image

Зарплата в іноземній валюті

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 316 28.02.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Іноземна компанія вирішила відкрити своє представництво в Україні. Для цього потрібно найняти працівників. Чи можна в даному випадку виплачувати заробітню плату в іноземній валюті? Чи можуть через це бути більші податки?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

21.02.2022 14:43:03 доброго дня. Роботодавець може встановити розміри зарплати працівників у прив’язці до інвалюти, проте виплачувати її працівникам-резидентам слід у гривнях. У ст. 21 Закону "Про оплату праці" закріплюється право працівника на оплату його праці відповідно до актів законодавства та колективного договору на підставі укладеного трудового договору. У цьому ж Законі зазначено, що заробітна плата працівників підприємств на території України виплачується в грошових знаках, що мають законний обіг на території України. Так, установлення заробітної плати працівника в іноземній валюті забороняється ст. 99 Конституції, де зазначено, що грошовою одиницею України є гривня. Крім того, ані КЗпП, ані Закон про оплату праці не передбачають можливість установлення заробітної плати в інвалюті. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

21.02.2022 23:23:48 Так, можна. У законодавстві немає заборони на виплату заробітної плати у валюті, або виплати у гривні із прив'язкою до курсу валют. Але також потрібно враховувати, що при нарахуванні та виплаті заробтіної плати у валюті (при сплаті податків) - така заробітна плата повина перераховуватись у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування такої заробітної плати.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №215 Юрист Україна / Львівська область

21.02.2022 23:34:07 Виплачувати зарплату в інвалюті не можна, а от прив’язувати її розмір до еквіваленту в іноземній валюті не заборонено.На підставі ст. 23 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР заробітну плату працівників підприємств на території України виплачують у грошових знаках, що мають законний обіг на території України у ст. 5 Закону України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 р. № 2473-VII зазначено, що єдиним законним платіжним засобом в Україні є гривня.У той же час, під час виплати заробітної плати доводиться платити 18 % ПДФО, 22 % ЄСВ та 1,5 % ВС. Згідно з п. 164.4 ст. 164 розд. IV ПКУ під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів, такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування таких доходів.Згідно з п. 164.6 ст. 164 ПКУ для обчислення бази оподаткування використовується нарахована заробітна плата.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

22.02.2022 19:25:35 Доброго дня. Усі грошові операції на території України мають бути здійснені у національній валюті -гривні. Тому, для того, щоб виплатити заробітну плату, потрібно здійснити обмін іноземної валюти на гривню відповідно до комерційного курсу. Податки в такому випадку незмінні, адже вони встановлені Податковому Кодексі Україні, а саме - 18% ПДФО, 1,5 % військовий збір, 22% ЄСВ. Для більш детальної інформації запрошуємо на зустріч. З повагою, Ваш Юрист.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №226 Юрист Україна / Київ
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу