Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня, я взяв в кредит автомобіль під заставу офісного приміщення. Кредит був на 10 років, залишалося виплатити за 2 роки, я чомусь не міг зробити платіжки. Потім мені надіслали претензію, я оплатив але дізнався що майно під арештом. Як діяти?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #149
Перш за все необхідно визначитись на яке майно накладено арешт та яким чином. Чи то на заставлений автомобіль: виконавчий напис нотаріуса, тоді його необхідно оскаржити до суду, чи то на Ваше особисте майно, тоді взагалі вони не мають право, тільки за рішенням суду і в рамках відкритого виконавчого провадження?! І не забувайте, що при кредитних взаємовідносинах з банками необхідно все перевіряти за допомогою юристів, оскільки банки свої вимоги зачастую передають колекторським фірмам, а останні діють цілком незаконно, можуть підробляти рішення суду, виконавчі листи та здійснювати інші вигадки, можуть погрожувати по телефону. В будь-якому випадку арешт необхідно оскаржувати в судовому порядку.
 
Консультант #107
Треба дізнатися хто та в рамках якого провадження наклав арешт. Це модна зробити за допомогою витягу з інформаційного реєстру просто і швидко. Далі отримати від фінансовоі установи де брали кредит довідку про сплату або підписати додатковий договір, якщо такий передбачено. Ці документи використати для скасування рішення про арешт майна. Радив би зв’язатися із фінансовою установою де був кредит, можливо вони після сплати боргу «забули» скасувати арешт
 
Консультант #71
Якщо ви оплатили заборгованість, то зверніться до банку, який видав кредит, з листом про зняття арешту. До листа додайте копії квитанцій, які підтвердять, що ви оплатили борг. Банк повинен подати виконавцю, який наклав арешт, заяву про скасування цього заходу. Якщо банк не виконає вашу вимогу, звертайтесь до суду з позовом про скасування арешту майна. Позов вам слід будувати на тому, що ваше грошове зобов'язання перед банком виконано в повному обсязі, тому арешт має бути знятий, оскільки обмежує ваше право власності на нерухоме майно.
 
Консультант #151
В першу чергу перевірити себе за реєстрами - https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors (реєстр боржників), та https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors (реєстр виконавчих проваджень). В цих реєстрах ви можете отримати повну інформацію про орган Виконавчої служби яким накладено арешт на ваше майно. В разі якщо ви повністю сплатили заборгованість, вам необхідно звернутися у відповідний відділ Виконавчої служби та надати документи які підтверджують Вашу оплату, написати відповідну заяву про скасування постанови про арешт майна.
 
Консультант #142
Доброго дня. При укладанні кредитного договору під заставу нотаріусом була накладена заборона щодо відчуження офісного приміщення. Як правило, заборона відчуження майна накладається за повідомленням кредитора про видачу громадянину кредиту під заставу, або при посвідчення договору застави. Накладена заборона відчуження майна підлягає реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Нотаріус, який наклав заборону, знімає заборону відчуження майна при одержанні повідомлення кредитора про погашення боргу, або повідомлення про припинення договору застави. Отже, Вам потрібно звернутися до кредитора та врегулювати питання залишку боргу та його погашення. Тільки після відсутності боргу буде знято заборону на відчуження майна. У випадку, якщо на майно додатково накладено арешт, раджу Вам самостійно перевірити це за допомогою електронного цифрового підпису за плату 30 грн. на сайті Кабінет Електронних сервісів (Отрімати довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно)