image

Як забрати борг у боржника?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 110 14.04.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день! За поставку товару мені компанія ТОВ винна 30000грн. Договір був на 50 тисяч, вони 20 віддали, а 30 вже півтора року не віддають. Як забрати в них залишок? Чи можу я якось їх оштрафувати? Які шанси забрати свої гроші? Дякую!”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
09.04.2021 01:26:36
Доброго дня! В даному випадку необхідно вирішувати це питання в судовому порядку. Необхідно подати позов, у якому зазначити про невиконання стороною зобов‘язань за договором, при цьому надати в подальшому всі докази, які допоможуть виграти дану справу, оскільки в такій ситуації шанси забрати свої гроші дійсно є. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання договору поставки настає у формі відшкодування збитків і неустойки (штрафу або пені). Дякую!
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

07.04.2021 21:21:10 Доброго дня! З урахуванням наявності договору вже легше - треба уважно прочитати умови - там є момент розрахунку та порядок вирішення спорів. За загальним правилом в договорі прописують і спосіб вирішення спорів і штрафні санкції. Радив би вам спочатку проаналізувати договір, потім підготувати письмову претензію на адресу ТОВ де зазначити їх порушення договору та пригрозити судом та правоохоронними органами. У вас є право звернутися до суду із заявою про стягнення залишку суми і можете просити стягнення штрафу, пені прострочки - якщо договором не передбачено зворотнього. Якщо ви вбачаєте ознаки шахрайства - тобто коли гроші не збиралися віддавати в повному обсязі - можете звернутися до поліції. Шанси залежать від способу розрахунку та складених вами документів особливо умов договору. Почніть з вивчення договору в спрямуйте претензію, далі - залежно від відповіді. Збирайте докази часткової оплати - акти, банківський рахунок тощо

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №107 Юрист Україна / Харківська область

08.04.2021 08:24:28 Добрий день! Спочатку зверніться з претензією до ТОВ щодо виконання ТОВ своїх зобов'язань у повному обсязі та перерахування Вам залишку суми. Якщо на претензію буде відмова або взагалі відсутня відповідь, то звертайтеся до суду з позовом. У позові необхідно зазначити, що було укладено договір, Ви зі своєї сторони виконали зобов'язання - поставили товар, зазначити на підтвердження докази (видаткова накладна, ТТН тощо), а Відповідач у свою чергу не виконав свої зобов'язання - сплатив лише 20 тис. замість 50 тис. (зазначити наданий Вами рахунок, платіжне доручення на 20 тис.). Якщо договором передбачені санкції за прострочення оплати ТОВ, то ще додатково можна стягнути пеню. Оскільки Ви є ФОП, то з позовом звертайтеся до господ. суду за місцезнаходженням ТОВ згідно ЄДР. Якщо у договорі визначено місце виконання, то можна згідно ч. 5 ст. 29 ГПК пред'явити позов до господ. суду за місцем виконання договору. Якщо з документами все добре, то шанси отримати позитивне рішення суду великі.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №142 Юрист Україна / Київ

09.04.2021 16:38:14 Ви маєте право стягнути з компанії-боржника 30000 гривень боргу, пеню за несвоєчасний розрахунок, інфляційні витрати та 3% річних (статті 230-232 Господарського кодексу та стаття 625 Цивільного кодексу). Пеня нараховується за 6 місяців від того дня, коли вам мали заплатити, інфляційні витрати та 3% річних також розраховуються від того ж дня, але до дня фактичного звернення до суду. Саме до суду вам слід звернутись за стягненням боргу та штрафів. В позові детально розпишіть всі обставини: коли був укладений договір, коли була оплата та в якому розмірі, і скільки не було оплачено. Зробіть розрахунок пені, інфляції, 3% річних (суд самостійно це не розрахує). Позов подавайте до господарського суду тієї області, у якій офіційно зареєстрована компанія-боржник. Дізнатись про місце реєстрації ви можете в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, пошук за назвою компанії. Позов у вас буде майнового характеру. Розмір судового збору залежатиме від суми боргу та суми штрафів.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

11.04.2021 14:24:09 Доброго дня. Якщо між Вами і ТОВ був укладений договір, за яким ТОВ не здійснили обумовленої оплати. Слід подати до суду позовну заяву про стягнення простроченої заборгованості, пені та штрафу (у разі визначення такої в договорі), збитків як реальних, так і упущеної вигоди, а також інфляційних втрат та 3 відсотків річних. Така судова справа, зважаючи на не значну суму, буде розглядатися у спрощеному порядку.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №57 Юрист Україна / Київ

13.04.2021 23:55:44 Спробуйте направити боржнику вимогу згідно ст. 530 Цивільного кодексу України. При цьому, можна нарахувати інфляційні та 3 % річних хгвдсто ст. 625 ЦКУ. Також треба подивитись чи передбачена договором неустойку (пеня, штраф) за невиконання грошового зобов’язання, якщо так то в якому розмірі. Якщо Боржник не заплатить добровільно, то можна подавати до суду про стягнення 30 тис. Боргу, інфляційні, 3%річних та неустойку якщо вона передбачена договором. Для підготовки позову вам знадобитися адвокат, проте вартість послуг адвоката можна буде відшкодувати за рахунок боржника, коли суд постановить рішення про стягнення коштів на вашу користь.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №136 Юрист Україна / Київ
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу