image

Відстрочка від мобілізації аспірантів

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 2973 28.08.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Я закінчив військову кафедру, є офіцером запасу. Від 2015р три роки навчався в аспірантурі на денній формі на платній формі навчання.не захистився. Зараз працюю на півставки. Чи маю я право на відстрочку від мобілізації при повторному вступі в аспірантуру на денну форму? Чи буде дійсною така довідка від університету? Якщо я предявлю цю довідку у військоматі чи зможу відмовитись від проходження медогляду( оскільки згідно закону маю право на відстрочку)?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

21.08.2022 16:13:31 Згідно ч.3 ст 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Ви можете мати право на відстрочку як здобувач професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. Головне, щоб Ви були зараховані на денну або дуальну форму навчання. З довідкою про зарахувння Вас на ДЕНУ або ДУАЛЬНУ форму навчання, копією студенсського квитка (або відповідного документу) подаєте заяву до РЦКтаСП про надання Вам відстрочки на підставі ч 3 ст 23 як "здобувач освіти". навчання на платній чи безоплатній формі не має значення. Питання про направлення ВЛК вирішує виключно військовий комісар. Як варіант, поштою подайте заяву та додатки про надання відстрочки Вам. Навіть якщо пройдете ВЛК, постанову можна одразу оскаржувати. Та головне, після ВЛК уважно дивитись ,які документи підписуєте та що Вам вручають. У разі необхідності, можу більш детально проконсультувати

BASE (Базова) 0
Реклама

21.08.2022 17:57:14 Так, при продовжні навчання и будете мати відстрочку ст. 23 ЗУ Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти; наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки; Громадяни, які бажають навчатися у ВВНЗ, проходять первинний, повторний і остаточни

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

22.08.2022 08:56:51 Доброго ранку. Питання отримання відстрочки від військової служби врегульовано ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», п.1 якої встановлено, що отримання відстрочки від військової служби надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії за наступники підставами: сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти, для продовження професійної діяльності.Відповідпо п. 8 ст. 17 Закону відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються: у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання, у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого ступеня вищої освіти, у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання,в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву(денна форма навчання) від виробництва. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

24.08.2022 10:24:21 Право на відстрочку від мобілізації ви матимете на підставі статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". У цій статті вказано, що мобілізації не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. Для відстрочки вам необхідно отримати в навчальному закладі довідку про зарахування на навчання та надати цю довідку до військомату. Довідка буде дійсною. Законних підстав не прийняти цю довідку у військомата не буде. Після отримання довідки про зарахування на навчання на медичний огляд вас не направлять — тому що медичний огляд проводиться для визначення придатності до відправки в армію. Студента-аспіранта в армію призвати не дозволено законом. Тому медичний огляд не має сенсу і не проводиться.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

24.08.2022 11:36:40 Абзац 2 ч.3 ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачає: призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. Якщо поступите зараз на навчання, то матиме відстрочку, адже законом не обмежується право на відстрочку від того, яка це була сброба вступити на навчання. Закон не встановлює, яким чином підтвердити треба навчання для відстрочки (це може бути студентський квиток, довідка від університету про вступ на навчання). Вважаю, що ВЛК (медогляд) прийдеться пройти, адже Ви не втрачаєте статусу військовозобовязаного і перед отриманням запису про надання відстрочки від призову за мобілізацією у військово-облікові документи, в цьому документі обовязково треба заповнити «Придатність до проходження військової служби за станом здоров’я», що можливе тільки після проходження мед.огляду (ВЛК)

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №228 Юрист Україна / Волинська область

24.08.2022 17:59:55 Доброго дня. Право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації матимете, однак ВЛК всерівно мусите пройти. Це передбачено абз.2 ч.3 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область

25.08.2022 16:05:13 Так, якщо Ви повторно вступите в аспірантуру за денною формою здобуття освіти, то відповідно до положень абзацу 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Ви матимете право на відстрочку від призову за мобілізацією. Підтвердженням Вашого права на відстрочку буде довідка з ВНЗ, про те, що Ви є аспірантом. Військомат має право провести Ваш медичний огляд у відповідності до положень Постанови КМУ №921, якою регулюється порядок ведення військового обліку в Україні.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №261 Юрист Україна / Запорізька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу