image

Як довести прикордонникам статус одинокого батька?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 1977 21.04.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня. Я де-факто є одиноким батьком доньки 2005 р.н.. З матір'ю доньки ми розлучені з 2008 року. У 2018 році моя колишня дружина і мати нашої спільної доньки виїхала на ПМЖ за кордон. Донька залишилась зі мною у Києві, я виховую її сам. Прикордонники не дозволили мені виїхати, пояснення їх не задовольнили. Моя донька перейшла кордон сама і зараз знаходиться в Польщі. Юридичного статусу "одинокий батько" не існує. Підкажить, які документи мені треба оформити щоб виїхати за кордон? Дякую”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

14.04.2022 13:40:43 Підставою для отримання статусу одинокого батька є відсутність запису про укладення шлюбу або наявність свідоцтва про розірвання шлюбу, але тут не обійтись одним свідоцтвом. Законодавство допускає серйозну прогалину – законом прямо не передбачено, які документи підтверджують, що мати не бере участі у вихованні дитини. В такому випадку,батько може звернутися до суду з позовом про позбавлення матері батьківських прав, з приводу чого буде постановлено рішення суду. Можна також звернутися до поліції у зв’язку з необхідністю розшуку матері у справі за позовом про стягнення аліментів. Тут документом, що підтверджує факт неучасті матері у вихованні дитини, буде постанова слідчого. Також підставою може стати довідка зі школи, садочка про те, що мати не бере участі у вихованні дитини, або подібний акт, складений та підписаний сусідами. Але необхідно акцентувати, що даний перелік документів не є вичерпним. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

14.04.2022 15:14:43 Доброго дня. Підтвердити, що дочка проживає з Вами, що дало б Вам підставу вважатися таким, що самостійно виховує дитину до 18-ти років, можна, на мою думку, наступними способами: - довідка міської/сільської/селищної ради (не приймається, як показує практика, до уваги прикордонниками); - рішенням суду про розірвання шлюбу, в якому одночасно вирішено питання місця проживання дитини; - договором між батьками про місце проживання дитини, посвідченим нотаріально; - рішенням суду про визначення місця проживання дитини. Ще існує варіант довести самостійне виховання дитини, пред'явивши у пункті пропуску рішення суду про розірвання шлюбу та офіційну інформацію про перетин матір'ю кордону у 2018 році, яка до цього часу не повернулася в Україну, однак таку інформацію вкрай складно отримати, через те, що вона містить персональні дані і надається лише особі, якої стосується та/або виключному переліку державних органів.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область

14.04.2022 18:23:01 Вітаю. По ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані чоловіки, які самостійно виховують дитину віком до 18р. У розпорядженні адміністрації прикорд. служби від 17.03.22 вказано про такі документи на підтвердження цього: св-во про народж.дитини, рішення суду про позбавлення матері батьківських прав або рішення суду про розлучення з визначення місця проживання дитини з батьком. Швидко в Києві рішення суду не отримати, то Вам хіба слід спробувати надати від матері дочки заяву з-за кордону (завірену нотаріально і апостильовану) в якій вона вкаже і підтвердить всі ці обставини. Як варіант ще договір між батьками про утримання дитини батьком. Прикордонці можуть не погодитись на такий док-нт, раджу попередньо за тел.гарячою лінією прикорд.служби (область, де плануєте перехід або виїзд) спитати буквально чи достатньо буде такого док-ту для виїзду https://dpsu.gov.ua/ua/contacts/state_border_guards/

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №228 Юрист Україна / Волинська область

15.04.2022 15:44:01 Доказами, документами що підтверджує статус одинокого батька, можуть бути: Рішення про позбавлення матері, батьківських прав, Рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини з батьком ,Рішення суду про визнання матері дитини безвісно відсутньою, Рішення суду про визначення місця проживання дитини з батьком дитини, Рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дитини з батьком, Нотаріально посвідчений договір між батьками, яким визначене місце проживання дитини з батьком. Для перетину кордону, вам необхідно мати на руках один із зазначених документів, щоб підтвердити статус одинокого батька, а враховуючи складність ведення судового провадження та його тривалість, рекомендую звернутись за допомогою до органів опіки та піклування та не нехтувати можливістю укладення нотаріального договору. А також уточнювати інф. у ДПСУ Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області) – тел. (033) 272 09 20.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

19.04.2022 10:27:38 Доброго дня. У зв’язку з введенням в Україні правового режиму воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24.04.2022 №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні” та Закону України “Про правовий режим воєнного стану” запроваджено обмеження у праві виїзду з території України її громадянам чоловічої статі віком 18-60 років. Однак щодо цього, відповідно до вимог вищезгаданих нормативно-правових актів, є виключення. Не застосовуються обмеження у праві перетину кордону чоловікам від 18 до 60 років, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років. Необхідно: свідоцтво про народження та свідоцтво про смерть матері дитини/рішення суду про позбавлення батьківських прав/рішення суду про розлучення з визначенням місця проживання з батьком.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №236 Юрист Україна / Київ
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу