Кабмін прийняв Постанову № 361, якою значно спростили процедури для захисників і захисниць під час направлення на лікування за кордон. Тепер відчутно скоротили терміни оформлення необхідних документів для подання запитів на медичне обслуговування за межами України. Мета статті полягає в розгляді важливих змін, спрямованих на значне полегшення бюрократичних процедур для військовослужбовців, які потребують лікування за кордоном.
На яких умовах військовослужбовців можуть направити на лікування за кордон
Особи з складу оборонних та правоохоронних структур, які постраждали внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, можуть бути направлені на лікування за кордон для отримання медичної та реабілітаційної допомоги.
За умови наявності яких документів можливий виїзд?
- наявність висновку про необхідність направлення на лікування за кордон;
- наявність повідомлення від Координаційного центру з надзвичайних ситуацій (Emergency Response Coordination Centre) Європейської Комісії через електронну платформу “Система раннього попередження та реагування” (Early Warning and Response System) про готовність конкретної країни — члена Європейського Союзу на безоплатній основі прийняти на лікування та/або письмового підтвердження готовності іноземного закладу охорони здоров’я на безоплатній основі прийняти на лікування.
Перелік документів, які необхідно підготувати закладу охорони здоров'я для лікування військового за кордоном
Заклади охорони здоров'я, де знаходяться на лікуванні чи реабілітації захисники України, готують наступні документи для організації їх направлення на лікування за кордон:
- Згода захисника України або його законного представника на лікування за кордоном з однозначною згодою на обробку персональних медичних даних.
- Згода на обробку і передачу персональних даних іноземним закладам охорони здоров'я згідно з вимогами законодавства у вільній формі.
- Виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, складена відповідно до форми, затвердженої Міністерством охорони здоров'я України.
- Висновок про необхідність направлення на лікування за кордон, підписаний керівником та лікуючим лікарем закладу охорони здоров'я, який призначив лікування.
Заклади охорони здоров'я, де захисники України перебувають на лікуванні або реабілітації, формують ці документи і надсилають їх до відповідного державного органу сектору безпеки і оборони, який службово займається захистом. Після отримання цієї інформації, державний орган протягом трьох календарних днів направляє на розгляд Міністерству охорони здоров'я лист-направлення в електронному вигляді з копіями необхідних документів і готує дозволи на виїзд за кордон для захисників України.
Допустимий термін перебування військовослужбовця на лікуванні за кордоном
Загальний термін перебування захисника України на лікуванні за кордоном, включаючи переміщення між іноземними закладами охорони здоров’я та період очікування планових хірургічних втручань, не може перевищувати 12 місяців поспіль.
Перелік документів, необхідних для перетину кордону військовослужбовцем
- паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
- паспорта громадянина України (у випадку відсутності паспорта — інших документів, що містять інформацію про особу, згідно з якими Держприкордонслужба надає дозвіл на перетин державного кордону);
- висновок про необхідність направлення на лікування за кордон особи із складових сил оборони або сил безпеки, постраждалої у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;
- листа МОЗ, що містить погоджений з іноземною стороною перелік осіб із складових сил оборони та сил безпеки, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном.
Важливим є те, що виїзд таких осіб дозволяється у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьків, чоловіка або дружини, дитини, у тому числі усиновленої).
Допомога адвоката під час виїзду за кордон на лікування для військовослужбовців
Підтримка адвоката під час виїзду за кордон на лікування для військовослужбовців включає в себе можливість замовити юридичний супровід, що дозволяє забезпечити правову допомогу та пришвидшити виїзд військового за кордон. Ціна консультації та вартість юридичної допомоги визначаються індивідуально залежно від обсягу потрібних юридичних послуг.
Якщо ви зіткнулися з проблемою виїзду військовослужбовця за кордон на лікування, зверніться до професійних адвокатів з сайту consultant.net.ua. Наші адвокати мають великий досвід і допоможуть вам захистити ваші права та інтереси.
Кабмін України ухвалив Постанову № 361, спрощуючи процедури направлення військовослужбовців на лікування за кордон, що значно скоротило терміни оформлення необхідних документів. Ці зміни спрямовані на полегшення бюрократичних процедур і підтримку осіб, які постраждали від військової агресії Російської Федерації, забезпечуючи їм доступ до необхідного медичного обслуговування за кордоном. Співпраця з кваліфікованими юристами забезпечить об'єктивне вирішення справи та захистить ваші інтереси. Виїзд за кордон чоловіків, перетин кордону чоловіками, правила виїзду за кордон, виїзд чоловіків за кордон, виїзд за кордон чоловікам, перетин кордону.