
відповідальність за підроблений Covid-сертифікат
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Я роботодавець і прошу у робітників, щоб вони приносили свої сертифікати вакцинації. Нещодавно, дівчина принесла сертифікат і я помітив відмінність від інших. Яка може бути відповідальність за підроблений сертифікат?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
26.01.2022 19:44:48 Відповідальність настає за порушення статті 358 Кримінального кодексу України – підроблення документів, збут чи використання підроблених документів. Кримінальне правопорушення за цією статтею вважається вчиненим з моменту власне виготовлення фальшивого документа, чи часткової фальсифікації змісту справжнього документа (виправлення, внесення фіктивних записів, підробка підпису, тощо), який особа планує використати сама чи надати для використання або продати іншим. Окремим правопорушенням є використання підробленого документу, про фальшивість якого знав користувач. У такому разі, правопорушення вважається вчиненим з моменту, коли документ пред’явила або подала особа, незалежно від того, чи вдалося їй досягти поставленої мети. Отже, відповідальність за підроблений COVID-сертифікат настає не лише в особи, яка його підробила, а й у того, хто використав такий сертифікат, завідомо знаючи про його фальшивість.
27.01.2022 09:54:12 Доброго ранку. Люди, які помилково вважають, що за використання підробленого COVID-сертифікату вони не несуть жодної відповідальності, оскільки за сфальсифікований документ відповідає лише той, хто його виготовив. Насправді ж для осіб, які використовують завідома підроблений документ, частиною 4 статті 358 КК України передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн) або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років. На майбутьне планується посилення відповідальності до 17 тис грн.
30.01.2022 02:59:11 Так, особа, яка підробила COVID-сертифікат з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збула такий документ, нестиме відповідальність за частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає відповідальність у вигляді штрафу до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 грн) або арешту на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
31.01.2022 15:50:42 Для осіб, які використовують завідома підроблений документ, частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн) або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470