image

Як скласти заповіт особі до 18 років?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 82 20.08.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день. Мені 17 років, я займаюсь творчою діяльністю, за яку я отримую кошти. Місяць тому у мене почались серйозні проблеми зі здоров‘ям, тому я захотіла скласти заповіт, адже володію майном. Як мені правильно це зробити? Чи передбачає законодавство України випадки, коли заповіт складали особи до 18 років?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
29.07.2021 22:41:23
Спадкодавцем може бути лише фізична особа (громадянин України, іноземний громадянин або особа без громадянства). Спадкоємцями можуть бути як фізичні, так і юрид особи, а також держава та інші суб’єкти публічного права. У фізичних осіб є перевага перед іншими суб’єктами: вони можуть спадкувати як за законом, так і за заповітом. ЮО держава, інші суб’єкти публічного права можуть спадкувати тільки за наявності прямої вказівки про це у заповіті, ст1223 ЦК України, яка залишає право на спадкування спадкоємцям за законом лише за відсутності заповіту або повного чи часткового визнання заповіту недійсним, неприйняття (відмови) спадщини спадкоємцем за заповітом, усунення від права на спадкування спадкоємця за заповітом, неохоплення заповітом усієї спадщини. Таким чином, спадкування за законом має місце, коли й оскільки воно не змінене заповітом. Також можна укласти договір дарування.https://biz.ligazakon.net/news/201006_zapovt-chi-dogovr-daruvannya-rznitsya-ta-osoblivost
BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

30.07.2021 00:07:49 Питання про складання заповіту хвилює багатьох літніх і хворих людей, які хочуть узаконити права спадкування свого майна. Законодавством передбачено два види одержання спадщини: за заповітом і за законом. Заповіт в обов'язковому порядку складається у письмовій формі, в присутності заповідача і посвідчується нотаріусом. Вам необхідно звернутись до нотаріуса, але напевно до 18 років всі дії будуть вчинятись через батьків або опікунів.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

02.08.2021 14:54:25 Доброго дня. Законодавством України передбачено, що громадянин, який бажає скласти заповіт, повинен бути повнолітнім та мати повну цивільну дієздатність (тобто досягти 18 – ти років). Але є певні винятки, до них можна віднести: у випадку реєстрації шлюбу фізичною особою, яка не досягла повноліття – з моменту реєстрації шлюбу така особа набуває повної цивільної дієздатності; у випадку, коли фізична особа досягла 16 – річного віку та працює за трудовим договором; у випадку, коли фізична особа досягла 16 – річного віку та займається підприємницькою діяльністю; якщо неповнолітня особа записана матір’ю чи батьком дитини. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

02.08.2021 15:09:31 18 років - це вік настання повної цивільної дієздатності. Саме з 18 років особа отримує право на складення заповіту. Але існують випадки, у яких набуття повної цивільної дієздатності наступає до досягнення особою 18 років: - праця за трудовим договором з 16 років; реєстрація шлюбу; - наявність у неповнолітньої особи дитини, матір'ю якої вона записана; - повна цивільна дієздатність надана особі за рішенням органу опіки та піклування, за письмовою згодою батьків, або за рішенням суду; - особа досягла 16 років та займається підприємницькою діяльністю. Якщо жоден з цих випадків не про вас, то звертайтесь до органу опіки та піклування з заявою про надання вам повної цивільної дієздатності до досягнення 18 років. До заяви має бути додана письмова згода обох батьків (або ваших опікунів чи усиновлювачів, якщо рідних батьків немає). Доручити іншій особі скласти та підписати заповіт замість вас неможливо, тому що законодавство передбачає - право на заповіт здійснюється особисто.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

18.08.2021 16:51:37 Звертайтесь в нотаріальну контору. В разі необхідності, звертайтесь. З повагою, Адвокат Георгій Боднарюк tel. 0967373857 Viber

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №177 Юрист Україна / Чернівецька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу