Консультант
Онлайн сервіс юридичних
та бухгалтерських послуг
Консультант
  • Стати консультантом
  • Юридична інформація
  • Консультації
  • Зворотній зв'язок
  • Стати консультантом
  • Юридична інформація
  • Консультації
  • Зворотній зв'язок
  1. Consultant
  2. Консультации специалистов
  3. Як забрати борг у боржника?
Як забрати борг у боржника? - Consultant.net.ua
14.04.2021

Як забрати борг у боржника?

Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий день! За поставку товару мені компанія ТОВ винна 30000грн. Договір був на 50 тисяч, вони 20 віддали, а 30 вже півтора року не віддають. Як забрати в них залишок? Чи можу я якось їх оштрафувати? Які шанси забрати свої гроші? Дякую!”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:


Консультант #107

Доброго дня! З урахуванням наявності договору вже легше - треба уважно прочитати умови - там є момент розрахунку та порядок вирішення спорів. За загальним правилом в договорі прописують і спосіб вирішення спорів і штрафні санкції. Радив би вам спочатку проаналізувати договір, потім підготувати письмову претензію на адресу ТОВ де зазначити їх порушення договору та пригрозити судом та правоохоронними органами. У вас є право звернутися до суду із заявою про стягнення залишку суми і можете просити стягнення штрафу, пені прострочки - якщо договором не передбачено зворотнього. Якщо ви вбачаєте ознаки шахрайства - тобто коли гроші не збиралися віддавати в повному обсязі - можете звернутися до поліції. Шанси залежать від способу розрахунку та складених вами документів особливо умов договору. Почніть з вивчення договору в спрямуйте претензію, далі - залежно від відповіді. Збирайте докази часткової оплати - акти, банківський рахунок тощо

 

Консультант #142

Добрий день! Спочатку зверніться з претензією до ТОВ щодо виконання ТОВ своїх зобов'язань у повному обсязі та перерахування Вам залишку суми. Якщо на претензію буде відмова або взагалі відсутня відповідь, то звертайтеся до суду з позовом. У позові необхідно зазначити, що було укладено договір, Ви зі своєї сторони виконали зобов'язання - поставили товар, зазначити на підтвердження докази (видаткова накладна, ТТН тощо), а Відповідач у свою чергу не виконав свої зобов'язання - сплатив лише 20 тис. замість 50 тис. (зазначити наданий Вами рахунок, платіжне доручення на 20 тис.). Якщо договором передбачені санкції за прострочення оплати ТОВ, то ще додатково можна стягнути пеню. Оскільки Ви є ФОП, то з позовом звертайтеся до господ. суду за місцезнаходженням ТОВ згідно ЄДР. Якщо у договорі визначено місце виконання, то можна згідно ч. 5 ст. 29 ГПК пред'явити позов до господ. суду за місцем виконання договору. Якщо з документами все добре, то шанси отримати позитивне рішення суду великі.

 

Консультант #168

Доброго дня! В даному випадку необхідно вирішувати це питання в судовому порядку. Необхідно подати позов, у якому зазначити про невиконання стороною зобов‘язань за договором, при цьому надати в подальшому всі докази, які допоможуть виграти дану справу, оскільки в такій ситуації шанси забрати свої гроші дійсно є. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання договору поставки настає у формі відшкодування збитків і неустойки (штрафу або пені). Дякую!

 

Консультант #71

Ви маєте право стягнути з компанії-боржника 30000 гривень боргу, пеню за несвоєчасний розрахунок, інфляційні витрати та 3% річних (статті 230-232 Господарського кодексу та стаття 625 Цивільного кодексу). Пеня нараховується за 6 місяців від того дня, коли вам мали заплатити, інфляційні витрати та 3% річних також розраховуються від того ж дня, але до дня фактичного звернення до суду. Саме до суду вам слід звернутись за стягненням боргу та штрафів. В позові детально розпишіть всі обставини: коли був укладений договір, коли була оплата та в якому розмірі, і скільки не було оплачено. Зробіть розрахунок пені, інфляції, 3% річних (суд самостійно це не розрахує). Позов подавайте до господарського суду тієї області, у якій офіційно зареєстрована компанія-боржник. Дізнатись про місце реєстрації ви можете в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, пошук за назвою компанії. Позов у вас буде майнового характеру. Розмір судового збору залежатиме від суми боргу та суми штрафів.

 

Консультант #57

Доброго дня. Якщо між Вами і ТОВ був укладений договір, за яким ТОВ не здійснили обумовленої оплати. Слід подати до суду позовну заяву про стягнення простроченої заборгованості, пені та штрафу (у разі визначення такої в договорі), збитків як реальних, так і упущеної вигоди, а також інфляційних втрат та 3 відсотків річних. Така судова справа, зважаючи на не значну суму, буде розглядатися у спрощеному порядку.

 

Консультант #136

Спробуйте направити боржнику вимогу згідно ст. 530 Цивільного кодексу України. При цьому, можна нарахувати інфляційні та 3 % річних хгвдсто ст. 625 ЦКУ. Також треба подивитись чи передбачена договором неустойку (пеня, штраф) за невиконання грошового зобов’язання, якщо так то в якому розмірі. Якщо Боржник не заплатить добровільно, то можна подавати до суду про стягнення 30 тис. Боргу, інфляційні, 3%річних та неустойку якщо вона передбачена договором. Для підготовки позову вам знадобитися адвокат, проте вартість послуг адвоката можна буде відшкодувати за рахунок боржника, коли суд постановить рішення про стягнення коштів на вашу користь.

 

Можливо, Вам буде цікаво:
  • Правила оформлення декретної відпустки в Україні
  • Відмова від громадянства України
  • Оформлення спадщини в Україні
  • Процедура отримання біометричного паспорта в Україні
  • Поняття опіки та піклування
Консультант - Юридичний маркетплейс
Відправити запрошення на мобільний телефон
Відправити
© ТОВ «ЮК «ПРИХОДЬКО ТА ПАРТНЕРИ», 2019-2021 | Всі права захищені | Карта Сайта

Зворотній зв'язок

Дякуємо! Ваше звернення отримано!

Ми відповімо на ваше запитання якнайшвидше