Консультант
Онлайн сервіс юридичних
та бухгалтерських послуг
Консультант
  • Стати консультантом
  • Юридична інформація
  • Консультації
  • Зворотній зв'язок
  • Стати консультантом
  • Юридична інформація
  • Консультації
  • Зворотній зв'язок
  1. Consultant
  2. Консультации специалистов
  3. Забрати спадщину
Забрати спадщину - Consultant.net.ua
11.03.2021

Забрати спадщину

Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий вечір, я дізнався що померла моя тітка через 8 місяців після смерті. Нотаріус сказала шо не можу я буду спадкоємцем бо пройшло більше 6 місяців. Я не розумію до чого тут 6 місяців і як мені тепер забрати квартиру її, у мене крім неї не було родичів. Кому ця квартира дістанеться?”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:


Консультант #71

Добрий вечір. 6 місяців - це строк, протягом якого всі родичі померлого мають час заявити про своє право на спадок. Для цього вони повинні з'явитись до нотаріуса, та оформити у нього письмову заяву про реєстрацію права на спадщину. Через 6 місяців нотаріус припиняє приймати таки заяви, та розподіляє спадок між тими родичами померлого, які встигли звернутись. Відлік 6 місяців починається від дня смерті особи, яка залишила спадок. Ви можете поновити строк на вступ у спадщину лише в судовому порядку. Вам знадобиться розгорнута консультація адвоката/юриста та професійна допомога у підготовці позову. Квартира, якщо на неї немає претендентів, набуває статусу безхазяйного майна та може бути передана у власність територіальної громади. Але то такий тривалий процес, що ви встигнете поновити строк на прийняття спадщини та переоформити квартиру на себе. Після суда знов ідете до нотаріуса з рішенням про поновлення строку та оформлюєте спадщину без жодних перешкод. Нотаріус вже не відмовить вам.

 

Консультант #107

Протягом 6 місяців з дня смерті, родичі які вважають себе спадкоємцями заявляють своє право на спадщину шляхом подання заяви нотаріусу за місцем останнього проживання померлого. Якщо спадкоємець протягом 6 місяців з часу відкриття спадщини не подав такої заяви, він вважається таким зо не прийняв її. Разом з тим, якщо особа пропустила строк з поважної причини, суд може такій особі додатковий строк на прийняття спадщини. Тобто треба звернутися із позовною заявою про встановлення додаткового строку до суду за місцем знаходження квартири. При цьому варто довести що ви не буди обізнані про смерть тітки, а краще навести ще поважні причини- перебування в іншій країні, або хоча б в іншому місці, складні умови праці або навчання, хвороба, тощо. Перед зверненням до суду отримайте постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальних дій - видачі свідоцтва про право власності на спадкове майно. Якщо родичів не було то відповідачем по справі буде територіальна громада за місцем відкриття спадку

 

Консультант #142

Добрий день. Для прийняття спадщини встановлюється строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ст. 1270 Цивільного кодексу України). У Вашому випадку єдиним варіантом для поновлення строку для прийняття спадщини є звернення до суду із позовом про поновлення строку для прийняття спадщини, призначення додаткового строку. Позов подається в місцевий загальний суд за місцезнаходженням майна. Однак, Вам необхідно довести поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини та надати підтвердження письмовими документами. Суд визнає поважними причини такі, наприклад, як тривала хвороба, перебування на строковій службі, перебування тривалий час за межами Ураїни та інше. Судова практика з цього питання дуже різниться, тому не можна однозначно дати відповідь, чи вдасться Вам поновити строк для прийняття спадщини. Тому, для початку Вам необхідно звернутися до фахового юриста/адвоката, який спеціалізується на спадковому праві. Бажаю успіху!

 

Консультант #100

Доброго вечора. Протягом 6 місяців з дня смерті тітки, Вам необхідно було звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. З Ваших слів зрозуміло, що Ви звернулись до нотаріуса із порушенням вказаних строків. Є вихід із даної ситуації. У мене є досвід у вказаній категорії справ, за необхідності звертайтесь.

 

Можливо, Вам буде цікаво:
  • Правила оформлення декретної відпустки в Україні
  • Відмова від громадянства України
  • Оформлення спадщини в Україні
  • Процедура отримання біометричного паспорта в Україні
  • Поняття опіки та піклування
Консультант - Юридичний маркетплейс
Відправити запрошення на мобільний телефон
Відправити
© ТОВ «ЮК «ПРИХОДЬКО ТА ПАРТНЕРИ», 2019-2021 | Всі права захищені | Карта Сайта

Зворотній зв'язок

Дякуємо! Ваше звернення отримано!

Ми відповімо на ваше запитання якнайшвидше