Недавно нашей команде задали вопрос: “Хочу розлучитися з жінкою, в шлюбі 10 років, маємо двоє дітей. У власності у нас є квартира та два гаража, машина. Хочу залишити жінці лише квартиру, таке можливо? Я можу розвестися без відома дружини? Дякую!”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
Розлучитись можна 2 способами. 1 - ви та дружина подаєте до відділу РАЦС заяву про реєстрацію розлучення, та через місяць від дня подання заяви шлюб офіційно припиняється. 2 - ви подаєте до суду позов про розлучення (це якщо дружина не згодна на добровільне розлучення). Суд залучить дружину до участі в розгляді позову. У суді ви будете ділити спільно нажите майно та вирішувати, з ким залишаться жити діти. До спільно нажитого майна відноситься все, що ви з дружиною придбали за спільний кошт протягом 10 років шлюбу. Майно, яке належало вам до шлюбу, поділу не підлягає. Зазвичай розлучення в суді тривале та нервове, особливо якщо між чоловіком і дружиною були сварки, конфлікти. Якщо є можливість, раджу домовитись з дружиною про добровільне розлучення. Квартиру дружині ви можете подарувати, або продати за нотаріальним договором. Раджу робити все в один день: спочатку подаєте заяву про розлучення, а потім приходите до нотаріуса - та підписуєте договір дарування (продажу) квартири.
 
Консультант #142
Добрий день. Якщо є неповнолітні діти, то розлучення відбувається через суд шляхом подання позову про розлучення. Вартість судового збору за розірвання шлюбу в 2021 році становить 908,00 грн. Підстави для звільнення від сплати судового збору - ст. 5 Закону України "Про судовий збір". Без відома дружини розлучитися не вийде, оскільки суд зобов'язаний повідомити її про розгляд справи. Щодо поділу майна є два варіанти: 1. домовляєтеся що і кому залишається та ще в шлюбі укладаєте шлюбний договір; 2. в судовому порядку, але краще теж домовитися що і кому лишається, щоб за вас обох рішення не приймав суд. Бажаю успіху!
 
Консультант #107
Нажаль без відома дружини розлучитися не вийде. Для того, аби розпочати процес розлучення, треба провести досудове врегулювання спору - обговорити з дружиною можливий поділ майна, можливо скаладання договору, в якому буде прописано права кожного з подружжя на майно, з ким будуть проживати діти та інше. Якщо вдасться підписати такий договір, то його потрібно приєднати до позовної заяви до суду про розірвання шлюбу, яка може бути подана одним із подружжя. Забороняється подавати таку заяву до суду, якщо дружина вагітна та протягом року з моменту народження дитини. Також можна одночасно вирішити питання про поділ майна подружжя, якщо договір не вдасться підписати звісно. Судовий збір за розлучення - 908 грн., поділ майна - 1 відсоток від вартості майна але не більше 6810 грн. - це станом на березень 2021 року