Недавно нашей команде задали вопрос: “Нещодавно народила моя колишня девушка, дитині дала моє по батькові, я не думаю що це моя дитина бо вона часто мені зраджувала. Тепер звонить і каже мені платити аліменти, я не хочу це робити. Як не платити аліменти? Як зробити щоб дитина була не моя, я ж не іі тато”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
Подавайте позовну заяву до суду з вимогою про оспорювання факту батьківства, за місцем проживання вашої колишньої дівчини. У позові треба детально розписати всі обставини, які доводять, що дитина зачата та народжена не від вас: про зраджування, яке вчиняла ця дівчина, коли ви припинили відносини з нею та через який час після припинення відносин. Раджу заявити у суді клопотання про проведення експертизи ДНК, яка однозначно встановить, що дитина народжена від когось іншого. Аліменти зараз не платить - за законом це має робити лише батько дитини. Мати дитини не зможе примусити вас до сплати, окрім як за рішенням суду про стягнення з вас аліментів. Але, коли ви виграєте суд про оспорювання факту батьківства, у цієї дівчини не залишиться жодного шансу отримати з вас аліменти, оскільки запис про вас як батька дитини буде вилучений зі свідоцтва про народження за рішенням суду (про вилучення цього запису зі свідоцтва про народження ви теж маєте заявити у позові).
 
Консультант #142
Добрий день. Аліменти підлягають сплаті добровільно або за рішенням суду. У випадку звернення матері дитини до суду з вимогою встановити батьківство або стягнути аліменти, Вам потрібно заперечувати факт батьківства. Ваше "по батькові", дане дитині матір'ю - не робить Вас батьком цієї дитини. Поки судом не винесено рішення про стягнення з Вас аліментів на утримання дитини, у Вас відсутній обов'язок сплачувати аліменти. Бажаю Вам успіху!
 
Консультант #107
Доброго дня, якщо ви не були одружені, то походження дитини не можна встановити лише за тим, як дитина записана у книзі реєстрації актів цивільного стану (народження). Я веду до того, цо це лише погрози на вашу адресу для того аби спонукати вас до сплати аліментів. За сімейним кодексом України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі, то походження дитини від батька зазначається спільною заявою або рішенням суду. Якщо мати дитини захоче звернутися до суду із позовною заявлю то їй необхідно буде довести походження дитини саме від вас і головним доказом буде результат судово-генетичної експертизи (тест на батьківство). Якщо відмовитися від такого «тесту ДНК» то автоматично така особа буде вважатися батьком дитини. Встановлення батьківства це вже шлях до стягнення аліментів. Як бачите процедура не проста, тому радив би вам погодити з дівчиною спільно провести тест на батьківство, від результати якого будувати майбутні відносини на свій розсуд та вподобання спільно чи окремо...
 
Консультант #149
Згідно зі ст. 136 СК особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124. 126. 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Довести це можно проведенням судово-біологічної (генетичної) експертизи з використанням аналізу ДНК. Прийти до висновку про виключення батьківства можливо і на підставі судово-імунологічної експертизи (експертизи крові), або судово-медичної експертизи, яка б визначила здатність людини до зачаття дитини.Таким чином, необхідно підготувати позовну заяву до місцевого районного суду та в рамках цивільної справи заявити клопотання про призначення вказаної експертизи, у разі задоволення позову в повному обсязівитрати покладаються на позивача.