Недавно нашей команде задали вопрос: “Яку компанію краще відкрити, ТОВ чи ПП? Чув що в ПП компанією напряму може керувати учасник без призначення Директора, це правда? Які переваги і недоліки в одного та іншого виду? Дякую”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
Вибір між фізичною особою-підприємцем та ТОВ залежить від того, яким видом бізнесу ви будете займатись. Переваги ПП: ним може керувати засновник, директора призначати не потрібно; засновники ПП несуть відповідальність у межах внесених вкладів; в законодавстві відсутні вимоги до розміру статутного капіталу ПП, тому він може бути невеликим; ПП може не використовувати найману працю. Недоліки ПП: відсутній окремий закон про ПП, тому доводиться керуватись загальними положеннями Цивільного та Господарського кодексів, у яких не передбачено як вирішувати багато питань, які виникнуть під час діяльності ПП. Переваги ТОВ: його засновниками можуть бути юридичні і фізичні особу (іноземці також); розмір статутного капіталу ТОВ не обмежений; проста система управління (загальні збори засновників приймають рішення, виконує їз директор, нагляд здійснює ревізійна комісія); засновники ТОВ відповідають за його діяльність у межах внесених вкладів (а не всім своїм майном); про ТОВ є окремий закон.
 
Консультант #107
Діяльність ТОВ регулюється цивільним кодексом, господарським кодексом та законом про ТОВ, щодо ПП - конкретних нормативних актів не існує, тому використовують і цивільний і господарський кодекси. У видалку коли статутний капітал ПП поділено на частки - ще ЗУ Прогосподарські товариства. Установчі документи схожі. Статутний капітал - за рахунок внесків засновників. І ТОВ і ПП відповідають за зобов’язаннями всім своїм майном, але у ПП в межах своєї частки. У тюТОВ обмежена кількість учасників - до 100 осіб, у ПП без обмежень. У ПП управління власником без створення посад, у ТОВ створюється дирекція. Загалом для ПП легші умови, простіші, адже поки достатньо не врегульовані. ТОВ в деяких випадках не має право розподіляти прибуток, тоді як ПП таких застережень не має. Кріт того в статуті ПП можна прописати більше пунктів, необхідних чи цікавих саме вам, як до прикладу відповідальності ПП, розпо тощо. А ще ТОВ має деякі обмеження щодо укладання деяких правочинів - ст. 44-46 цивільного кодексу
 
Консультант #98
Доброго дня. У даному випадку необхідно реєструвати ТОВ. ПП вже декілька років не реєструють взагалі бо законодавством не передбачено такої організаційно-правової форми СГД. Але до цього часу ще діють ПП які були зареєстровані раніше і їх не потрібно припиняти. У більшості випадків ТОВ є найоптимальнішим рішенням для здійснення господарської діяльності та має наступпні переваги: - мінімальний статутний капітал (навіть1 грн) - будь-яка кількість засновників - відповідальність засновників обмежена їх внесками до статутного капіталу - можливість застосування єдиного податку (якщо дозволяє вид діяльності та склад засновників) Керувати ТОВ також може безпосередньо учасник (бажано передбачити це у статуті)