image

Які є причини для припинення договору доручення?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 122 07.07.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день. Продавав авто за договором доручення. Термін дії договору встановлений 2 місяці. Особа, яка була встановена як повірений, систематично порушувала правила дорожнього руху. Чи може це слугувати причиною для припинення договору доручення? Подякував!”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

30.06.2021 19:44:56 Доброго дня. Вам слід уважно перечитати умови саме вашого договору, однак за загальними нормами цивільного законодавства ви можете в будь-який час відмовитися від договору. Інше питання - оплата послуг повіреного, адже можливо що неналежне виконання договору може бути підставою для відмови у наданні останньому винагороди за послуги. Але знову таки в вашому договорі прописані всі істотні умови, якщо ні то слід звернутися до норм цивільного кодексу України

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №107 Юрист Україна / Харківська область

30.06.2021 20:25:39 Взагалі за договором доручення не відбувається продажу, тобто право власності на річ не переходе. Ви доручаєте вчинити певні дії, в тому числі і правочин від вашого імені і вже тоді, якщо повірений укладе договір купівлі-продажу від вашого імені, відбудеться продаж. У Вашому випадку, якщо повірений ще не вчинив відчудження авто, ви можете у будь-який момент відмовитись від договору доручення, оскільки відповідно до ч.2 та 3 ст.1008 ЦК України "Довіритель або повірений мають право відмовитися від договору доручення у будь-який час. Відмова від права на відмову від договору доручення є нікчемною. Якщо повірений діє як підприємець, сторона, яка відмовляється від договору, має повідомити другу сторону про відмову від договору не пізніш як за один місяць до його припинення, якщо триваліший строк не встановлений договором" Тобто Вам не потрібно шукати будь яких причин для розірвання договорудоручення. Це ваше законне право.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №173 Юрист Україна / Київ

30.06.2021 22:37:43 Доброго вечора. Ст. 1008 ЦК України говорить, що договір припиняється на загальних підставах припинення договору (наприклад, виконанням, проведеним належним чином), а також у разі: відмови довірителя або повіреного від договору; визнання довірителя або повіреного недієздатним, обмеження його цивільної дієздатності або визнання безвісно відсутнім; смерті довірителя або повіреного; Припинення договору на таких підставах не звільняє сторони від покладених на них окремих обов'язків. Довіритель або повірений мають право відмовитися від договору в будь-який час. Відмова від права на відмову від договору є нікчемною. Оскільки відмова від договору є правомірною дією, то, за загальним правилом, це не є підставою для відшкодування збитків, завданих припиненням договору. Попереджайте іншу сторону та розривайте договір. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

01.07.2021 10:27:31 Доброго дня. Правомірні дії повіреного відносяться до предмету договору доручення. Окрім того, довіритель має право відмовитися від договору в будь-який час і така відмова є підставою для припинення договору. Тому так, дії повіреного є підставою для припинення договору доручення і Ви маєте право відмовитися від договору. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

01.07.2021 18:58:34 ДД Довіреність на розпорядження транспортним засобом – не є документом, що підтверджує право власності на транспортний засіб. Довіреність лише надає представнику від імені власника здійснити його відчуження. Згідно з частиною першою статті 249 ЦК особа, яка видала довіреність, за винятком безвідкличної довіреності, може в будь-який час скасувати довіреність або передоручення. При цьому, особа, яка видала довіреність і згодом скасувала її, повинна негайно повідомити про це представника, а також відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими була видана довіреність (частина друга статті 249 ЦК). Частиною третьою статті 249 ЦК передбачено, що права та обов'язки щодо третіх осіб, що виникли внаслідок вчинення правочину представником до того, як він довідався або міг довідатися про скасування довіреності, зберігають чинність для особи, яка видала довіреність, та її правонаступників. Це не застосовується, якщо 3-особа знала або могла знати, що дія довіреності припинилась.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

07.07.2021 15:47:28 Продаж авто не може бути строковим - на два місяці, як ви вказали. Якшо ви продаєте автомобіль, то він переходить у власність покупця на постійній основі, а не тимчасово. Скоріше за все, ви не продали автомобіль, а видали довіреність на право керування ним інший особі. Власником автомобіля на даний час залишаєтесь ви. Щоб скасувати довіреність на право керування транспортним засобом вам треба з'явитись до того нотаріуса, який оформив цю довіреність, та заявити про відкликання довіреності. Як власник автомобіля, ви не обмежені у праві володіння ним, тому маєте право у будь-який момент відкликати довіреність. Причини відкликання довіреності ви не зобов'язані нікому пояснювати, у тому числі нотаріусу. Після відкликання довіреності особа, яка зараз ним користується, втратить право користування цим автомобілем, та повинна повернути його вам. Раджу вам повідомити того, хто зараз користується вашим автомобілем, про відкликання вами довіреності, та повідомити цю особу про повернення вам авто.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.59 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу