
Затопили сусіди
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Мене затопили сусіди, вже декілька днів з їхньої каналізації тече вода. Обої обвалились, почав рости грибок. Сусіди нічого робити не хочуть. Як нам діяти? Як в них гроші на новий ремонт забрати, як компенсувати всю шкоду?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
12.01.2022 10:02:18 Відповідно до ч.1 ст. 22 ЦКУ фізична особа, яка отримала збиток внаслідок порушення її цивільного права, має право на відшкодування таких збитків. Тобто, кожен має право на відшкодування завданих йому збитків, незалежно від причин та обставин затоплення квартири.Перш за все, слід відразу зафіксувати факт затоплення. Це можна зробити шляхом детальної фото- та відеозйомки. Про факт залиття квартири, в першу чергу, буде свідчити акт. Необхідно відразу звернутися із заявою в довільній формі до ЖЕКу чи ОСББ про складення акту про залиття квартири. Даний акт оформлюється відповідно до затвердженої форми. Акт підпис. членами відповідної комісії та з його змістом мають бути ознайомлені мешканці квартир, які мають відношення до цієї події.Після усіх цих процедур необхідно підрахувати суму завданих збитків. Для цього можна запросити експертів-оцінювачів або самостійно скласти кошторис. Якщо мирно вирішити питання з сусідами не входить, звертайтесь до суду з позовом про стягнення компенсацї.
12.01.2022 11:32:51 Відповідно до ч.1 ст. 22 Цивільного кодексу України фізична особа, яка отримала збиток внаслідок порушення її цивільного права, має право на відшкодування таких збитків. Тобто, кожен має право на відшкодування завданих йому збитків, незалежно від причин та обставин затоплення квартири. Зафіксувати факт затоплення. Це можна зробити шляхом детальної фото- та відеозйомки. Про факт залиття квартири, в першу чергу, буде свідчити головний документ – акт. Необхідно відразу звернутися із заявою в довільній формі до ЖЕКу чи створеного ОСББ про складення акту про залиття квартири.У разі коли винуватцем затоплення виявився сусід, слід звернутися до нього для відшкодування збитків мирним шляхом. Проте, для уникнення неприємностей краще оформити письмову домовленість – скласти розписку, в якій зазначити суму переданих грошей та відсутність претензій у разі повного відшкодування, у разі відмови необхідно оцінити збитки (перелік вартості пошкодженого майна та з позовною заявою звертатись до суду.
13.01.2022 03:32:02 Згідно статті 22 Цивільного кодексу України фізична особа, яка отримала збиток внаслідок порушення її цивільного права, має право на відшкодування таких збитків. Необхідно зафіксувати факт затоплення квартири шляхом фото- або відеозйомки наслідків затоплення квартири. Про факт залиття квартири буде свідчити документ - акт. Потрібно звернутися до ЖЕКу про складення акту про залиття квартири. Також потрібно підрахувати суму завданих збитків (підрахувати самостійно або запросити експертів-оцінювачів, які нададуть експертний висновок). У разі, якщо сусіди відмовляються відшкодувати завдані збитки, необхідно звертатися до суду. До позовної заяви необхідно додати документи (правовстановлюючі документи на квартиру, копія акту про затоплення, перелік вартості пошкодженого майна, витрат на реставраційні роботи, кошторис відновлювальних робіт служб ЖКГ під час проведення заходів по припиненню потопу.)

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470