Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня, на початку карантину мене звільнили. Я вважаю що незаконно, хотіла би отримати відшкодування і відновитися на роботі. Які були підстави у роботодавця мене звільнити? Який шанс, що я зможу поновитися на посаді? Як примусити взяти мене на роботу назад?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
Доброго дня. Вам потрібна повноцінна консультація адвоката с трудового права. Спочатку зверніть увагу на статті 40 та 41 Кодексу законів про працю України, де перелічені підстави, за якими роботодавець може вас звільнити. Якщо жодна з підстав до вас не відноситься, то подавайте позовну заяву про визнання звільнення незаконним та поновлення на роботі. Якщо маєте будь-які докази, що підтвердять незаконність вашого звільнення, - завчасно підготуйте їх. Не маєте - просить суд витребувати такі докази в роботодавця. Зобов’язати роботодавця поновити вас на роботі може лише суд, примусити його до поновлення особисто ви ніяк не зможете. Шанси на поновлення залежать від того, чи встановить суд, що ваше звільнення було незаконним. Також майте на увазі та будьте готові до того, що роботодавець буде чинити опір вашому поновленню на роботі. Навіть якщо суд вас поновить, на роботі створять такі умови, що згодом змусять вас звільнитись. Поміркуйте, чи готові ви до роботи у нестерпних умовах.
 
Консультант #107
Якщо ви ввжаєте що були звільнені незаконно, ви можете звернутися із заявою про поновлення на роботі до суду. Підстави для звільнення закріплені у кодексі законів про працю України, а саме: зміна в організації виробництва і праці; невідповідності працівника займаній посаді; систематичне невиконання службових обов’язків; погоду тощо. В наказі про звільнення, який вам повинні були видати разом із трудовою книгою зазначено відповідну підставу. Шанси на поновлення залежать від дотримання роботодавцем всіх правил визначених КЗпП. Звісно на період дії карантину були рекомендації уряду щодо обмеження звільнення, проте це не прямі заборони. Після прийнятті рішення судом на вашу користь вас буде одразу поновлено на роботі та виплачено заробітну плату за вимушений прогул
 
Консультант #136
Треба розуміти підставу звільнення, якщо це скорочення, то мали би попередити за 2 місяці і обов'язково запропонувати будь-яку іншу роботу. Якщо не запропонували, то можна пробувати судитися. Якщо звільнили по статті за якісь порушення, то тут важливі строки і порядок. Таке звільнення могло бути протягом 1 міс з моменту виявлення порушення але не пізніше 6 міс з моменту вчинення. Така підстави звільнення як карантин немає. Якщо суд поновить на роботі, то роботодавець негайно мусить взяти назад. Проте для визначення шансів у суді слід звернутися до адвоката. Якщо виграєте справу в суді то витрати на адвоката можна відшкодувати через суд.
 
Консультант #142
Добрий день. У випадку незаконного звільнення Ви маєте право в місячний строк з дні вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки, звернутися до суду з позовною заявою про поновлення на роботі та стягнення оплати за час вимушеного прогулу. У разі пропуску строку звернення до суду з поважних причин суд може поновити цей строк. Підстава звільнення повинна бути вказана у трудовій книжці. Для визначення Ваших шансів поновитися на роботі необхідно детально вивчити ситуацію та документи. Для цього звертайтеся до юриста/адвоката з трудового права. Бажаю Вам успіху!