image

Виселення з квартири за борги по комуналці

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 320 16.02.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Я мати-одиначка, у мене 2 дітей. На даний момент один з них готується до вступу в університет, а інший до змагань. Зараз у мене дуже важкий фінансовий стан і в мене росте заборгованість за комунальні послуги. Чи можуть нас виселети з квартири?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

10.02.2022 09:36:38 Несплата за комунальні послуги не є підставою для виселення з житла, але на нерухомість боржника можуть накласти арешт. Надавач послуг, якому заборгував споживач, перш за все звернеться до суду (для видачі судового наказу або в порядку позовного провадження). Після цього підприємство звертається до державної виконавчої служби або приватного виконавця, які й розпочнуть примусове стягнення боргу, в тому числі шляхом накладення арешту на майно. Якщо сума заборгованості боржника за житлово-комунальні послуги перевищила 20 мінімальних заробітних плат (зараз це 6,5 тис. грн х 20 = 130 тис. грн), виконавець має право накласти на єдине житло такого боржника арешт. Законодавством не передбачена можливість припинення постачання тепла та холодної води, а також водовідведення населенню за борги. В разі наявності в споживача заборгованості надавач цих послуг може звертатися для стягнення до суду. Натомість постачальники газу та електроенергії мають право на припинення надання послуг.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

10.02.2022 11:36:26 Пеню починають нараховувати, якщо людина, яка мешкає в квартирі вчасно не оплачує житлово-комунальні послуги. Відповідно до статті 26 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», розмір пені може становити не більш як 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Однак загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу. Забирати житло зможуть тільки за рішенням суду. Згідно ЗУ«Про примусове виконання рішень», заборгованість в такому разі повинна перевищувати 20 мінімальних зп. Але якщо іншого майна немає, а сума заборгованості складає понад 120 тисяч грн, виконавець має право накласти арешт на єдине житло такого боржника і в подальшому його реалізувати.Якщо у людини є борг, є відповідне рішення суду, яке набуло законної сили, в межах виконавчого провадження нерухомість, яка є єдиним житлом, може бути реалізована.Однак виконати рішення про виселення проблематично, оскільки згідно з Житловим кодексом, держава надати людям, яких виселяють, інше постійне житло.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

12.02.2022 18:59:20 Несплата за комунальні послуги не є підставою для виселення з житла, але на нерухомість боржника можуть накласти арешт. Якщо сума Вашоъ заборгованосты (з урахуванням пені за наявності) не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (зараз 130000), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій знаходиться житло, не здійснюється. Для уникнення даної проблеми, рекомендую Вам звернутися до оганізвцій, які Вам надають житлово-комкнальні послуги та укласти договір про реструктуризацію заборгованості за житлово-комунальні послуги (розстрочку у погашенні заборгованості з квартирної плати), шо допоможе Вам вирішити фінасові проблеми поступово.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №217 Юрист Україна / Запорізька область

15.02.2022 22:18:43 На сьогодення виселення з житла за борги по комунальних послугах законом не передбачено. Проте можливе примусове стягнення заборгованості за ці послуги. Як це працює: підприємство-постачальник послуг (наприклад, тепломережа) звертається до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за спожиті комунальні послуги. Суд задовольняє заяву та видає підприємству судовий наказ. Підприємство передає судовий наказ на виконання до державного або приватного виконавця. Виконавець має право: 1. Арештувати всі ваші рахунки у банках; 2. Стягнути заборгованість з вашої заробітної плати (не більше 20% від суми зарплати при кожній виплаті); 3. Вилучити та Продати ваше майно (окрім особистих речей та предметів гігієни). Мова йде про побутову техніку, ювелірні прикраси, та інші речі, що мають грошову цінність. Продати квартиру та позбавити вас єдиного житла виконавець права не має. Також постачальник комунальних послуг може відключити вас від конкретної послуги, яку він постачає.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.56 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу