image

Виїзд до Чехії

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 35 27.03.2022

Чехія

Чи існують спеціальні умови в’їзду та допомоги тимчасово переміщеним громадянам України, які залишають країну через війну?

Діє спеціальний режим. Чеським урядом створено умови для комфортного розташування громадян України, що постраждали від війни з Росією. Жителі регіонів України повинні упродовж 30 днів після приїзду до Чеської Республіки звернутися в Регіональний центр допомоги Україні, який є в кожному обласному місті в Чехії.


Інформація про центри допомоги тимчасово переміщеним громадянам України

Адреси окремих Регіональних центрів допомоги Україні ви знайдете за посиланням nasiukrajinci.cz. Крім того, така реєстрація проводиться також відділеннями поліції для іноземців. Їх перелік та необхідну інформацію можна знайти за посиланням: https://www.mvcr.cz/clanek/sluzby-pro-verejnost-informace-pro-cizince-kontakty.aspx . Усі послуги для українців надаються абсолютно БЕЗКОШТОВНО.

Інформаційна лінія підтримка при МВС Чехії: +420 974 801 802

Празький регіональний центр знаходиться у приміщенні Празького конгрес-центру за адресою: (червона лінія С) метро «Вишеград» («Vyšehrad»), вул. 5. května 1640/65, 140 21 Prague 4-Nusle – вхід №3. Контакти: ukr@icpraha.com   +420 775 751 748. (слід однак враховувати, що можливості м.Прага по розміщенню постраждалих українців вже практично вичерпані.)

В центрах допомоги українці отримують гуманітарну внутрішньочеську візу на перебування (термін дії 1 рік), поліс на безкоштовне медичне страхування, пропозицію щодо тимчасового розміщення для проживання, інформацію щодо можливості навчання для дітей, пошуку роботи тощо, також здійснюється реєстрація для отримання одноразової матеріальної допомоги. У центрах також є відпочинкові кімнати зі всім необхідним, тому якщо ви приїхали до Чехії й не маєте тут знайомих, ви повинні відразу їхати в найближчий Регіональний центр допомоги Україні. Зверніть увагу, що проїзд у потягах Чеської залізниці для громадян України є безкоштовним.

що посвідчує особу:

– закордонний паспорт,

– біометричний закордонний паспорт,

– внутрішній паспорт громадянина України,

– ID картка,

– пенсійне свідоцтво,

– для дітей в разі відсутності паспорту – за свідоцтвом про народження.

 

Соціальне забезпечення тимчасово переміщених громадян України

У разі потреби в Центрах допомоги Україні можна отримати безкоштовне житло, яке наразі надається терміном на 1 місяць з можливістю продовження. У більшості місць групового поселення забезпечується також безкоштовне харчування.

Після оформлення гуманітарної візи потрібно звернутися в центри зайнятості за місцем проживання для оформлення дозволу на роботу та соціальних виплат. Адреси за посиланням: https://www.uradprace.cz/krajske-pobocky, 

Аплікація про… – Ministerstvo práce a sociálních věcí | Facebook


Медична допомога

Разом з оформленням гуманітарної візи, допомоги біженці з України отримують вільний доступ до системи медичного забезпечення Чеської Республіки шляхом оформлення полісу безкоштовного медичного страхування та можуть звертатися за допомогою до будь-якої великої лікарні в місті тимчасового проживання.

Міністерство охорони здоров’я створило інформаційну лінію (українською мовою):

+420 226 20 1221, перемкніться на номер 8

Список лікарів, які готові прийняти нових українських пацієнтів: https://lekariproukrajinu.cz/.


Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України

Громадяни України, які перебували в Чехії до запровадження воєнного стану в Україні, та у котрих закінчився термін дії візи, мають можливість продовжити своє перебування та візу у Чехії. Детальна інформація за посиланням: https://www.mvcr.cz/ukrajina.


Чи слід клопотати про офіційний статус біженців?

Ні, достатньо отримати гуманітарну візу.


Які обмеження на в’їзд діють у зв’язку з коронавірусом COVID-19 та які документи необхідно пред’явити?

В’їзд на територію Чеської Республіки здійснюється на підставі відновленого безвізового режиму. Для громадян України, які перетинають кордон до Чеської Республіки, не потрібно мати ані сертифікат про вакцинацію проти covid-19, ані результати ПЛР-тесту.


Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта – так чи ні?

Так, але на в’їзд до Чехії з метою прихистку.


Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Якщо Ви в’їхали до Чехії по закордонному паспорту, термін якого вже закінчився або закінчується протягом наступних трьох місяців, Ви можете звернутися до найближчого до Вас Консульства України (м.м. Брно, Прага) у порядку живої черги для продовження дії паспорта. Для цього потрібно мати із собою оригінал паспорта і його копію. Внутрішні українські паспорти, ID-картки в умовах закордону не продовжуються.

Увага! Якщо Ви найближчим часом не збираєтеся їхати до інших країн, будь-ласка, зачекайте із Вашим зверненням, щоб не перевантажувати роботу Консульств і дати можливість продовжити паспорти іншим громадянам, які потребують цього нагально.


Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Якщо Ваша дитина перетнула кордон із свідоцтвом про народження, а Ви (мати або батько) маєте закордонний паспорт, Ви можете внести відомості про дитину у свій паспорт (з вклеюванням актуального фото). Для цього потрібно звернутися до найближчого до Вас Консульства України. Із собою потрібно мати оригінал паспорту (та копію), оригінал та копію свідоцтва про народження дитини та дві фотокартки розміром 3.5×4.5. До паспортів батьків вносять інформацію про дітей віком до 18 років.


Перетин кордону з домашніми тваринами

Державне ветеринарне управління спростило умови щодо в’їзду домашніх тварин для громадян України: собак, кішок, які супроводжують своїх власників. Всі документи можна буде оформити пізніше на території ЧР. Повна інформація: https://www.svscr.cz


Посилання на офіційні інформаційні джерела для тимчасово переміщених осіб з України

https://www.mvcr.cz

https://www.nasiukrajinci.cz/?lang=ua

https://www.stojimezaukrajinou.cz/ua

Відповіді на поширені запитання Ви також знайдете на сайті МВС Чехії: https://www.mvcr.cz/ukrajina


Контакти

Посольство України в Чехії

Режим роботи (на час дії військового стану): з 08 по 20:00 год.

Адреса: Charlese de Gaulla 29, 160 00 Praha 6, Česká republika

Телефон: +420 227 020 212

Гаряча лінія (цілодобово): +420 602 224 938 

Email: ukremb.prague@gmail.com

Сайт: http://czechia.mfa.gov.ua

Межі консульського округу Посольства:

 1. місто Прага
 2. Центральночеський край
 3. Південночеський край
 4. Плзенський край
 5. Карловарський край
 6. Устецький край
 7. Ліберецький край
 8. Краловеградецький край

___________________________________

Консульство України у місті Брно

Режим роботи (на час дії військового стану): з 08 по 20:00 год.

адреса: Чеська Республіка 60200, Брно, вул. Барвічова 56

телефон: +420-54-12-169-73 , +420-54-12-169-72

гаряча лінія (цілодобово): +420 722 949 376

e-mail: gc_czb@mfa.gov.ua

сайт: https://brno.mfa.gov.ua

Межі консульського округу КУ в Брно: 

 1. Злінський край,
 2. Моравсько-Сілезький край,
 3. Оломоуцький край,
 4. Пардубіцький,
 5. Південно-Моравський край,
 6. край Височина


Останнє оновлення 24.03.2022


Джерело https://tripadvisor.mfa.gov.ua/

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу