
Вітчим виганяє нас з квартири
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня.
Мені 19 років, проживаю з мамою у квартирі вітчима (прописані там, без права власності), вітчим в сусідній кімнаті. Вони розвелись з мамою більше року назад офіційно.
Квартира записана до вітчима, він її отримав в спадок від батька ще до шлюбу. Але на ім'я мами значиться її приватизація.
Тепер вітчим нам погрожує, виганяє з квартири. Каже, щоб до кінця місяця забрали речі. Чи маємо ми право на половину кв? Реально відсудити через суд? Чи законні його дії?
Дякую”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
07.08.2022 21:17:53 Виходячи з опису набагато краще буде проконсультувати при ознайомленні з документами на квартири або уточнити деталі щодо права власності. Слід керуватися таким принципом - власник квартири має право вимагати залишити власніть. Якщо Ви з мамою мешкаєте на НЕПРИВАТИЗОВАНІЙ частині квартири на законних підставах, то вимагати залишити житло вітчим не має права. У разі конфліктної ситуації викликайте 102, оскільки при причиненні шкоди психологічному здоров'ї матері під час конфлікту, або позбавлення законих матеріальних прав (в тому числі права мешкати в квартирі), працівники поліції можуть скласти протокол за ст 173-2 КУпАП - "Вчинення домашнього насильства". Щодо можливості відсудити через суд частину кваритир - слід більш детально ознайомитись з документами та обставинами набуття права власності данної квартири
07.08.2022 22:12:10 Місце реєстрації в квартирі не надає права власності. Для детальної відповіді необхідно передивитися документи на квартиру. При розірванні шлюбу поділити можна майно, яке було нажито подружжям спільно в той момент, коли вони перебували в шлюбі. Спадщина, незалежно від того, отримано воно під час шлюбу або в момент шлюборозлучного процесу, не підлягає поділу. Так, відповідно до українських законів, майно, успадковане одним з подружжя, є його особистою власністю. При цьому слід зазначити, що правове регулювання поділу майна передбачає деякі обставини, при наявності якої, спадщина може бути поділена між подружжям при розірванні шлюбу. Так, якщо один з подружжя отримав спадщину, а інший член подружжя вклав в нього значну суму грошей, то таке майно може бути поділене при розірванні шлюбу. Якщо один з подружжя отримав квартиру або інше нерухоме майно у спадщину, перебуваючи в шлюбі, то це майно може бути поділене в таких випадках: чоловік дає добровільну згоду на поділ квартири; други

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470