Недавно нашей команде задали вопрос: “Хочу уволится. Как не отрабатывать 2 недели? Просто с начальником договорится не получится. Работаю продавцом"
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #107
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. Але Законом не передбачено відпрацювання двотижневого або іншого строку перед звільненням за власним бажанням. Тому пишите заяву і на роботу не ходите. Рекомендую відправити поштою заяву про звільнення, для того щоб у Вас був доказ отримання заявы на випадок суду.Рекомендація, написати разом із звільнення заяву на отримання залишку відпустки перед звільненням, яку роботодавець зобов’язаний надати.Це дасть можливість захиститись на випадок суду. Якщо, роботодавець звільнить Вас не за тією статею КЗпП, це можна оскаржити до суду.
Консультант #12
Доброго дня! Кодекс законів про працю України передбачає низку випадків, у яких роботодавець зобов'язаний звільнити працівників у такий строк, про який вони просять. Випадки, коли на власника покладається обов'язок звільнити працівника в строк, про який він просить, перелічені в ст. 38 КЗпП (їх наявність мє бути підтверджена): 1) переїзд на нове місце проживання. 2) переведення одного з подружжя в іншу місцевість; 3) вступ до навчального закладу; 4) неможливість проживання в даній місцевості; 5) вагітність; 6) догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або за дитиною-інвалідом. 7) догляд за хворим членом сім'ї або інвалідом першої групи 8) вихід на пенсію. 9) прийняття на роботу за конкурсом та інші поважні причини. Крім того, власник зобов'язаний звільнити працівника за власним бажанням у строки, які вказав сам працівник, якщо роботодавець не виконує законодавство про працю або умови колективного чи трудового договору( наприклад, затримує виплату зарплати).
Консультант #15
Вітаю ст. 38 КЗпП визначає перелік поважних причин для розірвання трудового договору у необхідний працівнику час, без відпрацювання 2х тижнів. А саме: переїзд на нове місце проживання;
переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу;
неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність;
догляд за дитиною до досягнення нею 14 років або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом родини відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом. Також Ви можете не відпрацьовувати 2 тижні якщо працедавець порушував Ваші трудові права, кол. договір.
Консультант #18
Доброго дня.Найлегшим та найдієвішим варіантом для Вас буде написання заяви про звільнення із зазначенням того, що Ви переїжджаєте на місце постійного проживання до іншого міста. У такому випадку відпрацьовувати 2 тижні не потрібно.