропозицій роботи також можливий за допомогою спеціального мобільного додатка ePraca (Android та iOS).

Ви можете скористатися допомогою співробітника служби зайнятості, який допоможе вам знайти в Центральній базі вакансію та надасть інформацію про відповідні пропозиції роботи (контактні дані роботодавця та іншу важливу інформацію).


Інформація про можливості отримання іншої допомоги

Співробітник служби зайнятості в разі потреби може надати Вам інформацію про можливість отримання допомоги від інших державних установ/фондів тощо.

Інформація про правила працевлаштування іноземців

Співробітник служби зайнятості надасть вам інформацію про умови працевлаштування іноземців, в тому числі доступну в Інтернеті українською мовою. Ознайомившись з Вашими документами (наявність права на проживання, можливих дозволів на роботу тощо) співробітник служби зайнятості спробує порадити чи є у вас підстава для легального працевлаштування, і порадить, в яких установах потрібно розв’язувати Ваше питання та кому подавати заяву.


Професійна орієнтація

Ви також можете скористатися послугами професійної консультації, які надають служби зайнятості та центри інформації та планування кар’єри, які діють при воєводських службах зайнятості. Щоб отримати цю допомогу, зателефонуйте або зверніться до служби зайнятості.

Ви отримаєте підтримку в:

правильному виборі професії

 • зміна кваліфікації
 • початку роботи
 • перевірка ваших компетенцій, інтересів та професійних вмінь
 • планування розвитку кар’єри.

Реєстрація в службі зайнятості як безробітного

Після реєстрації в службі зайнятості стосовно вас можна буде застосувати повний пакет з каталогу форм допомоги, визначених у чинних нормативних актах. Цей каталог включає:

 • професійне навчання,
 • співфінансування відкриття бізнесу,
 • відшкодування за працевлаштування (технічні роботи, громадські роботи тощо),
 • відшкодування вартості проїзду та проживання до місця роботи та назад,
 • відшкодування витрат на догляд за дитиною до 7 років тощо.

Якщо я вже працюю і маю проблемні питання?

Консультації щодо законності працевлаштування громадян України на території Республіки Польща українською мовою надаються:

 • ☎️ з понеділка по п’ятницю, з 9.00 до 15.00 за телефоном 22 111 35 88 – для іноземців, які працюють в воєводствах: Мазовецьке, Лодзьке, Великопольське, Свєнтокшиське, Люблінське та Любуське;
 • ☎️ з понеділка по п’ятницю, з 9.00 до 15.00 за телефоном 89 333 17 41 – для іноземців, які працюють у воєводствах: Вармінсько-Мазурське, Підляське, Куявсько-Поморське, Поморське та Західнопоморське;
 • ☎️ з понеділка по середу з 16:00 до 20:00 за телефоном 22 111 35 29 – для іноземців, які працюють у воєводствах: Підкарпатське, Малопольське, Сілезьке, Опольське та Нижньосілезьке.

Корисні вебсайти:

 • https://www.gov.pl/web/granica – інформація про польську державну допомогу тимчасово переміщеним особам з України (у тому числі українською)
 • https://lang-psz.praca.gov.pl/uk – інформація про допомогу служби зайнятості доступна українською мовою, контактні дані служби зайнятості
 • https://oferty.praca.gov.pl/ – база вакансій роботи (включаючи деяку інформацію українською мовою)
 • https://eures.praca.gov.pl – база вакансій роботи в Європі (доступний переклад українською)

Додаток ePraca (польською мовою)

Громадський транспорт

До кінця березня 2022 року громадяни України можуть користуватися безкоштовним громадським транспортом.

Завдяки цьому українці можуть легко дістатися до інформаційних пунктів та місця свого перебування. Поїздки здійснюються на підставі паспорта з в’їзним штампом починаючи з дати 24 лютого) або документ, що посвідчує особу.


Медична допомога

У Вас є доступ до польської медичної системи на тих самих умовах, що й у громадян РП без додаткових страхувань та плати.

Україномовна інфолінія для пацієнтів:

 • +48 800190590.

Онкохворі:

Онкохорі можуть продовжити лікування у Польщі.

Отримати інформацію, у тому числі й українською мовою, можна за цілодобовою безкоштовною гарячою лінією Національного Фонду Здоров’я: 800 190 590

Гаряча лінія працює цілодобово, 7 днів на тиждень, а також у святкові дні. Гаряча лінія обслуговує пацієнтів польською, англійською, українською та російською мовами.

Інформацію також можна отримати електронною поштою, через чат [спілкування в інтернеті] або відеозв’язок з участю сурдоперекладача.

Задзвонивши на цей номер пацієнт зможе повідомити про необхідність продовження онкологічного лікування у Польщі. Все, що потрібно зробити пацієнтові – це залишити свої контактні дані.

Дані буде передано до центру, що візьме на себе організацію подальшого лікування.

Центр зв’яжеться з пацієнтом протягом 2 робочих днів, щоб отримати детальну інформацію про пацієнта та перебіг попереднього лікування.

У кожному воєводстві є щонайменш одна онкологічна лікарня, яка готова прийняти пацієнтів з України.


Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України

Ні


Чи слід клопотати про офіційний статус біженців?

Чи потрібно отримувати статус біженця

Детальніше про статуси тут https://bit.ly/3t3jHvI

Отримати статус біженця є Вашим правом, а не обов’язком. Однак, навіть без цього статусу Ви можете проживати у Польщі щонайменше 18 місяців.


Які обмеження на в’їзд діють у зв’язку з коронавірусом COVID-19 та які документи необхідно пред’явити?

Карантин скасовано


Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта – так чи ні?

Так


Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Чи можу я отримати новий закордонний паспорт у Польщі?

В умовах війни виготовлення закордонних паспортів тимчасово призупинено. Тому дипломатичні представництва та консульські установи не можуть у цей час оформити Вам новий закордонний паспорт навіть, якщо Ви його сильно потребуєте. Слідкуйте за оновленням інформації на нашій електронній сторінці та на офіційній сторінці в мережі Фейсбук.

У разі перетину кордону за документом іншим ніж закордонний паспорт (внутрішній паспорт, ID картка, свідоцтво про народження тощо), чи потрібно мені протягом 14 днів зголоситись до консульства?

Ні, не потрібно. Особам, які виїхали з України від збройного конфлікту та тимчасово перебувають в Республіці Польща, не треба реєструватися у консульстві, чи якнайшвидше вносити відомості про дітей у паспорт чи продовжувати паспорт.


Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Ви можете перетнути кордон без закордонного паспорта дитини по свідоцтву про народження чи ID картці

Ви можете в консульскому підрозділі внести відомості про дітей/дитину, яким немає 16 років, до біометричного паспорта одного з батьків.


Перетин кордону з домашніми тваринами

Якщо ви в’їжджаєте до Республіки Польща з тваринами – собаки, кішки, тхори повинні мати мікрочіп і вакцинацію, решта (гризуни, кролики, амфібії, рептилії, декоративні водні тварини, безхребетні) без обмежень, але рішення буде прийнято при перетині кордону Республіки Польща Національною податковою адміністрацією.


Посилання на офіційні інформаційні джерела для тимчасово переміщених осіб з України

!!!  https://www.gov.pl/web/ua

https://www.gov.pl/web/granica – інформація про польську державну допомогу тимчасово переміщеним особам з України (у тому числі українською)

https://lang-psz.praca.gov.pl/uk – інформація про допомогу служби зайнятості доступна українською мовою, контактні дані служби зайнятості

https://oferty.praca.gov.pl/ – база вакансій роботи (включаючи деяку інформацію українською мовою)

https://eures.praca.gov.pl – база вакансій роботи в Європі (доступний переклад українською)


Контакти

Відповідне інформаційне сприяння і консульську допомогу Ви можете отримати в закордонних дипломатичних установах України в Польщі:

Прийом громадян ведеться щоденно, з 8.00 до 20.00

Консульський відділ Посольства України в Польщі (Варшава):

Адреса: Antoniego Malczewskiego 17, 02-617 Warszawa

Інфолінії Консульського підрозділу Посольства України у Республіці Польща (м.Варшава)

Мазовецьке та Лодзьке воєводства

Пн – Пт  8:30 – 18:00 (в суботу інфолінія працює до 13:00)

+48 733 436 373

+48 733 436 371

+48 694 395 652

+48 664 302 194

+48 664 302 207

+ 48 698 976 335

+48 698 976 373

Гаряча лінія:

 + 48 698 608 837 (цілодобова – виключно у разі ДТП, загрози життю, чи смерті громадян України)

Консульство України в Ґданську

Адреса: ul. Bernarda Chrzanowskiego 60-А, 80-278 Gdańsk

Телефон:

 • +48 58 34 606 90
 • Гаряча лінія: +48 6076 543 33

Генеральне Консульство України в Кракові

Адреса: Beliny-Prażmowskiego 4, 31-514 Kraków

Телефон:

 • +48-12-429-60-66
 • +48-124-29-45-22
 • Гаряча лінія: +48 6693 529 62

Генеральне консульство України в Любліні

Адреса: ul. 3 Maja, 14, 20-078 Lublin

Телефон:

 • +48 81 531 88 89
 • Гаряча лінія: +48 7841 385 55

Генеральне консульство України у Вроцлаві

Адреса: pl. Biskupa Nankiera 7, 50-140 Wroclaw

Телефон:

 • +48 71 712 76 00
 • +48 71 712 76 01
 • Гаряча лінія: +48 786 203 025

посольство україни в республіці польща - контакти

 

 

 

Останнє оновлення 27.03.2022

Джерело https://tripadvisor.mfa.gov.ua/

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу