Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий день а підкажіть чи можна якось зменшити заборгованість. Висить за гарячу воду 20 тисяч не маю таких грошей. Як я можу зменшити цю суму? З інших комуналок теж вісить в купі до 10 тисяч. Що мені робити? Засудити жек?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #107
Доброго дня, зменшення заборгованості за житлово-комунальні послуги не передбачено діючим законодавством. Проте є можливість провести реструктуризацію боргу - сплату частинами протягом певного періоду. Втім, якщо у вас накопичилася така заборгованість, то певно що не за 3 останні роки. Стягнути з вас заборгованість можливо на підставі рішення суду. Тут варто не пропустити момент коли ви дізнаєтеся про спрямування комунальниками заяви про стягнення з вас заборгованості, адже за правилами цивільного судочинства існує позовна давність - 3 роки з моменту виникнення зобов’язання. Тобто стягнути з вас грошові кошти за комуналку вдасться не більше як за останні три роки. Проте суд самостійно не прийме рішення про стягнення саме за три роки, адже законом визначено що ви повинні особисто вказати про доцільність застосування позовної давності у 3 роки. Особисто вам не раджу звертатися до суду із тим, щоб «засудити жек» - у вас нема підстав, адже ви самі вказали що не сплачували комуналку.
 
Консультант #142
Добрий день. Якщо Ви вважаєте, що сума боргу нарахована неправомірно, то потрібно звернутися до надавача послуг та зробити звірку. Якщо Ви бажаєте сплатити борг, однак відсутні модливість виплатити його одним платежем, зверніться до надавача послуг для укладення договору реструктуризації (борг поділять на декілька платежів та будете сплачувати згідно графіка). Якщо відмовляєтеся сплачувати борг в добровільному порядку, то такий борг можуть стягнути в судовому порядку та додатково стягнуть пеню, індекс інфляції та 3 % річних. При ухваленні судом рішення про стягнення з Вас заборгованості, рішення суду виконується в примусовому порядку (арешт на майно, арешт на кошти, опис майна, розшук транспортного засобу, стягнення боргу з заробітної плати/пенсії, заборона виїзду за кордон тощо). Тому наполегливо раджу не накопичувати борг, а вирішувати питання шляхом повної сплати заборгованості або укладення договору реструктуризації заборгованості.
 
Консультант #71
Зменшити суму комуналки можливо через проведення перерахунку (якщо обсяг спожитих послуг значно менший, а оплата нарахована більша). Для цього вам треба звернутись до компаній-надавачів комунальних послуг з письмовими заявами про перерахунок та додати копії квитанцій, яких будуть зазначені показання лічильників та оплачені вами суми. Якщо ви заборгували з оплати комуналки, то єдиний вихід - укласти з компаніями-надавачами договори про реструктуризацію заборгованості, та погашати борг частинами. Договір про реструктуризацію укладається строком на 60 місяців (5 років), а кожного місяця ви будете сплачувати не більше 25% від доходу (зарплати). Для укладення договору реструктуризації ви маєте прибути до офісу компанії, та повідомити, що бажаєте укласти такий договір (або направити до компанії письмове повідомлення, у якому вказати ваш номер телефону та електронну пошту). Укладення договору про реструктуризацію - це дієвий шлях вирішити проблему боргів без суду, та інших проблем.