Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий вечір. Моя колишня дружина підробила розписку за якою я винен їй ніби 50000$. Потім вона виграла суд і тепер до мене звонить виконавча служба кажуть що наклали арешт на квартиру і заберуть її. Суд цей незаконний. Я не збираюся нікому нічого віддавати, бо не брав нічого. Як мені відстояти свою позицію?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #142
Добрий день. Виконавча служба виконує рішення суду, яке набрало законної сили. Деталі судової справи державного виконавця не цікавлять. Доводити, що розписка підроблена, Вам необхідно було у суді. Наприклад, подавати клопотання про призначення почеркознавчої експертизи. Зазвичай, державні виконавці не дзвонять та не попереджають, що заберуть квартиру. Ви повинні були отримати, як боржник, постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові є ідентифікатор доступу та сайт, де Ви можете ознайомитися з постановами, які виносилися у виконавчому провадженні. В Вашому випадку це: постанова про відкриття виконавчого провадження, постанова про арешт майна, постанова про арешт коштів. Якщо є авто, то виносять постанову про розшук транспортного засобу. Раджу Вам мати юриста/адвоката, який буде представляти Ваші інтереси у виконавчій службі та, можливо, відмінить рішення про стягнення з Вас боргу. Якщо рішення заочне та Ви не отримували рішення, то заочне рішення можна відмінити.
 
Консультант #71
Вам треба оскаржувати рішення суду. Строк оскарження - 30 днів з дня ухвалення судом рішення. Пропущений строк оскарження можливо поновити за наявності поважних причин, які перешкоджали поданню апеляційної скарги (перебування на лікуванні; перебування за межами України; та інші вагомі причини). До подання апеляційної скарги треба підготуватись: ознайомитись з матеріалами судової справи, яка буде оскаржуватись, зняти зі всіх документів копії. Важливо отримати копію підробленої розписки (в матеріалах судової справи має бути). В апеляційній скарзі вимагайте вилучення оригіналу розписки у колишньої дружини та проведення почеркознавчої експертизи. Експертиза дозволить встановити, що підпис на розписці належить не вам, і тоді апеляційний суд скасує рішення суду першої інстанції (та вам не доведеться сплачувати неіснуючий борг). Для підготовки апеляційної скарги та її сопроводження у суді потрібен адвокат. Не раджу вам займатись поданням апеляційної скарги самостійно, особливо без досвіду.
 
Консультант #107
Доброго вечора! Якщо ви не приймали участь у судовому засіданні то можете отримати заочне рішення суду та оскаржити його до апеляційного суду, паралельно треба зупинити виконавче провадження з урахуванням факту перегляду рішення. В суді просіть провести експертизу цього документу в якщо висновок експерта буде на вашу користь то звісно в суд ви виграєте і зможете подати заяву до правоохоронних органі щодо використання завідомо підробленого документу вашою дружиною і звісно звернутися до виконавчої служби із заявою про закриття виконавчого провадження. Тобто корінь проблеми - судове рішення яке ви вважаєте незаконним.