image

В случае смерти переходят ли кредиты на детей?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 12 14.11.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Подскажите пожалуйста, мать мужа набрала кредитов. Муж их выплачивает, боится вдруг с ней что-то случится, то кредит повесят на него. Подскажите, в случае ее смерти долг переходит на сына? Спасибо”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
11.11.2022 11:25:20
Доброго дня. Борги померлого переходять до спадкоємців в межах спадкового майна. Тобто, якщо після смерті матері, Ваш чоловік прийме спадщину, то Він буде зобов'язаний сплатити її борги у межах вартості спадкового майна. Якщо спадщини не буде або чоловік відмовиться від її отримання, то і борги до нього не перейдуть
PRO 70.53
Реклама
Станіслав Олегович
Станіслав Олегович Юрист Україна / Київ
Станіслав Олегович
Вартість: 750 грн/год Детальніше

11.11.2022 11:09:10 Если он не вступит в наследство после мамі то нет

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область

11.11.2022 11:12:52 У разі набуття спадщини від матері, відповідно до розміру спадщини набуваються і зобовєязання матері. У разі відмови від спадщини, такі зобов'язання не переходять

BASE (Базова) 0
Реклама

11.11.2022 11:13:02 Добрий день. Заборгованість може перейти лише в одному випадку та врозмірі небільшому успадкованого майна, тобто якщо він щось прийме у спадок ві матері.

BASE (Базова) 0
Реклама

11.11.2022 11:15:40 Тут треба одразу уточнити. В разі смерті особи все її майно та борги переходять спадкоємцям. Тобто особам, які приймуть спадщину шляхом подачі заяви до нотаріуса чи фактичним проживанням зі спадкодавцем. Це можуть бути як діти, так і не вони. Чоловік, батьки, брати, сестри і тп., за умови, що такі особи є родичами померлого і приймуть спадщину. Якщо від спадщини відмовляться то й борги нікому не перейдуть.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №304 Юрист Україна / Черкаська область

11.11.2022 11:24:22 Переходит, все переходит и блага и долги. Если отказываться, то от всего.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №324 Юрист Україна / Запорізька область

11.11.2022 11:24:27 По закону, наследник получает не только имущество, но и обязательства наследодателя. Если после смерти отца останутся невыплаченные долги по кредитам, то наследник (сын) будет обязан выплатить их. Но только в сумме, равной стоимости наследственного имущества. То есть, если сын унаследовал имущества на 5000 гривен, а долг по кредиту — 10000 гривен, он оплачивает только 5000.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

11.11.2022 11:38:27 Доброго дня, все залежить від договору та чи буду чоловік успадковувавти майно матері після смерті, оскільки із правами можуть перейти й обов'язки. Якщо він не прийме майно і забажає не платити кредит, який дістався у спадок - можете бути спокійні, ви маєте повне право не повертати ніяких боргів і навіть не сповіщати про відмову кредитодавця.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №321 Юрист Україна / Хмельницька область

11.11.2022 11:47:32 Добрый день. Платить кредитные долги умершего родственника по закону должны наследники первой очереди - муж или жена, пережившие наследодателя, дети, а также его родители. Также обязательства распространяются на тех, кто был указан в завещании, если таковое имеется. Самый простой вариант, как не платить кредит за умершего родственника - не вступать в наследство. Важно знать, что банк может требовать выплаты достаточно недолгое время - шесть месяцев после того, как банк узнал о кончине заемщика или один год после окончания действия договора займа. Если наследник не был уведомлен о займе и указанные сроки прошли - он имеет право не совершать никаких выплат по долгу.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

11.11.2022 12:10:31 Залежно від того який кредит. Якщо під заставу майна, то той хто успадкує майно - успадкує і борги в межах вартості майна. Стаття 1282 ЦКУ Спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Якщо кредити типу споживчого кредиту, то Ст. 608 Цивільного Кодексу України зазначає, що зобов'язання припиняється смертю боржника, якщо воно є нерозривно пов'язаним з його особою і у зв'язку з цим не може бути виконане іншою особою. Крім того немає автоматичного переходу боргу на когось. ЯКщо чоловік (дружини), діти, батьки приймають спадок шляхом певних процедур, то вони приймають і борги в межах суми майна, але якщо відмовляються від спадку, то і від боргів.

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

11.11.2022 13:52:13 Добрий день! Щодо вашого питання можу повідомити, що відповідно до ч. 1 ст. 1282 ЦКУ, спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Простими словами, Ваш чоловік буде зобов'язаний повернути кредит його мами, лише у разі прийняття ним у спадщину спадкової маси та у розмірі, який не буде перевищувати отриманої ним спадщини. Якщо кредити дійсно великі із практики можу порадити, переоформити майно матері на сина ще за її життя (договором дарування). Також у разі, якщо в майбутньому ваш чоловік прийме спадщину від його матері, і банк буде звертатись із вимогою про повернення кредиту, а потім до суду, раджу звернутись до юриста з метою Вашого захисту, оскільки у цій сфері є багато ключових моментів, які можуть зіграти на Вашу користь! З повагою Юрист Василь Сидорук

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №327 Юрист Україна / Вінницька область

11.11.2022 14:09:21 Сплачувати кредитні борги померлого родича за законом повинні спадкоємці першої черги – чоловік або дружина, які пережили спадкодавця, діти, а також його батьки. Також зобов’язання поширюються на тих, хто був вказаний в заповіті, якщо такий є. Найпростіший варіант, як не платити кредит за померлого родича – не вступати у спадок. Якщо людина не хоче приймати спадщину, їй не потрібно кудись звертатися і писати відмову – через півроку власність померлого переходить державі. Як правило, цей варіант актуальний, якщо, крім боргу, нічого від родича не залишилося. Якщо ж є і майно і борг – потрібно зробити оцінку, проконсультуватися з нотаріусом і визначити, чи варто приймати спадщину. Важливо знати, що банк може вимагати виплати досить недовгий час – шість місяців після того, як банк дізнався про смерть позичальника або один рік після закінчення дії договору позики. Якщо спадкоємець не був повідомлений про позику та зазначені терміни пройшли, він має право не зді

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

11.11.2022 15:40:18 статтею 1281 Цивільного кодексу України визначено обов’язок кредитора пред’явити свої вимоги до спадкоємців протягом 6-ти місяців з моменту, як він дізнався про смерть позичальника. Недотримання цього строку позбавляє кредитора права вимагати виконання спадкоємцями обов’язку по сплаті заборгованості за договором незалежно від того, чи забезпечений цей кредит, чи ні. Тобто - якщо банк не заявить в 6 місяців - тоді не доведеться платити, або ж не вступати в спадщину, якщо банк заявить вимоги.

BASE (Базова) 0.01
Реклама
image
Консультант №311 Юрист Україна / Київська область

11.11.2022 21:48:53 Згідно Цивільного кодексу України після смерті спадкодавця успадковуються не лише права та майно, а й обов'язки та борги. Як цього уникнути? Якщо на даний час на матір чоловіка зареєстроване якесь майно (нерухомість чи автомобіль), то краще це переоформити на її сина вже. Якщо на момент смерті матері за нею не буде зареєстровано жодне майно, тоді нічого буде успадковувати, крім її боргів. Тобто, до 6 місяців після смерті матері (чим швидше, тим краще) син та всі особи, що зареєстровані разом з нею в будинку чи квартирі, мають піти до будь-якого нотаріуса та посвідчити нотаріально свою відмову від отримання спадщини після смерті матері. Банки після смерті матері будуть виясняти, хто є спадкоємцями по закону і можуть виставити свої претензії на оплату боргів, проте ваша нотаріально засвідчена відмова від отримання спадщини Вас врятує. І тоді банки вимушені будуть списати цю суму боргів, оскільки боржник помер, а осіб, що прийняли спадщину немає.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №329 Юрист Україна / Львівська область

13.11.2022 09:20:46 Відповідно до ст. 1218 ЦКУ до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Сплачувати кредитні борги померлого родича за законом повинні спадкоємці першої черги. Банк зупиняє нарахування відсотків з дня смерті позичальника. Спадкоємцям необхідно письмово повідомити кредитора про те, що трапилося і надати копію свідоцтва про смерть. Допоки спадкоємці не прийняли спадщину, на цей час кредит залишається замороженим. Після прийняття спадщини важливо одразу врегулювати відносини з кредитором і домовитися про графік виплат. Проте, статтею 1281 Цивільного кодексу України визначено обов’язок кредитора пред’явити свої вимоги до спадкоємців протягом 6-ти місяців з моменту, як він дізнався про смерть позичальника. Недотримання цього строку позбавляє кредитора права вимагати виконання спадкоємцями обов’язку по сплаті заборгованості за договором незалежно від того, чи забезпечений цей кредит, чи ні.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №217 Юрист Україна / Запорізька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу