image

Як вступити в спадщину

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 33 06.05.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго дня, я з Херсонської обл.в мене померла бабуся у грудні 2021 року, залишила заповіт на мене земельну ділянку(пай). Як мені вступити у спадщину, якщо в Херсонській області наразі це неможливо зробити? Чи можливо подати заявку на вступ у спадщину в іншій області? Чи не втрачу я свого права якщо не подам до червня?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
05.05.2022 15:23:43
У зв’язку з введеним воєнним станом порядок вступу у спадщину змінено. Відтепер, поки триватиме воєнний стан, заяву про вступ у спадщину можливо подати без обмеження будь-яким строком (раніше, до війни, заяву про вступ у спадщину можна було подати лише протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця, зараз можна подавати і після спливу 6 місяців). Заява про вступ у спадщину може бути подана до будь-якого нотаріуса на підконтрольній України території, без обмежень. Вам потрібно виїхати до контрольованої Україною території, знайти там працюючого нотаріуса та подати йому письмову заяву про вступ у спадщину. До заяви необхідно додати: заповіт; ваш паспорт та ідентифікаційний номер; свідоцтво про смерть бабусі; документи про право власності на пай; документи, які підтвердять родинний зв’язок між вами та бабусею. на підставі поданих документів нотаріус відкриє спадкову справу та оформить документи про право власності на пай вже на вас.
BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

05.05.2022 14:32:14 Доброго дня.19 березня набув чинності указ Міністерства юстиції України "Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату", яким встановлюються правила набуття спадщини під час війни. В умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини. Звертайтесь до нотаріуса для оформлення спадщини. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

05.05.2022 14:42:20 Закінчиться окупація і війна та звернетесь до нотаріуса за місцезнаходженням земельної ділянки та вступите у спадщину та зробите документи на пай на себе. Строк для прийняття спадщини зупиняється та не враховується у встановлені законодавством 6 місяців на прийняття спадщини. У зв’язку із введенням на території України воєнного стану та відповідно до постанови КМУ N 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» на час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється та не враховується у встановлені законодавством 6 місяців на прийняття спадщини. Це означає, що спадкоємець може прийняти спадщину протягом дії воєнного стану, незалежно від його тривалості, та додатково, після його відміни, у строк, що залишався станом на 24 .02.2022 року із встановлених 6 місяців.Відповідно останніх змін до «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом Укр

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

05.05.2022 15:56:15 Доброго дня. Права на спадщину Ви не втратите, оскільки на період дії воєнного стану шестимісячний строк для прийняття спадщини не розповсюджується. Перебіг вказаного строку розпочнеться після скасування/припинення воєнного стану. Крім того, заяву про прийняття спадщини Ви можете подати будь-коли і будь-якому нотаріусу, незалежно від місця відкриття спадщини. Ця норма діє під час воєнного стану. Після скасування/припинення воєнного стану спадкова справа буде передана відповідному нотаріусу.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №227 Юрист Україна / Тернопільська область

05.05.2022 19:15:57 Доброго дня. Зверніться до будь-якого нотаруса. Адже, 19.03.2022р. набрав чинності наказ МЮУ від 11.03.2022р. № 1118/5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату», яким внесено зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Так, в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини. Строки на прийняття спажщини призупинено. Постановою КМУ від 28.02.2022р. № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» призупинено перебіг строку прийняття спадщини на час дії війського стану (ВС). Якщо спадщина відкрилась до початку запровадження ВС і строк для прийняття спадщини не закінчився на момент запровадження ВС, то строк для прийняття спадщини зупиняється і буде продовжений після припинення ВС.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №236 Юрист Україна / Київ
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу