image

Вступ в спадок.

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 161 13.05.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго вечора. У мене виникла проблема я не знаю як вступити в спадок батька який кинув мене в 11 місяців. Він помер у двадцятих числах в грудні. Проживав досить далеко від нас і у зв'язку із станом в країні я не знаю як явитися в нотаріальну контору в його місті. Чи можливо це якось зробити онлайн?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

07.05.2022 00:51:34 Доброго дня. Права на спадщину Ви не втратите, оскільки на період дії воєнного стану шестимісячний строк для прийняття спадщини не розповсюджується. Перебіг вказаного строку розпочнеться після скасування/припинення воєнного стану. Крім того, заяву про прийняття спадщини Ви можете подати будь-коли і будь-якому нотаріусу, незалежно від місця відкриття спадщини. Ця норма діє під час воєнного стану. Після скасування/припинення воєнного стану спадкова справа буде передана відповідному нотаріусу.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область

07.05.2022 08:22:25 Вступ у спадщину онлайн законом не передбачений. На час воєнного стану порядок вступу у спадщину було змінено: заяву про вступ у спадщину можна подати у будь-якому місті України, незалежно від того, у якому місті знаходиться майно, та до будь-якого нотаріуса. 6-місячний строк з дня смерті спадкодавця, протягом якого ви маєте право подати заяву про вступ у спадщину, тимчасово подовжений — така заява може бути подана і після спливу 6 місяців, якщо на момент спливу цього строку триватиме воєнний стан. Знайдіть нотаріуса у вашому місті, який займається спадковими справами, та зверніться до нього з заявою про вступ у спадщину. До заяви додайте: свідоцтво про смерть батька; ваше свідоцтво про народження, паспорт та ідентифікаційний номер; правовстановлюючі документи на квартиру (не обов’язково, але за можливості бажано).

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

07.05.2022 22:33:19 Онлайн вступити у спадщину не можливо. У зв’язку із введенням на території України воєнного стану та відповідно до постанови КМУ N 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» на час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється та не враховується у встановлені законодавством 6 місяців на прийняття спадщини. Спадкоємець може прийняти спадщину протягом дії воєнного стану, незалежно від його тривалості, та додатково, після його відміни, у строк, що залишався станом на 24 лютого 2022 року із встановлених 6 місяців. Крім того, відповідно останніх змін до «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини.Тобто під час дії воєнного стану можливо прийняти спадщину, перебуваючи в своєму населеному пункті, скориставшись послугами місцевого нотаріуса.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

08.05.2022 11:46:24 У зв’язку з введенням в Україні 24.02.2022р. воєнного стану, постановою КМУ від 28.02.2022р. № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» призупинено перебіг строку прийняття спадщини на час його дії. Якщо спадщина відкрилась до початку запровадження воєнного стану і строк для прийняття спадщини не закінчився на момент запровадження воєнного стану, то строк для прийняття спадщини зупиняється і буде продовжений після припинення воєнного стану. В умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини. Тобто, якщо спадщина відкрилася в місці, до якого складно або неможливо дістатися, для прийняття спадщини спадкоємець може звернутися до нотаріуса за місцем свого проживання чи перебування. Онлайн подати заяву законодавством не передбачено. З переліком нотаріусів України, які працюють в умовах воєнного стану також можна ознайомитися за посиланням: https://npu.ua/news/notary/.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №236 Юрист Україна / Київ

09.05.2022 08:33:47 Доброго ранку. Не хвилюйтесь на час війни в Україні Ви можете прийняти спадщину в будь-якого нотаріуса не салежно від місця реєстрації Вашого покійного батька. Звертайтесь до нотаріуса (приватного або державного) у Вашому місті. Термін на прийняття спадщини становить 6 місяців. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

12.05.2022 11:59:17 Через введення в Україні 24.02.22 воєнного стану, пост.КМУ від 28.02.22 №164 призупинено перебіг строку прийняття спадщини на час його дії. Якщо спадщина відкрилась до початку введення ВС і строк для прийняття спадщини не закінчився на момент введення ВС, то строк для прийняття спадщини зупиняється і буде продовжений після припинення ВС. Отже, якщо спадщина відкрилася до 24.02.22 і 6-місячний строк не сплив у цей день, спадкоємець може звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом періоду, на який в державі введено ВС, а також після його відміни, протягом строку, що залишався станом на 24.02.22 із встановлених 6 місяців. Тобто Ви не обмежені зробити це потім. Онлайн зробити це неможливо, але можливо по довіреності доручити іншій особі, треба її зміст і форму підписання узгодити з нотаріусом, що буде відкривати спадкову справу в Україні

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №228 Юрист Україна / Волинська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.59 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу