Консультант
Онлайн сервіс юридичних
та бухгалтерських послуг
Консультант
  • Стати консультантом
  • Юридична інформація
  • Консультації
  • Зворотній зв'язок
  • Стати консультантом
  • Юридична інформація
  • Консультації
  • Зворотній зв'язок
  1. Consultant
  2. Консультации специалистов
  3. Як розлучитися за кордоном?
Як розлучитися за кордоном? - Consultant.net.ua
27.04.2021

Як розлучитися за кордоном?

Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня, я з жінкою залишився в Австрії, вийшло так що приїхали до родичів. Чи можемо ми якось розлучитися з нею окрім консульства? Наприклад відправити довіреності і щоб хтось в ЗАГС сходив замість нас. Яка процедура? Дякую!”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:


Консультант #168

Доброго дня! Вирішення даної ситуації залежить від того, чи є у Вас спільні неповнолітні діти У випадку їх відсутності, необхідно звертатися в консульство (посольство) України в державі перебування. Після подачі заяви встановленого зразка з доповненнями, дипломатична організація передає документи до органу, який проводив реєстрацію на Україні, а той у свою чергу провидить реєстрацію розірвання шлюбу з подальшою передачею свідоцтва про розірвання шлюбу назад в консульство, яке видає його вже колишнім чоловіку та дружині У випадку наявності спільних неповнолітніх дітей необхідно подати позовну заяву про розірвання шлюбу за місцем реєстрації Оскільки і відповідач, і позивач володіють в цивільному процесі рівними правами, то вони можуть клопотати перед судом про розгляд справи про розлучення без їх присутності. В такому результаті справа може бути розглянута без Вашої присутності Або ж сторони можуть скористатися послугами адвокатів, на яких буде перекладено права та обов‘язки Дякую!

 

Консультант #107

Доброго дня! Розлучитися в Україні можливо через орган РАЦСу шляхом подання спільної заяви якщо у вас немає дітей. Зараз з урахуванням цифрової спрямованості держави а також на період карантину в Україні громадяни мають можливість, не відвідуючи відповідні відділи, подавати документи з питань розірвання шлюбу. Для цього слід скористатися вебпорталом «Звернення у сфері ДРАЦС». Довіреність можна було б оформити нотаріально проте на іншого з подружжя, тому не варіант. Можна спробувати розірвати шлюб через суд, проте з урахуванням вашого місцезнаходження моде спричинити певні труднощі. Звісно можна найняти адвокатів, які підготують документи від вашого імені та спрямують у суд, проте бувають випадки коли суд просить прийняти учать у судовому засіданні тих, хто розлучається. Я б радив подати заяву через Інтернет підписавши її електронними цифровими підписами, які можна отримати за допомогою вашого банку також в електронному кабінеті. Посилання на веб-портал https://dracs.minjust.gov.ua/

 

Консультант #71

Для реєстрації розірвання шлюбу ви та дружина повинні подати спільну заяву. Замість вас цього ніхто зробити не зможе - законодавство України не передбачає подання заяви про розлучення представниками по довіреності. Оскільки ви перебуваєте за кордоном, зареєструвати розірвання шлюбму ви можете лише в консульстві України. Звертайтесь до консульства, з собою беріть паспорти, ідентифікаційні номери, оригінал свідоцтва про шлюб. Заяву про реєстрацію розірвання шлюбу вам допоможуть скласти на місці. Звертаю вашу увагу на важливий момент: спільна заява чоловіка та дружини про розлучення може бути подана у консульство виключно у тому випадку, якщо у вас не має неповнолітніх дітей. Якщо неповнолітні діти є - то шлюб можна розірвати виключно в с удовому порядку з вирішенням питання з ким надалі будуть проживати неповнолітні діти. Суд має відбуватись на території України.

 

Консультант #120

Розлучення можливе в органах РАГС якщо в подружжя не має спільних неповнолітніх дітей. У такому разі можливо розлучитися шляхом подання спільної заяви.Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до дипломатичного представництва або консульської установи, то таку заяву, справжність підписів на якій має бути нотаріально засвідчена, можуть подати їх представники згідно з довіреністю, посвідченою у встановленому порядку.

 

Можливо, Вам буде цікаво:
  • Правила оформлення декретної відпустки в Україні
  • Відмова від громадянства України
  • Оформлення спадщини в Україні
  • Процедура отримання біометричного паспорта в Україні
  • Поняття опіки та піклування
Консультант - Юридичний маркетплейс
Відправити запрошення на мобільний телефон
Відправити
© ТОВ «ЮК «ПРИХОДЬКО ТА ПАРТНЕРИ», 2019-2021 | Всі права захищені | Карта Сайта

Зворотній зв'язок

Дякуємо! Ваше звернення отримано!

Ми відповімо на ваше запитання якнайшвидше