Консультант
Онлайн сервіс юридичних
та бухгалтерських послуг
Консультант
  • Стати консультантом
  • Юридична інформація
  • Консультації
  • Зворотній зв'язок
  • Стати консультантом
  • Юридична інформація
  • Консультації
  • Зворотній зв'язок
  1. Consultant
  2. Консультации специалистов
  3. Вступ в спадок.
Вступ в спадок. - Consultant.net.ua
13.05.2022

Вступ в спадок.

Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго вечора. У мене виникла проблема я не знаю як вступити в спадок батька який кинув мене в 11 місяців. Він помер у двадцятих числах в грудні. Проживав досить далеко від нас і у зв'язку із станом в країні я не знаю як явитися в нотаріальну контору в його місті. Чи можливо це якось зробити онлайн?”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:


Консультант #227

Доброго дня. Права на спадщину Ви не втратите, оскільки на період дії воєнного стану шестимісячний строк для прийняття спадщини не розповсюджується. Перебіг вказаного строку розпочнеться після скасування/припинення воєнного стану. Крім того, заяву про прийняття спадщини Ви можете подати будь-коли і будь-якому нотаріусу, незалежно від місця відкриття спадщини. Ця норма діє під час воєнного стану. Після скасування/припинення воєнного стану спадкова справа буде передана відповідному нотаріусу.

 

Консультант #71

Вступ у спадщину онлайн законом не передбачений. На час воєнного стану порядок вступу у спадщину було змінено: заяву про вступ у спадщину можна подати у будь-якому місті України, незалежно від того, у якому місті знаходиться майно, та до будь-якого нотаріуса. 6-місячний строк з дня смерті спадкодавця, протягом якого ви маєте право подати заяву про вступ у спадщину, тимчасово подовжений — така заява може бути подана і після спливу 6 місяців, якщо на момент спливу цього строку триватиме воєнний стан. Знайдіть нотаріуса у вашому місті, який займається спадковими справами, та зверніться до нього з заявою про вступ у спадщину. До заяви додайте: свідоцтво про смерть батька; ваше свідоцтво про народження, паспорт та ідентифікаційний номер; правовстановлюючі документи на квартиру (не обов’язково, але за можливості бажано).

 

Консультант #178

Онлайн вступити у спадщину не можливо. У зв’язку із введенням на території України воєнного стану та відповідно до постанови КМУ N 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» на час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється та не враховується у встановлені законодавством 6 місяців на прийняття спадщини. Спадкоємець може прийняти спадщину протягом дії воєнного стану, незалежно від його тривалості, та додатково, після його відміни, у строк, що залишався станом на 24 лютого 2022 року із встановлених 6 місяців. Крім того, відповідно останніх змін до «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини.Тобто під час дії воєнного стану можливо прийняти спадщину, перебуваючи в своєму населеному пункті, скориставшись послугами місцевого нотаріуса.

 

Консультант #236

У зв’язку з введенням в Україні 24.02.2022р. воєнного стану, постановою КМУ від 28.02.2022р. № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» призупинено перебіг строку прийняття спадщини на час його дії. Якщо спадщина відкрилась до початку запровадження воєнного стану і строк для прийняття спадщини не закінчився на момент запровадження воєнного стану, то строк для прийняття спадщини зупиняється і буде продовжений після припинення воєнного стану. В умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини. Тобто, якщо спадщина відкрилася в місці, до якого складно або неможливо дістатися, для прийняття спадщини спадкоємець може звернутися до нотаріуса за місцем свого проживання чи перебування. Онлайн подати заяву законодавством не передбачено. З переліком нотаріусів України, які працюють в умовах воєнного стану також можна ознайомитися за посиланням: https://npu.ua/news/notary/.

 

Консультант #175

Доброго ранку. Не хвилюйтесь на час війни в Україні Ви можете прийняти спадщину в будь-якого нотаріуса не салежно від місця реєстрації Вашого покійного батька. Звертайтесь до нотаріуса (приватного або державного) у Вашому місті. Термін на прийняття спадщини становить 6 місяців. Дякую.

 

Консультант #228

Через введення в Україні 24.02.22 воєнного стану, пост.КМУ від 28.02.22 №164 призупинено перебіг строку прийняття спадщини на час його дії. Якщо спадщина відкрилась до початку введення ВС і строк для прийняття спадщини не закінчився на момент введення ВС, то строк для прийняття спадщини зупиняється і буде продовжений після припинення ВС. Отже, якщо спадщина відкрилася до 24.02.22 і 6-місячний строк не сплив у цей день, спадкоємець може звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом періоду, на який в державі введено ВС, а також після його відміни, протягом строку, що залишався станом на 24.02.22 із встановлених 6 місяців. Тобто Ви не обмежені зробити це потім. Онлайн зробити це неможливо, але можливо по довіреності доручити іншій особі, треба її зміст і форму підписання узгодити з нотаріусом, що буде відкривати спадкову справу в Україні

 

Можливо, Вам буде цікаво:
  • Правила оформлення декретної відпустки в Україні
  • Відмова від громадянства України
  • Оформлення спадщини в Україні
  • Процедура отримання біометричного паспорта в Україні
  • Поняття опіки та піклування
Консультант - Юридичний маркетплейс
Відправити запрошення на мобільний телефон
Відправити
© ТОВ «ЮК «ПРИХОДЬКО ТА ПАРТНЕРИ», 2019-2021 | Всі права захищені | Карта Сайта

Зворотній зв'язок

Дякуємо! Ваше звернення отримано!

Ми відповімо на ваше запитання якнайшвидше