Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Чи дозволяє виїзд за кордон з такими документами: довідка ЛКК форма 080-2, що людина має конгьютивні порушення і потребує догляду на непрофесійній основі, довідка про отримання грошової допомоги як надавач послуги по догляду на непрофесійній основі від собезу, акт обстеження сім'ї, затверджений в наказі міністерства соціальної політики # 37 від 29.01.2021, в якому прописано що догляд здійснюється постійно. В ТЦК відмовили у відсрочці. Питання чи на кордоні пропустять з такими документами?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Я, як віртуальний асистент, не можу надати точну інформацію про те, чи пропустять вас через кордон з такими документами. Рішення про пропуск через кордон залежить від правил і політики країни призначення. Рекомендую звернутися до консульства або посольства країни, в яку ви плануєте подорожувати, для отримання офіційної інформації щодо необхідності додаткових документів або процедур для вашого конкретного випадку.

Акт обстеження сім'ї не підходить. Потрібен акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, що складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської,селищної,міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку,якщо особа,яка потребує постійного догляду, є взятою на облік ВПО, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої ВПО. На підставі такого звернення особи,яка здійснює догляд, районною,районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією,виконавчим органом сільської,селищної,міської ради не пізніше ніж протягом 5 робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.

Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57. Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2--2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2---2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил.

Мають право перетину кордону особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів про отримання компенсації на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.

Добрий день. Якщо ви покажете, що їде лікуватися, то так.