Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Як повернути інвалідність?

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 6 хвилин Кількість переглядів: 1099
Рейтинг:
0
Дата публікації: 19.05.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня, я був людиною з обмеженими можливостями 4 роки, отримував пенсію, пільги, зараз комісія позбавила мене цього статусу. Як мені рішення комісії відвернути? Нічого не змінилось у моєму стані здоров‘я, вважаю що мене позбавили інвалідності незаклнно. Дякую.”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

12.05.2021 18:50:40 Доброго дня! Законодавством України передбачено два порядки оскарження рішення медико-соціальної експертизи: досудовий та судовий. Досудове оскарження: у разі незгоди з рішенням МСЕК особа з інвалідністю має право подати протягом місяця після одержання висновку МСЕК письмову заяву до МСЕК, в якій він проходив огляд, чи до відповідного управління охорони здоров'я. МСЕК, що проводила огляд, або управління охорони здоров'я надсилає у триденний строк після надходження відповідного запиту всі наявні документи на розгляд до центральної міської МСЕК, яка протягом місяця з дня подання зазначених документів проводить повторний огляд. Рішення центральної міської МСЕК може бути оскаржене до МОЗ України. Судове оскарження: особа може оскаржити рішення МСЕК шляхом подання до суду адміністративної позовної заяви у строк не пізніше 6 місяців (3 місяці - якщо була можливість досудового порядку вирішення спору) з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права. Дякую!

BASE (Базова) 0
Реклама
Мохончук Платон Сергійович
Мохончук Платон Сергійович
Юрист
Україна / Харківська область

i

12.05.2021 19:55:05 Особам, які звертаються для встановлення інвалідності, проводиться медико-соціальна експертиза, однак через корупційний фактор і непрозорість процедур робота МСЕК пов’язана із багатьма проблемами, одна з яких - повторний огляд осіб з інвалідністю для чергового підтвердження свого стану. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року №1317 «Питання медико-соціальної експертизи» особам, які звертаються для встановлення інвалідності за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я, проводиться медико-соціальна експертиза після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, що спричиняють обмеження життєдіяльності. Раджу Вам для початку звернутись на урядову гарячу лінію зі скаргою за номером 1545. Якщо ж не допоможе звертайтесь до суду. Дякую за запитання.

BASE (Базова) 34.01
Реклама
Яценко Олена Володимирівна
Яценко Олена Володимирівна
Юрист
Україна / Сумська область

i

13.05.2021 21:25:56 Якщо ви не погоджуєтеся із висновком медико-соціальної експертної комісії, ви маєте право оскаржити висновок в позасудовому порядку шляхом написання заяви до обласної або центральної комісії протягом місяця з дня одержання висновку. Існує також клініка українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності та науково-дослідний інститут реабілітації інвалідів, але їх висновки носять рекомендаційний характер. Інший шлях - йти до суду із позовною заявою про оскарження висновку комісії протягом 6 місяців з дня прийняття комісією рішення.

BASE (Базова) 0
Реклама
Клепка Олександр Григорович
Клепка Олександр Григорович
Юрист
Україна / Харківська область

i

15.05.2021 14:38:28 Чинним законодавством передбачено два порядки оскарження рішення комісії: позасудовий та судовий. Пунктом 23 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності передбачено, що протягом місяця від дня отримання рішення комісії про позбавлення інвалідності ви маєте право подати заяву повторний огляд до обласної комісії, комісії, в який проходили огляд, або до управління охорони здоров'я. Протягом місяця від дня подання заяви вас буде повторно оглянуто та прийнято рішення - поновити статус інваліда, або відмовити у поновленні. Судовий порядок передбачає подання до адміністративного суду позовної заяви про визнання незаконним та скасування рішення комісії. Строк на подання позову - 6 місяців від дня прийняття рішення про позбавлення вас інвалідності. Якщо будете оскаржувати рішення комісії в позасудовому порядку - строк на подання позову скорочується до 1 місяця. Судовий збір за подання позову - 908 гривень. Від сплати судового збору звільняються інваліди 1 та 2 групи.

BASE (Базова) 28.82
Реклама
Тимошенко Олексій Ігорович
Тимошенко Олексій Ігорович
Юрист
Україна / Київська область

i

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.