УЗАКОНИТИ ВОЛОНТЕРСТВО ✅ 2000 - СТАТТІ - consultant.net.ua
image

Узаконити волонтерство

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 63 28.10.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “З кінця лютого я приймаю на особистий рахунок грошові пожертвування для купівлі товарів солдатам та біженцям. Але останнім часом чую від волонтерів про інтерес до їхньої діяльності з боку податкової. Як легально займатись волонтерством, які документи потрібно мати? Чи є сенс приймати пожертвування на ФОП рахунок та сплачувати з них податок?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
25.10.2022 18:48:10
ФОП для здійснення волонтерської діяльності не підходить, Вам необхідно створити або ГО, або БФ, або внести відомості про себе і свій особистий рахунок до спеціального Реєстру волонтерів. ЗУ «Про волонтерську діяльність» визначає її як добровільну неприбуткову соціально спрямовану діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги (безоплатних робіт та послуг). Згідно з цим законом, волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності і ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності та неприбутковості. Вона не включає діяльність, що здійснюється на основі сімейних, дружніх чи сусідських відносин. Внесений до Реєстру волонтер має право не платити 19,5% податку із зібраних на особистий рахунок коштів, якщо ці кошти були надалі використані для благодійної допомоги учасникам бойових дій та деяким іншим категоріям осіб ( пп. «а» п. 165.1.54 ПКУ).
BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

25.10.2022 11:47:58 Доброго дня. Вам необхідно зареєструватися в реєстрі волонтерів. Для включення до Реєстру волонтерів благодійник – фізична особа подає заяву до органу ДПС Заяву про включення/внесення змін до Реєстру волонтерів за формою №1-РВ, копію документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків та довідку з банку (довідки з банків) із зазначенням реквізитів рахунків, відкритих на ім’я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності за формою №4-РВ. Включення до Реєстру здійснюється за заявницьким принципом протягом одного робочого дня. В такому випадку оборот по цьому рахунку не буде враховуватися як дохід особи.

PRO 70.57
Реклама
Станіслав Олегович
Станіслав Олегович Юрист Україна / Київ
Станіслав Олегович
Вартість: 750 грн/год Детальніше

25.10.2022 11:58:21 Зазвичай волонтерство здійснюється через благодійні організації, які оформлюються від юридична неприбуткова організація. Такі організації не сплачують податки, але ведуть звітність та подають її до податкового органу. Мають спеціальні рахунки. Але якщо ви фізична особа і бажаєте нею лишитис, то почитайте тут правила https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/613062.html

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

25.10.2022 12:14:17 Доброго дня. Зареєструвати волонтерську організацію можуть лише державні реєстратори, які включені Міністерством юстиції до спеціального переліку військового часу. У відкритому доступі цього списку немає. Уточнити дані можна у регіональних ЦНАП. Подати документи на реєстрацію можна як письмово, так і електронною поштою. Під час подання документів в електронній формі їх необхідно скріпити кваліфікованими електронними підписами заявників. Жодних мит платити не потрібно. Після реєстрації благодійної чи громадської організації потрібно набути статусу неприбутковості. Це необхідно для того, щоб не сплачувати податок на прибуток з отриманих коштів. Подати заявку на статус неприбутковості ДПІ можна лише за місцем реєстрації організації. З моменту набуття статусу неприбутковості організація може займатися волонтерською діяльністю та залучати волонтерів. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

25.10.2022 12:37:43 Ви можете зареєструвати некомерційне підприемство-благодійний фонд або громадську організацію і приймати на її рахунок внески. Проблем не буде із податковою,так якці організації не є платниками податків

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область

25.10.2022 16:19:02 Доброго дня. Раджу заснувати благодійну організацію. Якщо не хочете, то приєднайтесь до такої організації. Вони проведуть через наказ про Ваш вступ, далі видадуть відповідні документи та надалі займайтеся волонтерською діяльністю.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №236 Юрист Україна / Київ

25.10.2022 17:41:45 Створіть благодійний фонд. Для цього достатньо скласти протокол про створення благодійного фонду та його статут. Переваги благодійного фонду в тому, що: 1.Засновникам (учасникам) фонду не треба вкладати своє майно або гроші у діяльність фонду; 2.Благодійні фонди не оподатковуються. Це значить, що ви не платитиме податки з зібраних коштів, якщо тратите їх на виконання цілей фонду. Статут та протокол для реєстрації фонду подаються до ЦНАП. Для розробки статуту та протоколу про створення благодійного фонду замовте послугу "Розроблення документів".

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

27.10.2022 12:45:45 Можливо і на ФОП. Але є ще спосіб: Вам треба звернутись до військової адміністрації за місцем Вашого мешкання, стати там на облік як волонтер, надати докуиенти до податкової і зможете приймати пожертва та перекази як волонтер, податком ці кошти обкладатися не будуть. Останній спосіб буде для Вас найкращим, оскільки хтось із благодійників може звернутись на Вас із заявою до правоохоронних органів, що за рахунок цих коштів Ви ведете свою діяльність. А доводити Ваші благі цілі в кримінальному провадженні за таких обставин буде дуже важко

BASE (Базова) 0.01
Реклама

27.10.2022 22:01:07 Добрий вечір Створіть громадську організацію та отримайте статус неприбуткової організації в ДПІ. З ФОПом не варто. Звертайтесь.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №306 Юрист Україна / Вінницька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.28 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.63 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.33 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу